gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Uçan Balonda Kullanılan Gaz Hangisi Biliyor musunuz ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kardeşim uçan balon istedi ,gittim aradım buldum aldım ama bir şeyi de merak ettim, uçan balonun uçnması için içine hangi gazı veriyorlar ? teşekkürler şimdiden :D

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Uçan balonların şişirilmesinde Helyum gazı kullanılır.

AB standartlarına uygun olarak balonların da bir takım standartları olacak.Uçan balonları şişirme tekniği esas tehlike. Balonları uçar hale getirirken helyum gazı kullanmamak bu tehlikeyi oluşturuyor. Bazı uçan balonlarda sıfır maliyeti olan ama yanıcı özelliği olan çakmak gazı kullanılıyor.

Uçan Balonda Kullanılan Gaz Hangisi Biliyor musunuz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Uçan balon

Uçan balon

Hava ile şişirilmiş oyuncak balonun yükseklere uçup gitmediğini bilirsiniz. Uçan balon hava ile şişirilmez. Hidrojen denen, havadan 15 defa daha hafif bir gazla şişirilir. Hidrojen gazı elde edip bir balonu bununla doldurabilir ve bir uçan balona sahip olabilirsiniz. Bu iş için biraz tuz ruhu, bir gazoz şişesi, bir balon ve biraz çinko (eski pillerden çıkarılmış parçalar) olabilir....
  2. En hızlı koşan kuş hangisidir biliyor musunuz

En hızlı koşan kuş hangisidir biliyor musunuz

En hızlı koşan kuş Devekuşları dünyadaki en büyük kuşlardır. Boyları bizim boyumuzdan daha uzundur. Bir devekuşu yaklaşık 2,5 metre uzunluğunda ve ortalama 120 kilo ağırlığındadır.Orta Afrika'da gruplar halinde yaşayan bu kuşlar uçma kabiliyetine sahip değildirler. Ama Allah onlara düşmanlarından kaçmaları için başka bir özellik vermiştir. Uzun bacaklarıyla çok hızlı koşarlar, o kadar...
  3. En Etkileyici Final Sezonu Yapan Dizi Hangisi biliyor musunuz

En Etkileyici Final Sezonu Yapan Dizi Hangisi biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak acaba aranızda En Etkileyici Final Sezonu Yapan Dizi Hangisi bilen var mı? Varsa En Etkileyici Final Sezonu Yapan Dizi Hangisi yazsın bana
  4. Havanın Oluşumunda Hangi Gazlar Vardır biliyor musunuz

Havanın Oluşumunda Hangi Gazlar Vardır biliyor musunuz

Selam arkadaşlar ben bir konuda merak sardım acaba Havanın Oluşumunda Hangi Gazlar Vardır bu konuda bilginiz varsa bana yazar mısınız?
  5. Almanların Ünlü Yemeği hangisidir biliyor musunuz

Almanların Ünlü Yemeği hangisidir biliyor musunuz

Selam millet aranızda Almanların Ünlü Yemeği ne bilen varsa bana Almanların Ünlü Yemeği hangisi yazsın lütfen çünkü harbiden de merak ettim.

Sayfayı Paylaş