gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ülkemizde hangi kurumlar müzik eğitimi veriyor

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Size bir sorum olacak.Ülkemizde müzik eğitimi veren kurumlar hangileri? Müziğe çok yatkınım ve şimdiden bilgi edinmek istiyorum.Teşekkür ediyorum..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Türkiyede Müzik Eğitimi Veren Kurumların isimleri
    • Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümleri (AGSL)
    • Müzik Eğitim Fakülteleri
    • Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümleri
    • Müzik ve Sahne Sanatları Fakülteleri
    • Devlet Konservatuvarları (İlköğretim-Lisans ve Yarı Zamanlı bölümleri vardır)
    • Türk Müziği Devlet Konservatuvarları
    • Askeri Mızıka Okulu (Askeri Bando Okulu )
    • