gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

uğur ışılak-muamma

Konu, 'U-V Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

uğur ışılak notaları uğur ışılak muamma aşkım sana bir muamma Aşkım sana bir muamma Çöz çözebildiğin kadar
    Mürekkebin yetmez amma
    Çiz çizebildiğin kadar

Ayırdım candan bedeni
    Hatan ile sevdim seni
    Öfken dahi okşar beni
    Kız kızabildiğin kadar

Aldım ruhunun tadını
    Ölsem duyarım yadını
    Mezar taşıma adını
    Yaz yazabildiğin kadar

Yokluğunla avunurum
    Benliği yere vururum
    Ayağındadır gururum
    Ez ezebildiğin kadar

Dilin olayım da söyle
    Nasıl yandım sana böyle
    Yollarında toprak eyle
    Gez gezebildiğin kadar

uğur ışılak-muamma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uğur ışılak-sır düğümlü

uğur ışılak-sır düğümlü

Sır düğümlü ahımda Şu gönül dergahımda Sensizliğin ateşi Alev olur ruhumda Rüzgar eser savurur Yaprak gider dal vurur Sonsuzluğun ateşi Yakar beni kavurur Yanıp kül olmak güzel Sararıp solmak güzel Hasretle dolmak güzel Ölümsüzlük bağrında Bu sevdanın uğrunda Yaşamak ölmek güzel
  2. uğur ışılak-be dostum

uğur ışılak-be dostum

Gönül tecelligah olduktan sonra Göze ne gerek var göze be dostum Sükut lehçesini bildikten sonra Söze ne gerek var söze be dostum Aradığın sende düşme telaşa Güvenip aldanma toprağa taşa Beytullah hüzündür arama boşa İze ne gerek var ize be dostum Eğer tutmamışsa aşkın mayası Cezbeylemez gözlerinin elası Haka yönelmişse gönül aynası Yüze ne gerek var yüze be dostum Can pervane olsun, dönsün...
  3. uğur ışılak-şakir

uğur ışılak-şakir

Taht,saltanat,makam,şöhret Ne bu iştah,ne bu gayret Gel kendini boşa yorma Bugün dünya yarın ahret şükür eyle her nefeste Ebed değil can kafeste Alma mazlumun ahını Çıkar aheste aheste Etme şakir,yapma şakir Garibanı görme hakir Paran pulun vardır amma Neyleyim ki gönlün fakir.
  4. uğur ışılak-haydi anadolu

uğur ışılak-haydi anadolu

Çatık kara gözün Namustur her sözün Senin alnın yüzün Ak, ak, ak Kalk doğrul tez elden Ayrılma güzelden Yardımcın ezelden Hak, hak, hak Dönersen kendine Gün senindir yine Dönüp tarihine Bak, bak, bak Sil gönül pasını Sev dostun hasını Dostluk çırasını Yak, yak, yak Gel gayrı, gül gayrı Olmasın ayrı gayrı Haydi Anadolu Yol kardeşlik yolu şahlansın ne varsa Edirne'den Kars'a Haydi Anadolu...
  5. uğur ışılak-başımın belası

uğur ışılak-başımın belası

ömrüm ömrüm başımın belası Sensizi unutmak boşlukla avutmak silinmez yazımsım mümkün mü unutmak bu yolda vurgunum sanma ki yorgunum tek sana küsmedim tek bana dargınım çırandım yakmadım gözündüm bakmadın can çıktı bedenden bir tek sen çıkmadın başımın belası ey gönül yarası unuttum unutmayı ömrümün cezası

Sayfayı Paylaş