gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

UEFA obeziteye savaş açtı

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

.

UEFA'nın sitesinde yer alan habere göre, Avrupa futbolunun yönetim organı ve Dünya Kalp Federasyonu, Avrupa Komisyonu'nun desteğiyle çocuklara yönelik bir yemek kitabı hazırladı.

"Sağlıklı bir yaşam tarzı, sağlıklı yemeklerle mümkündür" sloganıyla yola çıkılan ve sağlıklı nesiller yetiştirmeyi amaçlayan sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan yemek kitabında, aralarında Bayern Münihli Miroslav Klose, Liverpoollu Steven Gerrard ve Real Madridli Ruud van Nistelrooy'un da bulunduğu 13 futbolcu, "sağlıklı" yemeklerin tariflerini verdi.

Çocuklara, "şampiyonların yediği yemekleri pişirip, yiyin" şeklinde çağrıda bulunulan, "Gol Atmak İçin Ye" isimli kitapta, yemekler, çocukların anlayabileceği şekilde resimlenerek tarif edildi.

Obeziteyle savaş

Çocukların, giderek sağlıksız yaşam tarzlarını benimsediği, buna bağlı olarak da kalp ve diyabet gibi kronik hastalıkların ortaya çıktığı belirtilen haberde, obezite, sigara ve hareketsizlik gibi sorunların, artık erken yaşlarda
    görülmeye başlandığına dikkat çekildi.

Özellikle 5-11 yaşları arasındaki çocuklara, daha hareketli bir yaşam sürmeleri konusunda telkinde bulunan yemek kitabı, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde basıldı.

Avrupa ülkelerinde, ay sonunda satılmaya başlanacak olan "Gol Atmak İçin Ye", uefa.com üzerinden de 12 avroya satışa sunuldu.

UEFA Basın ve Halkla İlişkiler Direktörü William Gaillard, "Futbol dünyası, her yaştan insanı futbol oynamaya özendirdi, şimdi de sağlıklı yemek yemeye yönlendirecek" dedi.

Dünya Kalp Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Pekka Puska da "Avrupalı çocukların yüzde 20'si aşırı kilolu. Bu yemek kitabı, sağlıklı beslenme ve hareketli bir yaşama özendirme konusunda önemli bir girişim. Ebeveynler ve
    çocuklar, yemek yaparken eğlenecekler" diye konuştu.

[/SIZE]

UEFA obeziteye savaş açtı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sanatta savaşın acı yüzü.. .

Sanatta savaşın acı yüzü.. .

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. ergenlik sivilcelerinize savaş açın

ergenlik sivilcelerinize savaş açın

pudra ve limon maskesi pudra maskesi limon sivilce 1 günde sivilce geçirme işte size sivilcelerinize evinizde uygulayabileceğiniz maskeler ve tedavi yöntemleriyle bir haftada elveda diyin ne dersinizz... Sivilceler İçin Özel Cilt Maskeleri Hazırlayalım: Maske1 Bir limonun kabuğunu önce rendeleyin. Sonra havanda ezerek krem haline getirin. Üzerine bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyin....
  3. Domuz gribine besinlerle savaş açın

Domuz gribine besinlerle savaş açın

H1N1 virüsüyle savaşta vücudun savunma sisteminin güçlü olması çok önemli. Peki direnci artırmak ve virüse yenik düşmemek için hangi besinleri tüketmeli, ne yiyip, ne içmeli? Yeterli ve dengeli beslenmeyle bağışıklık sistemini desteklemeli, hastalığa besinlerle savaş açmalıyız. Bunun için 4 temel gruptaki besinleri, günde en az 3 ana, 3 ara öğünde ve yeterli miktarda tüketmek şart....
  4. Cem Yılmaz mikroplara savaş açtı

Cem Yılmaz mikroplara savaş açtı

cem yılmaz ahu yağtu yeni evleri cem yılmaz eşi ve oğlu Geçtiğimiz aylarda oyuncu Ahu Yağtu ile hayatını birleştiren ve bu evlilikten bir oğlu olan Cem Yılmaz mikroplara savaş açtı Melek'ler. Eşi Ahu Yağtu ile yeni evlerinde bebekleri için hijyen sağlayan ünlü çiftin haberi aşağıda; Oğlunu basından saklamak için mücadele veren Cem Yılmaz-Ahu Yağtu çifti bu kez mikrop teyakkuzunda. Yeni...
  5. enerji emen eşime karşı savaş açtım !

enerji emen eşime karşı savaş açtım !

arkadaşlar daha çok üyemize ulaşmak için bu konuyu açtım.sağolsun yasemin ve ezgi arkadaşlarım üzüntünün eşiğinden çekip çıkarıp, kendime gelmemi sağladılar.Allah razı olsun onlardan. şunları demek istiyorum ve yorumlarınızı bekliyorum: 1)kimse dört dörtlük değildir. 2)biz kimsenin kölesi oyuncağı ,suçlusu değiliz.bizde bir anadan doğduk.duvar kovuğundan çıkmış muamelesini kabul edemeyiz....

Sayfayı Paylaş