gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

uğur ışılak-beşikten mezara

Konu, 'U-V Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Bir meçhule gider yollar Beşikten mezara kadar Gaflet ile geçer yıllar
    Beşikten mezara kadar

Ne bu celal, ne bu hiddet
    Bitmez mi sandın bu müddet
    Taht, saltanat, makam, şöhret
    Beşikten mezara kadar

Var mı şu dünyada kalan
    Mal da yalan, mülk de yalan
    Var biraz da sen oyalan
    Beşikten mezara kadar

Yarıda kalır dilekler
    Boşa çıkar tüm emekler
    Azrail pusuda bekler
    Beşikten mezara kadar

Ha bugün olmuş ha yarın
    Üç metre bez yoğun varın
    Sonu gelmez arzuların
    Beşikten mezara kadar

uğur ışılak-beşikten mezara konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uğur ışılak-dizginle aşkını

uğur ışılak-dizginle aşkını

uğur ışılak dizginle aşkını boşa mecnun olup leyla arama boşa mecnun olup leyla arama dizginle aşkını çöl şımarmasın sevda lehçesinde çok söz var ama beyhude konuş ki dil şımarmasın Boşa mecnun olup leyla arama Dizginle aşkını çöl şımarmasın Sevda lehçesinde çok söz var ama Beyhude konuş ki dil şımarmasın Gönül zarar eder dünya karıyla Yoğrul aşıkların ahuzarıyla Yanıp tutuşursan dostun...
  2. uğur ışılak-ah dedikçe

uğur ışılak-ah dedikçe

Dizlerimde hal kalmadı Bekle bekle taşa döndüm Gezmediğim yol kalmadı Tam bir ömür boşa döndüm Nedir ölüm, nedir zulüm Ben onları aştım gülüm Kalmamışken tahammülüm Sona geldim, başa döndüm Ah dedikçe yanarım, Vah dedikçe yanarım Yanar yanar seni anarım Sevdam kelepçem oldu Derdim dilekçem oldu Halim sana sunarım
  3. uğur ışılak-vuslatsız sevgi

uğur ışılak-vuslatsız sevgi

Yürüdükçe gölgem kayboldu benden Vuslatsız sevdamdan usanır oldum Ruhuma giydiğim candan bedenden Belirdikçe aşkım utanır oldum Çırpınır duramaz can kafesinde Son sözü sonsuzluk son nefesinde Kırıldı kalemim aşk celsesinde Urgana sehpasız uzanır oldum Tabip bildiğini nasıl söylesin İster meçhul ister Mecnun eylesin Dört mevsim içtiğim hazan neylesin Öldükçe bedenim uyanır oldum
  4. uğur ışılak-istanbul'u özledim

uğur ışılak-istanbul'u özledim

uğur ışılak ey masum bakışlı yar uğur ışılak istanbul gözümde istanbul var ey masum bakışlı yar mahsun ıstanbul'dan ziyade ıstanbul'u özledim Tertemiz, saf ve sade ıstanbul'u özledim Gönül öksüz bu gece Efkarlıdır her hece Hasreti bile yüce ıstanbul'u özledim Nefes nefes aradım Dert çekmeye yaradım O'nda kaldı muradım ıstanbul'u özledim Ey masum bakışlı yar Gözünde istanbul var En az...
  5. uğur ışılak-gözlerin vurdu

uğur ışılak-gözlerin vurdu

uğur ışılak beni o gözlerin vurdu Deprem oldu yüreğimde Gözlerine baktıgım an Sıgındım gönül hanene Can evimi yıktıgın an Her yolda sana giderim Gönlündür meskenim yerim ısyan etti gecelerim Kabus gibi çöktüğün an Senle her an yandı bu can Anladım uslanmaz yanan Sanki gönlüm viran yurdu Ne gün bitti ne gün durdu Sanma ondörtlü yarası Beni o gözlerin vurdu Türküler yaktım inledim Çok aşk...

Sayfayı Paylaş