gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

uğur ışılak-eğdi başını(isyanlı sükut)

Konu, 'U-V Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Çıkmıştı makama arz-ı hal için Bey dedi yutkundu eğdi başını Bir azar yedi ki oldu o biçim
    Şey dedi yutkundu eğdi başını

Kapıdan dört büklüm çıktı dışarı
    Gözler çakmak çakmak benzi sapsarı
    Bir baktı konağa alttan yukarı
    Vay dedi yutkundu eğdi başını

Eğdi başını eğdi başını
    Gören olmaz garibimin mahzun yaşını

Yürüdü kör topal çıktı şehirden
    Ağzına küfürler doldu zehirden
    Salladı dilini vazgeçti birden
    Oy dedi yutkundu eğdi başını

Baktım gözlerinde bulgur bulgur yaş
    Sandım canevime döktüler ataş
    Sordum memleketin neresi gardaş
    Köy dedi yutkundu eğdi başını

Eğdi başını eğdi başını
    Gören olmaz garibimin mahzun yaşını

uğur ışılak-eğdi başını(isyanlı sükut) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uğur ışılak-istanbul'u özledim

uğur ışılak-istanbul'u özledim

uğur ışılak ey masum bakışlı yar uğur ışılak istanbul gözümde istanbul var ey masum bakışlı yar mahsun ıstanbul'dan ziyade ıstanbul'u özledim Tertemiz, saf ve sade ıstanbul'u özledim Gönül öksüz bu gece Efkarlıdır her hece Hasreti bile yüce ıstanbul'u özledim Nefes nefes aradım Dert çekmeye yaradım O'nda kaldı muradım ıstanbul'u özledim Ey masum bakışlı yar Gözünde istanbul var En az...
  2. uğur ışılak-gözlerin vurdu

uğur ışılak-gözlerin vurdu

uğur ışılak beni o gözlerin vurdu Deprem oldu yüreğimde Gözlerine baktıgım an Sıgındım gönül hanene Can evimi yıktıgın an Her yolda sana giderim Gönlündür meskenim yerim ısyan etti gecelerim Kabus gibi çöktüğün an Senle her an yandı bu can Anladım uslanmaz yanan Sanki gönlüm viran yurdu Ne gün bitti ne gün durdu Sanma ondörtlü yarası Beni o gözlerin vurdu Türküler yaktım inledim Çok aşk...
  3. uğur ışılak-beşikten mezara

uğur ışılak-beşikten mezara

Bir meçhule gider yollar Beşikten mezara kadar Gaflet ile geçer yıllar Beşikten mezara kadar Ne bu celal, ne bu hiddet Bitmez mi sandın bu müddet Taht, saltanat, makam, şöhret Beşikten mezara kadar Var mı şu dünyada kalan Mal da yalan, mülk de yalan Var biraz da sen oyalan Beşikten mezara kadar Yarıda kalır dilekler Boşa çıkar tüm emekler Azrail pusuda bekler Beşikten mezara...
  4. uğur ışılak-başımın belası

uğur ışılak-başımın belası

ömrüm ömrüm başımın belası Sensizi unutmak boşlukla avutmak silinmez yazımsım mümkün mü unutmak bu yolda vurgunum sanma ki yorgunum tek sana küsmedim tek bana dargınım çırandım yakmadım gözündüm bakmadın can çıktı bedenden bir tek sen çıkmadın başımın belası ey gönül yarası unuttum unutmayı ömrümün cezası
  5. İsyanım Sessizliğe [İsyanlı Sükut sana özel]

İsyanım Sessizliğe [İsyanlı Sükut sana özel]

. Suskunluğu bilir misin?.. Bir anda hayattan kopup nefis bir sessizlik senfoninin ortasında bulup vermek kendini... Suskunlukları bilir misin?.. Ansızın kesilen konuşmaların ardından kulaklarının nasıl da uğuldadığını?.. Solukları duyarsın sadece... Kelimelerin eksik kaldığı anlarda susar insan... Seni öylesine seviyorum ki; bunu kelimelerle ifade edemiyorum ve susuyorum. Gözlerime bak...

Sayfayı Paylaş