Uçak Yolculuklarında İç ve Dış Hatlar Bagaj Taşıma Kuralları Nelerdir?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru  uçak yolculuğu, iç hatlar, dış hatlar, bagaj taşıma kuralları, dikkat edilmesi gerekenler, yasaklar, ile ilgili bilgiler burada melekler  [​IMG]


  Sevgili melekler,

  Uçakla seyahat ederken uymamız gereken kurallar vardır.Bunlardan biri de özellikle İkiz kule saldırılarından beri daha da özen gösterilen bagaj taşıma kuralları.Bu konuda sizlere vereceğimiz bilgiler şöyle;

  DIŞ HATLAR BAGAJ TAŞIMA KURALLARI

  SunExpress’te yolcu başına serbest bagaj hakkı sınırı 20 kg’dir. El bagajı hakkı azami 6 kg'dır. 2 yaşından küçük çocukların bagaj hakkı 10 kg'dır.
  Çocuk arabaları, çocuk seyahat yatakları ve çocuk araba koltukları ek ücret alınmaksızın taşınır.
  Yolcularımızın güvenliği ve rahatlığı için, el bagajı olarak azami 6 kg ağırlığındaki bagajların kabine alınmasına izin verilir.
  Bu sınırların üzerindeki bagajlarda her kg başına ücret firmalardan öğrenilebilir.
  Uluslar arası havayolu taşımacılığında tür, nitelik ve içerik olarak tehlikeli madde tanımına giren ya da boyut ve içerik olarak uçakta taşınmaya uygun olmayan eşyaların taşınması yasaktır.

  Bu tanıma giren eşyalar:

  Bütün motorlar (elektrikli motorlar hariç); kendinden alarmlı evrak çantaları ve güvenlik bavulları, Lityum piller veya piroteknik malzemeler; patlayıcı maddeler, havai fişekler, meşaleler, ışık veya duman sinyali veren cihazlar; içinde gaz veya yanıcı sıvı bulunan maddeler (örn. kamp tüpleri, dolu basınçlı şişeler, çakmak gazı, savunma spreyleri, çakmak benzini veya temizlikte kullanılan benzin, temizlik malzemeleri, inceltici maddeler, vernik veya tutkallar); tutuşabilir katı maddeler (örn. kibrit); zehirli, oksitlenen veya bulaşan maddeler (Cıva, ağartıcılar, bakteri veya virüs kültürleri), asitler, radyoaktif veya manyetik maddeler.

  Bagajların taşınmasına ilişkin önemli bilgiler:

  Bıçak veya makas, mermi ve spor maksatlı silahlar sıkı güvenlik önlemlerine tabi olarak taşınabilir.Yolcular bu gibi bagajlarını bildirmekle yükümlüdürler.

  Her yolcunun bagajına isim, ev ve tatil adresini yazmaları rica olunur.  İÇ HATLAR BAGAJ TAŞIMA KURALLARI

  Kayıtlı bagaj :

  Yolcu biletine kaydedilerek karşılığında bagaj etiketi verilen ve tamamen Havayolunun sorumluluğu altına girmiş olan bagajdır.
  Serbest bagaj hakkı yetişkinler ve çocuklar için 15 kg'dır.
  Bebeklerin bagaj hakkı bulunmamaktadır.
  Fazla bagaj ücreti firmalardan öğrenilebilir.

  Her yolcunun yanında bulundurduğu bagaja Isim, Ev adresi ve Tatil adresini okunaklı bir şekilde yazması rica olunur. Bagaj kayıpları veya hasarlarının, hasar farkedilir edilmez Havalanında bulunan ilgili Personele bildirilmesi gerekmektedir. Tüm Havayolu şirketlerinin bagaj sorumlulukları sınırlı olduğundan önemli eşyalar el bagajında taşınmalıdır. Her halikarda ilave bir seyahat bagajı sigortası yaptırılması tavsiye edilmektedir.
   
  nese355 bunu beğendi.
 2. nese355

  nese355 Aktif Üye  Titan ım bi yere giderken özellikle uçaklaa hiçbişi almıcan yanına aslındaaa:) bide inince bagajları alma bekleme varrr çok sıkıcı yaaaa...yada küçük bavul alcannnn onuda hemen oturduğun yere üste koycannn..
   
