gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Uğur Dündar isyan etti

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Ergenekon'un 2. iddianamesinde özel hayatıyla ilgili iddialar yer alan Uğur Dündar canlı yayında çileden çıktı [​IMG]
    Ergenekon davasının bugün açıklanan 2. iddianamesinde yer alan bazı ifadeler Star Haber Grup Başkanı Uğur Dündar'ı çileden çıkardı. Uğur Dündar canlı yayında şöyle konuştu:

"Şimdi bugünkü iddianameden bir bölüm okuyoruz sizlere... BTV'nin haber müdürü, şu anda Susurluk zanlısı olan bir gazeteciye e-mail atıyor. Aynen şunlar yazıyor o e-mail’de:

‘BTV kanalında haber müdürü olarak göreve başladım. Ama Özer Çiller çok küfürlü haberler yaptırmak istedi. (Yani bize küfür ettiriyor) Bir müddet sonra yöneticilikten ayrıldım. (Yani adam dayanamadığını söylüyor) Kütüphaneye kapanmıştım, bir baktım ki benim ismim silinmemiş künyeden ve bütün mahkemeler bana açılıyor. (Tabii o gazetenin künyesinde kim varsa ona açacağız) Hemen Uğur Dündar’a haber yolladım, bana mahkeme açma diye... Tuncay Özkan da o sıralar Arena’da çalışıyordu. Hemen araya girerek benle görüşmek istedi. Görüştük, bana Arena’ya çıkmamı teklif etti. (Yani Tuncay Özkan diyor ki; ‘Çık anlat, Uğur Dündar ve Arena’ya yönelik iftiraları kim kaleme aldırdı bunları anlat’ diyor. Adam da çıktı anlattı.)’

Şimdi bakın.. Asıl yüreğimi yakan bölüme geliyorum:

‘Ayrıca Uğur Dündar ve Aydın Doğan’la ilgili elimde ciddi belgeler ve resimler vardı. Mesela Uğur Dündar’ın aile ilişkileri, karısının sürekli Brezilya’ya gidişi...’ Bununla ilgili olarak daha bir yığın palavra, iftira...

Benim eşim, evlendikten sonra hiçbir zaman tek başına yurtdışına çıkmadığı gibi hayatında Brezilya’ya gitmedi. Eğer benim eşimin Brezilya’ya gittiğini birisi çıksın ispat etsin, ben şu dakikada görevimi bırakacağım. Hatta intihar bile ederim...

Bu namus meselesi... Uğur Dündar’ın aile ilişkisi, eşimin sık sık Brezilya’ya gitmesi gibi birisi iftira atacak ve siz savcı olarak bu iftiranın peşine düşmek yerine onu aynen alıp, yarın öbür gün bizim yaptığımız haberlerden rahatsız olan yandaş basının kullanması için malzeme hazırlayacaksınız. Bunun Ergenekon davasıyla ne ilgisi var.

Hayatı çetelerle, mafyayla, bu ülkenin gerçeklerini anlatmakla ve gelmiş geçmiş bütün iktidarların hışmını çekmek pahasına cesaretle.. Daha geçen gün Melih Gökçek beni ‘Türkiye’yi onlara dar edeceğim’ diye tehdit etmedi mi.. Şimdi yargı eliyle aile namusumuz, şerefimiz peş paralık edilmek isteniyor.

Ben Sayın Başbakan’a sesleniyorum, Sayın Başbakan’ın temiz olduğuna inandığım yüreğine sesleniyorum; Sayın Başbakan, Emine Hanım’ın sık sık Brezilya’ya gittiğine dair bir yerde size bir iftira atılmış olsa, aile namusunuz karalanmak istense ne yaparsınız?

Sayın Adalet Bakanı... Dürüstlüğüne her zaman inandığım, dürüst olduğunu her zaman söylediğim Sayın Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin.. Sizin eşinize böyle bir çamur atılsa sizin aile namusunuz karalansa ne yaparsınız?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Aykut Cengiz Engin, size sesleniyorum. Bunun altına nasıl imza atar bir savcı?

