gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Uçurtma

Konu, 'U-Ü' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

İzzete, şerefe yüksek derecelere yahut arzu ettiği şeyden uzaklaşmaya; Uçurtma uçurmak boş ve iğreti şeylerle uğraşmaya, sihir ve büğü yaptırmaya delalet eder.Rüyada uçurtma uçurmak; izzet ve şerefli mevkilere çıkmaya, kendisini bir uçurtmayla oynarken görmesi; o kişinin boş şeylerle uğraştığına işarettir. Rüyada uçurtma, hiç beklemediğiniz bir zamanda, hiç beklemediğiniz yerden haberler alacağınıza yorumlanır. Bir yerde duran uçurtmalar, henüz yola çıkmamış haber demektir. Uçurtma uçurmak çevresindeki insanları etkileyecek, itibar kazanacak anlamındadır. Uçurtmanın yere düştüğünü görmek yalan habere yorumlanır. Toplum içinde gereksiz yere kibirleneceğiniz anlamına gelir. Başarılı olmadan hava atmanız, düşman kazanmanıza neden olabilir.Tez gelecek ilginç haberlerdir. Rüyada uçurtma görmek, yüksek bir mevki sahibi olacagina delalet eder. Bir rivayete göre de isteklerinden uzaklasacagina isarettir. Rüyada uçurtma uçurdugunu gören, bos yere zaman harcar, çünkü uçurtma yalanci bir hevestir. Uçurtma bir rivayete göre de büyü yaptirmaya delalet eder. Rüyada uçurtmasinin ipinin koptugunu ve uçurtmanin bir evin damina kondugunu görmek, o ev halkina büyü yapilacagini gösterir. Bir baska rivayete görede: Rüyada uçurtma, izzet, seref ve yüksek bir dereceye almaya isarettir. Bazen de arzu ettigi seyden uzaklastirilmaya isarettir. Rüyada uçurtmayla oynadigini gören kimse, bos yere çalisir. Uçurtmayi havaya çikarmak yalan ve aldaticiliktan ibarettir. Uçurtma, sihir ve efsun yaptirmaya da isarettir. Rüyada evinin Uzerine uçurtma düstügünü görse, o kimsenin evine sihir yapilir.Rüyada uçurtma, ilginç, değişik, akla gelmeyen haber olarak değerlendirilir. Bir yerde duran uçurtmalar, henüz yola çıkmamış haberdir. Uçurtmayı uçurduğunu gören, çevresindekileri iyi etkileyecek şeyler anlatacaktır. Yere düşen uçurtma asılsız haberdir.Rüyada uçurtma uçurduğunuzu görmek; çok uzak bir yerden haber alacağınıza ve günlerinizi faydasız işlerle geçirmemeniz gerektiğine, bazı yorumculara göre ise; hile ile bir iş yada mevki sahibi olacağınıza işarettir

Uçurtma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Levent Yüksel - Uçurtma Bayramları

Levent Yüksel - Uçurtma Bayramları

Bir rüya bir ümide yaslanıp yaralandık Tutunduk sevgilere düşe kalka Hep yol aldık Yenilme gel yenilme Belki de aldatıldık Belki dünya hiç dönmüyor İmkansız yanıldılar Ölüm yok ölünmüyor İmkansız ah imkansız Gel uçurtma bayramları var Haydi sevin de gel Ölümsüz özgür çocukluğuna Yeniden yol ver Haydi koş haydi gel Bir avuç sevinç al annnenden Bana da biraz ver Öylesine öylesine...
  2. uçurtma yapılışı

uçurtma yapılışı

uçurtmanın yapılışı uçurtma yapılışı resimli uçurtma üçgen yapımı malzemeleri ve Güvenlik Kuralları Uçurtmanızı asla elektrik hatlarının yakınında uçurmayınız. Eğer uçurtmanız bir elektrik hattına takılırsa, orada bırakın. Uçurtmanızı yüksek bina ve yollardan uzak düz ve açık alanlarda uçurunuz. Uçurtmanızı sadece tehlike yaratmayacak yerlerde uçurunuz. Uçurtmanızı asla fırtınada ve yağmurlu...
  3. Yırtık Uçurtma Konser Tarihleri

Yırtık Uçurtma Konser Tarihleri

Bugüne dek 13 yıldır müdavimleri olan dinleyicileri ile Türkiyenin bir çok ilinde her yaştan geniş bir dinleyici kitlesine kendisini sevdirmeyi başaran Anadolu Rock müziğinin günümüzdeki temsilcisi Yırtık Uçurtmayı artık duymayan kalmayacak. Yırtık Uçurtma İstanbul da Sanatçı: Yırtık Uçurtma Yer : Kemancı Bar-İstanbul Tarih: 01 Mayis 2009 Cuma 21:00 Fiyat : 10 TL Yırtık...
  4. Teoman - Uçurtmalar - AKOR

Teoman - Uçurtmalar - AKOR

teoman uçurtmalar akor teoman uçurtmalar tab akor Not: Em'nin bas sesi 5. tel 2. perdedir..!!! C Em F C En sevdiği renk mor olan kadın C Em F En sevdiği kelime “asi” C Em F C En sevdiği oyun incitmek beni F C Hıncı, çocukluktan kalma yara izi C Em F C...
  5. nasıl uçurtma yapabilirim yardım edin

nasıl uçurtma yapabilirim yardım edin

Kardeşime bir söz verdim hay vermez olaydım. Uçurtma yapmam gerekiyor, yoksa beni yiyip bitirecek. Nasıl yapılır bu uçurtma?

Sayfayı Paylaş