Uçak Yolculuklarında İç ve Dış Hatlar Bagaj Taşıma Kuralları Nelerdir?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

 1. uçak yolculuğu, iç hatlar, dış hatlar, bagaj taşıma kuralları, dikkat edilmesi gerekenler, yasaklar, ile ilgili bilgiler burada melekler
  [​IMG]


  Sevgili melekler,

  Uçakla seyahat ederken uymamız gereken kurallar vardır.Bunlardan biri de özellikle İkiz kule saldırılarından beri daha da özen gösterilen bagaj taşıma kuralları.Bu konuda sizlere vereceğimiz bilgiler şöyle;


  DIŞ HATLAR BAGAJ TAŞIMA KURALLARI

  SunExpress’te yolcu başına serbest bagaj hakkı sınırı 20 kg’dir. El bagajı hakkı azami 6 kg'dır. 2 yaşından küçük çocukların bagaj hakkı 10 kg'dır.
  Çocuk arabaları, çocuk seyahat yatakları ve çocuk araba koltukları ek ücret alınmaksızın taşınır.
  Yolcularımızın güvenliği ve rahatlığı için, el bagajı olarak azami 6 kg ağırlığındaki bagajların kabine alınmasına izin verilir.
  Bu sınırların üzerindeki bagajlarda her kg başına ücret firmalardan öğrenilebilir.
  Uluslar arası havayolu taşımacılığında tür, nitelik ve içerik olarak tehlikeli madde tanımına giren ya da boyut ve içerik olarak uçakta taşınmaya uygun olmayan eşyaların taşınması yasaktır.

  Bu tanıma giren eşyalar:

  Bütün motorlar (elektrikli motorlar hariç); kendinden alarmlı evrak çantaları ve güvenlik bavulları, Lityum piller veya piroteknik malzemeler; patlayıcı maddeler, havai fişekler, meşaleler, ışık veya duman sinyali veren cihazlar; içinde gaz veya yanıcı sıvı bulunan maddeler (örn. kamp tüpleri, dolu basınçlı şişeler, çakmak gazı, savunma spreyleri, çakmak benzini veya temizlikte kullanılan benzin, temizlik malzemeleri, inceltici maddeler, vernik veya tutkallar); tutuşabilir katı maddeler (örn. kibrit); zehirli, oksitlenen veya bulaşan maddeler (Cıva, ağartıcılar, bakteri veya virüs kültürleri), asitler, radyoaktif veya manyetik maddeler.

  Bagajların taşınmasına ilişkin önemli bilgiler:

  Bıçak veya makas, mermi ve spor maksatlı silahlar sıkı güvenlik önlemlerine tabi olarak taşınabilir.Yolcular bu gibi bagajlarını bildirmekle yükümlüdürler.

  Her yolcunun bagajına isim, ev ve tatil adresini yazmaları rica olunur.  İÇ HATLAR BAGAJ TAŞIMA KURALLARI

  Kayıtlı bagaj :

  Yolcu biletine kaydedilerek karşılığında bagaj etiketi verilen ve tamamen Havayolunun sorumluluğu altına girmiş olan bagajdır.
  Serbest bagaj hakkı yetişkinler ve çocuklar için 15 kg'dır.
  Bebeklerin bagaj hakkı bulunmamaktadır.
  Fazla bagaj ücreti firmalardan öğrenilebilir.

  Her yolcunun yanında bulundurduğu bagaja Isim, Ev adresi ve Tatil adresini okunaklı bir şekilde yazması rica olunur. Bagaj kayıpları veya hasarlarının, hasar farkedilir edilmez Havalanında bulunan ilgili Personele bildirilmesi gerekmektedir. Tüm Havayolu şirketlerinin bagaj sorumlulukları sınırlı olduğundan önemli eşyalar el bagajında taşınmalıdır. Her halikarda ilave bir seyahat bagajı sigortası yaptırılması tavsiye edilmektedir.


  1 kişi bunu beğendi.
 2. Titan ım bi yere giderken özellikle uçaklaa hiçbişi almıcan yanına aslındaaa:) bide inince bagajları alma bekleme varrr çok sıkıcı yaaaa...yada küçük bavul alcannnn onuda hemen oturduğun yere üste koycannn..
  1 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. uçakta et taşınabilirmi

  ,
 2. uçakta altın taşımak

  ,
 3. uçakta takım elbise nasıl taşınır

  ,
 4. uçakla et taşımak,
 5. uçak takım elbise,
 6. uçakta altın taşımak serbest mi,
 7. uçakla altın taşınabilirmi,
 8. ucaga takim elbise,
 9. serbest bagajda sıvı taşınır mı,
 10. uçak bavul et