gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

uçurumun kenarındaki küçük kızım...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Anneme dönüyorum;yorgun yüzündeki masmavi gözlerine bakarak; "Burdan atlasam canım acır mı anne?" diyorum...
    "Olmaz.." diyor."Ben yanındayken sana birşey olmaz,izin vermem!"

Şimdi yine uçurumun kenarındayım...
    Bu sefer yalnız..
    Annemin yüzündeki yorgunluğu miras edinip kendime;
    uzun uzun bakıyorum uçuruma..

"SusuyoruM!"

Hayallerim geliyor gözlerimin önüne...
    Karşılığını beklemeden tüm gücümle sevdiklerim!

En zor zamanlarında yanında olduklarım ve hiçbir zor zamanımda;
    Yanımda bulamadıklarım!

Yüzümü rüzgara veriyorum...
    Kollarımı iki yana açıp soruyorum;

"Buradan atlasam canım acır mı anne?"

Sen duymasan da bu soruyu,ben cevabı biliyorum...
    Ne atlayabiliyorum;ne kalabiliyorum..!

Uçurumun kenarında dizlerimin üzerine çöküp ağlıyorum...

Sana,yalnızlığıma,yaşadıklarıma...

"Canım zaten acıyor anne;
    Atlayayım mı?"

alıntı

uçurumun kenarındaki küçük kızım... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uçurum

uçurum

Kötü ve acı haberler alabileceğinizi işaret eder. Uçuruma düştüğünü görmek, evliliğinizin kötüye gideceğine yorumlanır. Kötü ve acı haberler alabileceğinizi işaret eder. Uçuruma düştüğünü görmek, evliliğinizin kötüye gideceğine yorumlanır. Sorun, güç iş, felaket, büyük bir beladır.Rüyada bir uçurum kenarinda oldugunu görmek büyük bir tehlike içinde bulunduguna delalet eder. Uçurumdan düstügünü...
  2. nev -küçük kız

nev -küçük kız

Küçük kız acelen nereye Bir selamın yok mu Eteklerin zil çalıyor Örgülerin nerede Korkuyorum yorulacaksın Boş sokaklarda diye Küçük kız acelen nereye Küçük kız acelen nereye Küçük kız acelen nereye Kim bilir neydi derdin Neler geçerdi aklından Başka başka şeyler anlatırdın da bana Yine de anlamamı isterdin Herkesten daha fazla Ne söylesem de yetmezdi sana ne yapsam da Küçük kız acelen...
  3. Yaramaz Küçük Kız

Yaramaz Küçük Kız

yaramaz kız şiiri Ey benim güzel karanlığım,yeşilliğim,aydınlığım.. Ey benim kor ateşim,yangın yerim,sabırsızım... Gözlerinde oturan küçük kızın küçük elleri Sapanıyla mı vurdu yüreğine acımadan.. Aslında bir artniyeti yoktu belki de Bir teşekkür edecekti sadece bahçenden toplayıp Verdiğin eriklere.... Bilmezdin ki sen etekleri hüzün dolu o kızın Bilmezdin ki üstü başı görünmez yamalardan.....
  4. Uçurumun Kenarındaki Çiçek

Uçurumun Kenarındaki Çiçek

uçurumun kenarındaki çiçek uçurum kenarındaki çiçek aşk hikayesi uçurumdaki uçurumun hikayesi o çiçeği benim için koparırsın Kocam bir mühendisti. Onunla sâkin tabiatını sevdiğim için evlenmiştim. Bu sâkin adamın göğsüne başımı koymak içimi nasıl da ısıtırdı… Gel gör ki iki yıl nişanlılık ve beş yıl evlilikten sonra bu sâkinlik beni yormaya başlamıştı. Eşimin -bir zamanlar çok sevdiğim- bu...
  5. Küçük Kız ve Topu

Küçük Kız ve Topu

dua etmek, önemi, dua ne demektir, kabul olurmu , dua etmek hakkında hikayeler burada Sizlerde dua etmeyı denediniz mi en sıkıntılı anlarınız da ? Belki hemen gercekleşmez ama o duaların sevabı bile yeter bizlere... Deniz kenarına oturmuş, gözlerini ilerdeki bir noktaya dikmişti. Belki de bir saattir öylece duruyordu. Onun bu hali, alışveriş için balıkçı sandallarının kıyıya...

Sayfayı Paylaş