gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ukrayna Hangi Dili Konuşuyor bilen var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ukrayna Hangi Dili Konuşuyor bilen var mı ben çok merak ettim de arkadaşlar:S Evet Ukraynanın dili nedir?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ukrayna Hangi Dili Konuşuyor
    Ukraynada Hangi Dil Konuşuluyor

Ukrayna'nın resmi dili - Ukraynaca

Ukraynaca Kiril alfabesi ile yazılır. Rusça, Lehçe, Slovakça gibi yakın akrabası olan Slav dilleriyle ortak kelime hazinesi geniştir.

Ukraynaca, Çarlık Rusyası ve SSCB dönemindeki konuşma yasaklarına rağmen hayatta kalmıştır. Bunu başarmasının sebebi geniş kullanıcı tabanı ve köklü halk edebiyatıdır.

Ukrayna Hangi Dili Konuşuyor bilen var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bilen var mı??

Bilen var mı??

Evet meleklerim güzel ve trajik bir zeka sorusuyla karşınızdayım:DBu sorunun cevabını hemen netten bakıp bulmaya çalışan ve bulup cevabı yazan arkadaşlar lütfen onun yerine kendi kafanızdan geçen cevabı yazın:DDoğru olsun yada olmasın yazın:DMaksat eğlenmek:D :n028: İŞTE SORU Bir oğlan ve bir kız kardeşlermiş bunların tam önünde bir şelale varmış annesi ve babası bu şelalenin arkasındaymış...
  2. Ukraynanın Nüfusu Kaçtır bilen var mı

Ukraynanın Nüfusu Kaçtır bilen var mı

Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Ukraynanın Nüfusu Kaçtır bilen var mı merak ettim ve bunu arkadaşımla birlikte acilen öğrenmemiz lazım:)
  3. Ünlüler Hangi Parfümü Kullanıyor bilen var mı

Ünlüler Hangi Parfümü Kullanıyor bilen var mı

Arkadaşlar selam duyduğum kadarıyla Demet Akalın parfüm çok severmiş ve genelde de erkek parfümleri kullanırmış :) PEki ya diğer ünlüler hangi parfümü kullanıyor merak ettim:)
  4. Kadir Gecesinde Hangi Dualar Okunmalı acaba bilen var mı

Kadir Gecesinde Hangi Dualar Okunmalı acaba bilen var mı

selam arkadaşlar acaba aranızda dini konuda bilgisi olupta Kadir Gecesinde Hangi Dualar Okunmalı gibi bilgilere sahip olan bir arkadaşım var mı? Kadir Gecesinde Hangi Dualar Okunmalı bilen varsa bana da yazsın.
  5. Kahperengi hangi kanalda yayınlanacak bilen var mı ?

Kahperengi hangi kanalda yayınlanacak bilen var mı ?

Selamlar Özgü Namal 'ın yeni dizisi Kahperengi hangi kanalda yayınlanacak kesin olarak bilen var mı yaa ?

Sayfayı Paylaş