gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

uğur ışılak-vuslatsız sevgi

Konu, 'U-V Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Yürüdükçe gölgem kayboldu benden Vuslatsız sevdamdan usanır oldum Ruhuma giydiğim candan bedenden
    Belirdikçe aşkım utanır oldum

Çırpınır duramaz can kafesinde
    Son sözü sonsuzluk son nefesinde
    Kırıldı kalemim aşk celsesinde
    Urgana sehpasız uzanır oldum

Tabip bildiğini nasıl söylesin
    İster meçhul ister Mecnun eylesin
    Dört mevsim içtiğim hazan neylesin
    Öldükçe bedenim uyanır oldum

uğur ışılak-vuslatsız sevgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uğur ışılak-yağmurlar ıslanmasın

uğur ışılak-yağmurlar ıslanmasın

Ben türkü saplarım aşkın bağrına Ta ki derinlerden yanasın diye Haykırsan da kulak vermem çağrına İsmimi yürekten anasın diye Tariften mahrumdur bendeki çile Her çile yol almaz bu hasret ile Tebessüm ederim ölüme bile Azrail sevdamı sınasın diye "Aşk ki aşktır varsa sonunda ziyan İstemem vuslatı olsa da ayan Sevdamı tarihe eyledim beyan Mecnunu Leylayı kınasın diye..."
  2. uğur ışılak-yıldırım gibi

uğur ışılak-yıldırım gibi

Lutfedilen ömrümü sana bahsettim Her nefes,her adim izledim seni Gözlerini yüregime naksettim Kendi gözlerimle gözledim seni Tahmmülüm yok,yeter artik anla beni Konusturma iki eli kanla beni Haykiriyorum özledim seni... Yildirim gibi düstü Hasretin kucagima yakalandim sucüstü Kiydim genclik cagima Kora dönmedikce türkü yakmadim Son damla tasmadan yakip yikmadim Birkez olsun doya doya...
  3. uğur ışılak-yokluğumun resmi

uğur ışılak-yokluğumun resmi

Attığım her adım benden uzakta Bastığım her yerde yokmuşum meğer Çırprnırken 'ben' denilen tuzakta 'ben' bana saplanan okmuşum meğer... Aklım kumsal iken, ben toz paresi Çıktıkça yükseğe alçalır oldum Düşündüm derdimin nedir çaresi Susarak konuşmak, sonunda buldum... Esrarlı vuslata bir adım kala Hasretin vecdiyle, ben kement attım Deryada boğulmak ne güzel bela Battıkça kurtuldum, çıktıkça...
  4. uğur ışılak-erenlerin sofrasında

uğur ışılak-erenlerin sofrasında

uğur ışılak erenlerin sofrasında Boşa lokma yok dediler Erenlerin sofrasında Her lokmaya hak dediler Erenlerin sofrasında Can evimde hilâlimdir Cemalim hem calâlimdir Her sunulan helâlimdir Erenlerin sofrasında Mamurlandı can harabı Canım cananın turabı ıçirdiler aşk şarabı Erenlerin sofrasında Gönül sarhoş ayılmıyor Bir nara ki duyulmuyor Ne hikmetse doyulmuyor Erenlerin sofrasında
  5. uğur ışılak-en sevgili

uğur ışılak-en sevgili

Şavkın vurur her bir yandan Pervaneler geçer candan Cemalini gören yanar Güller solar hicabından Ey sevgili,ey sevgili Sen... En sevgilisin Ay gitsin sen doğ üstüme Bir ışık ver şu gönlüme Kalmadı gözlerimde yaş Al götür bitsin bu telaş Ne yaz kaldı ne kış ne güz Mekan yetim zaman öksüz Bir deruni hasrettir bu Vuslat olur bu mahzun yüz Ey sevgili,ey sevgili Sen... En sevgilisin Ay...

Sayfayı Paylaş