Uçak Yolculuklarında İç ve Dış Hatlar Bagaj Taşıma Kuralları Nelerdir? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Yemekte servis kuralları nelerdir?

  garson kuralları garsonluk kuralları garson servis servis garsonun bilmesi gerekenler Servisi evin hanimi yapıyorsa, sağında oturan bayandan başlanır. Servisi garson yapıyorsa, servise ev sahibinin sağında oturan bayandan baslar, soldan devam eder, en son ev sahibine servis yapar. Garsonun elinden hiç bir şey alınmaz. Garsondan bir şey istenecekse alçak sesle istenir. Tatlı servisinden önce...
 2. Dinlemenin kuralları nelerdir ?

  Arkadaşlarım hangi amaçla olursa olsun uymamız gereken kuralların olduğundan bahsediliyor. Peki bu kurallar nelerdir. Yani karşıdaki dinlediğimiz kişiye neler yapmalıyız yada nasıl davranmalıyız ?
 3. Sofrada Uyulması Gereken Görgü Kuralları nelerdir öğrenelim

  Sofrada Uyulması Gereken Görgü Kuralları nelerdir Yemekte uyulması gereken görgü kuralları Merhaba Sevgili Melek'ler, sofra adabı için, çocuklarımıza da öğretmek için, sizlere bu yazımızda sofrada uyulması gereken görgü kuralları hakkında bilgiler sunuyoruz. Sofrada Uyulması Gereken Görgü Kuralları şöyledir; Peçete diz üzerine katlı olarak serilir. Tabak altına serilmez. İkiye katlanan...
 4. voleybol oyun kuralları nelerdir

  voleybol oyun kuralları nelerdir lütfen arkadaşlar voleybol oyun kuralları nelerdir bu konuda da bilgi verin bana şimdiden sağolun
 5. basketbol oyun kuralları nelerdir

  basketbol oyun kuralları nelerdir kızlar baskete başladım ama önceden yani sizlerin vereceği bilgilerle kendimi daha da iyi geliştirmek istiyorum
 6. Hentbol Kuralları Nelerdir

  Hentbol Kuralları Nelerdir kızım Hentbola yazıldı sizden ona yardımcı olacak Hentbol Kuralları Nelerdir diye yazmanızı rica ediyorum:)
 7. İslamiyette Evlilik Kuralları Nelerdir cevap!

  İslamiyette Evlilik Kuralları nelerdir bu konuda bana bilgi verecek olan arkadaşlarıma şimdiden çok tşkler.
 8. İslamiyete Göre Evlilik Kuralları Nelerdir ?

  islamiyette evlilik kuralları islamiyete göre evlilik Sevgili melekler, İslam dini her konuya getirdiği düzenlemelerle hiçbir taraf madur olmayacak şekilde hakları sahiplerine dağıtmıştır. Buna en güzel örnek islamiyette evlilik kuralları içinde karı kocaya verilen haklardır. Bu yazımızda İslamiyette evlilik kuralları ve İslamiyete göre evlilik konularında sizlere ayrıntılı bilgiler içeren...
 9. Arkadaşlar Apartmanda Temizlik Kuralları nelerdir ?

  Apartmanda Temizlik Kuralları nelerdir yani apartman sakinlerinin uyması gereken temizlik kuralları hangileridir bu konuda bilgi verirseniz bende bizim apartmanın panosuna not yazabilirim.
 10. leke çıkarmanın kuralları nelerdir

  Kızlar hergün evdeyiz çeşit çeşit lekeyle karşılaşıyoruz. Acaba bu lekeler nasıl çıkar? Leke çıkarmanın kuralları var mı?
Tags: Add Tags

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. uçakta et taşınabilirmi

  ,
 2. uçakta et taşımak yasak mı

  ,
 3. uçakta altın taşımak

  ,
 4. ucakta et tasinirmi,
 5. uçakta altın taşımak yasak mı,
 6. ucakta et tasimak,
 7. uçak bagajında et taşınırmı,
 8. uçakta et yasak mı,
 9. uçakta pişmiş et yasakmı,
 10. iç hatlarda taşınamaz eşyalar neler