gebe
  1. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38

uğursuzluk

Konu, 'Karikatürler' kısmında HİDOŞ tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Uğursuzluk

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.223
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: uğursuzluk
    çok güzeldi ya eline sağlık canım

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

emegine saglikkkkkkkkkkkkkkk

4. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

eline sağlık canım çok komik yaa.

uğursuzluk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ayna kırılması niçin uğursuzluk getirir?

ayna kırılması niçin uğursuzluk getirir?

ayna kırılması ne anlama gelir ayna kırılması uğursuzluk kırmak ne anlama gelir kırmak uğursuzluk getirir mi getirir mi Ayna kırılmasının uğursuzluk getireceğine olan inanış, en eski batıl inançlardan biridir. Kökeni ilk aynanın yapılışından yüzyıllar öncesine, hatta ilk çağ insanına kadar gider. Göllerde veya su birikintilerinde, kendi aksini gören ilkel insan şaşırmış, bunun kendisinin...
  2. Uğur-Uğursuzluk İnanışları

Uğur-Uğursuzluk İnanışları

incir ağacı uğursuz mudur incir ağacı neden uğursuzdur tavşan uğursuz mudur tavşan mu eşyalarla ilgili inanışlar Birlikte yaşayan insanlar arasında kimi zaman korkudan,kimi zaman çaresizlikten,kimi zaman da rastlantılardan doğan bir takım inanışlar vardır.Bunlara "batıl inanışlar" denir.Bu inanışlar,ilk insanın var oluşundan günümüze kadar sürüp gelmiştir. Çoğunun bilimsellikle,...
  3. 13 uğursuzluk mu getirir

13 uğursuzluk mu getirir

Güneşi Gördüm filimi izleyenlerden tam not aldı fakat gösterim gününde bi karışılık oldu değişik bi düşünce ortaya atan Mahsun Kırmızıgül bakalım ne dedi... NEDEN 12! 'BEYAZ SHOW'A KONUK OLAN MAHSUN KIRMIZIGÜL, 'GÜNEŞİ GÖRDÜM' FİLMİNİN NEDEN CUMA DEĞİL DE PERŞEMBE GÜNÜ VİZYONA GİRDİĞİNİ AÇIKLADI: 'BİR DAHA DARBE OLMASIN.' 13'ün uğursuzluğuna inanırım Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de...
  4. İslamda uğursuzluğun yeri varmı?

İslamda uğursuzluğun yeri varmı?

Sual: Komşularım bana, (Seni görünce, bize uğursuzluk geliyor, işimiz hiç rast gitmiyor) diyorlar. Salı günü iş yapmayı uğursuz sayanlar vardır. Dinimizde uğursuzluk diye bir şey var mıdır? CEVAP Uğur, iyilik getiren şey veya belirti, hayır, iyilik, bereket. Uğursuz, kötülük ve zarar getirdiği sanılan şey. Uğursuzluk, bir şeyi veya bir olayı kötüye yorumlamak. Bir şeyin, bir günün veya bir...
  5. Dinimizde uğursuzluk diye bir şey var mıdır?

Dinimizde uğursuzluk diye bir şey var mıdır?

Uğur, iyilik getiren şey veya belirti, hayır, iyilik, bereket. Uğursuz, kötülük ve zarar getirdiği sanılan şey. Uğursuzluk, bir şeyi veya bir olayı kötüye yorumlamak. Bir şeyin, bir günün veya bir yerin uğursuz sanılması, Yahudilikte vardır. Hristiyanlıkta da, 13 rakamının uğursuzluk getirdiğine inanılır. Dinimizde ise, bir şeyi uğursuzluğa yormak yoktur. Fakat, (Şu iş veya şu ev bana uğursuz...

Sayfayı Paylaş