Uçuğa bir tedavide benden

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Uçuğa bir tedavide benden
Biliyoruz ki Uçuk çıktığı zaman canımız çok sıkılır yemede içmede sorunlar yaşarız bilinen bir çok tedavi yöntemi vardır.
ucuk-e3.jpg

Uçuk insandan insana geçebilen bir virüstür. Uçuk kişiden kişiye dudakta veya dudak çevresinde ilk patlama yaptıktan sonra öpmelerde ve yakınlaşmalarda geçmektedir. Uçuk var olan kişinin aynı bardağından içmemek ve aynı çatal bıçak veya kaşıkan yada aynı pipetten bir şeyler yiyip içmemek gerekmektedir.
Uçuk çıktıktan sonra yapılması gerekenler
Uçuk çıktıktan sonra kesinlikle elle oynanmamalı ve vücudun temas ettiği her bölge yıkanmalıdır.
Çünkü bulaşmaktadır.

Uçuklar genellikle ellerden bulaşır o sebeple elle kabukları falan soyulmamalıdır.

Uçukların bulaşması
Uçuklar genel olarak vücut direncinin düştüğü zamanlar boy göstermektedir. Yüksek ateş ve gribal enfeksiyonlarda uçuğu tetiklemektedir.
Uçuk Hasalığı Tedavisi
Uçuk çıktığını hissetiğiniz an çıkacağını hissettiğiniz bölgeye limon sürün ve bunu gün boyu cıktıktan sonrada tekrar edin en az kabuklanma ile bu duruma son vermiş olursunuz.

Not: M.M 'de bu konu ile ilgili daha geniş çaplı araştırma yapabilirsiniz. Farklı konularda mevcuttur.
Bilginize..

ucuk cikidigi zaman ben oynamadan duramiyom valla öylede gecib gidyo 1 de ben yod süryom kabuug soyuldukdan sonra öylece kuruyo

uçuğa birde terramicynn deri merhemi kullanıyorum oda hemen kurutuyor tavsiye ederim...

Geri