Hakimlere, savcılara, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na, vicdanı nasırlaşmamış, cesareti prangalanmamış bütün hukuk adamlarına sesleniyorum.

Birisi bizim namusumuzla oynarsa bunun hesabını yargıda sorarız. Ama yargı bizim namusumuzla oynarsa ne yapacağız?

Hadi gelin öldürün.

Soruyorum bunun Ergenekon’la ne alakası var?"

Uğur Dündar isyan etti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ebru güzel isyan etti

Ebru güzel isyan etti

EBRU GÜZEL, 'MARKA KIYAFETLER, ONLARI SATIN ALAN BİÇİMSİZ KADINLARA DEĞİL, GÜZEL BİR VÜCUDA YAKIŞIYOR' DİYOR. Yeditepe Üniversitesi'nde bir yandan doktora yapıp diğer yandan iletişim dersi veren model Ebru Güzel, 'Marka kıyafetler, onları satın alan biçimsiz kadınlara değil, güzel bir vücuda yakışıyor' diyor. Ebru Güzel, evlilik için ise şunları söyledi: 'Beyaz atlı prens yok, güven...
  2. çıkan haberlere isyan etti

çıkan haberlere isyan etti

ÖZEL HAYATIYLA SIK SIK GÜNDEME GELMEKTEN KAÇAMAYAN OYUNCU HANDE ATAİZİ, BU DURUMA ALIŞMASINA RAĞMEN BAZI HABERLERİN İMAJINI ZEDELEDİĞİNİ SÖYLEYEREK 'KENDİ İSMİME YABANCILAŞIYORUM' DEDİ. Ünlü oyuncu Hande Ataizi, medyada kendisi hakkında çıkan haberler yüzünden kendi ismine bile yabancılaştığını söyledi. Ataizi, 'Bazen kendime de yabancılaşıyorum. Abuk sabuk yalan... Bu nişan mesela...
  3. Beyaz Uğur Dündarın Proğramında Yine Pot Kırdı

Beyaz Uğur Dündarın Proğramında Yine Pot Kırdı

BEYAZ YİNE POT KIRDI! CNNTURK'TEKİ PROGRAMINDA UĞUR DÜNDAR'I KONUK EDEN BEYAZIT ÖZTÜRK, DÜNDAR'A İLTİFAT ETMEK İSTEDİ ANCAK HİÇ BEKLEMEDİĞİ SÖZLER KARŞISINDA KALAKALDI! Meral Okay ile birlikte CNNTURK'te 'Nası Yani?' programını sunan Beyazıt Öztürk, Star TV'nin Anchorman'i Uğur Dündar'a iltifat etmek istedi ve 'Bu kadar şeye rağmen insan bi yorulur, bi çöker, bir şey olur.. Hala bu...
  4. Uğur Dündar: Gökçek'in sözleri tehdit

Uğur Dündar: Gökçek'in sözleri tehdit

Dündar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in konuşması ile kendisini açıkça tehdit ettiğini savundu. Gökçek, AKP'nin Sincan mitinginde, "Seçimden sonra, ben Melih Gökçek isem, Mehmet Ali Birand ve Uğur Dündar'a bu Türkiye dar gelmezse, bana yazıklar olsun" dedi; "Seçimlerden sonra bunları da tarih yapmak bize nasip olur" ifadesini kullandı. Gazeteci Uğur Dündar,...
  5. Uğur Dündar öfkeli

Uğur Dündar öfkeli

haber sunuculuğu yapan Uğur Dündar sessizliğini bozdu...... UĞUR DÜNDAR İSYAN ETTİ! STAR'DA ANA HABERLERİ SUNAN UĞUR DÜNDAR ERGENEKON DOSYASINDA AİLE HAYATININ GEÇMESİ ÜZERİNE YAYINDA SİNİRLERİNE HAKİM OLAMADI! Dün açıklanan Ergenekon'un 2. iddianamesinde yer alan bazı ifadeler Star Haber'in anchorman'i Uğur Dündar'ı çileden çıkardı. Akşam Star Ana Haber’i seyredenler duyduklarına...

Sayfayı Paylaş