gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

uğur ışılak-dönen alçak olsun

Konu, 'U-V Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Sabahın gecesi, Aşkın son hecesi, Hayatın bilmecesi;
    Yolculuk var bugün
    Zaman çok dar bugün
    Hesapla her nefesi

Ecel korkusunun kıralım kanadını
    Sonsuzluk aşkının çıkaralım tadını
    Ve şimdi koyalım ve şimdi duyalım
    Bu sevdanın adını,
    Sevdamızın adı berrak sonu toprak dönen alçak olsun...

uğur ışılak-dönen alçak olsun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uğur ışılak-hal oldu

uğur ışılak-hal oldu

Seda yok ufuklarda Beklenen şafaklarda Ruhum şimşek çakıyor Kimsesiz baharlarda Sitem yüklü sözlerim Geçen günü özlerim Yağmurlu bulut gibi Doldu yine gözlerim Gönlümüze hâloldu Derdimiz ahvâl oldu Gül bahçesinde ötmez Bülbülümüz lâl oldu
  2. uğur ışılak-canın olayım

uğur ışılak-canın olayım

bende sevda yarası derdin dermanı sende bende bahtın karası aşkın fermanı sende neyim var ise aldın meçhul bir derde saldın varım yoğum sen oldun artık can yok bedende var ise bu can yoluna kurban hazırım her an gel de sana geleyim yar ol de senin olayım yar sende beni bulayım yar canın olayım
  3. uğur ışılak-büyükler bilir

uğur ışılak-büyükler bilir

Yalan dolan ile devran sürmeyi, Biz ne bilek begim böyükler bilir! Milletin başına çorap örmeyi, Biz ne bilek begim böyükler bilir! Rüşvet almak rüşvet vermek nasıl şey? Hazineden para çalmak nasıl şey? Terlemeden zengin olmak nasıl şey? Biz ne bilek begim böyükler bilir! Erken palazlanıp erken ötmeyi, Değirmenler kurup baş öğütmeyi, Hele meydan meydan adam gütmeyi, Biz ne bilek begim böyükler...
  4. uğur ışılak-bir damla olsam

uğur ışılak-bir damla olsam

Varligin bilmece gönlümün tadi yok perisan haldeyim derdimin adi yok sende hic ilacim her hükmün bas taci dermansin hastayim kokuna muhtacim yar yar yar (Nakarat) Bir damla olsam gözüne dolsam süzülsem yanaginda izini bulsam topragin olsam ezilsem ayaginda x2 Mevsimler amansiz baharin olmadi hasretten geriye hicbir sey kalmadi ben artik gülemem sonumu bilemem gelmesin azrail ben sensiz...
  5. uğur ışılak-anadolu doluyum

uğur ışılak-anadolu doluyum

Ben çöller fırtınası Ben anaların yası Ben tarihlerin yoluyum Vurulmuş saldırmışım Düşeni kaldırmışım Gariplerin sağ koluyum Türkü söyler dillerim Nasırlıdır ellerim Ben söğütlerin dalıyım Ben gönüller bekçisi Dertlerin emekçisi Ben Anadolu doluyum Ben dünlerin yarını Köroğlu'nun torunu Ben Çamlıbel, ben Bolu'yum Yüreğim çatalcadır Bakışım kartalcadır Ufuklara sevdalıyım...

Sayfayı Paylaş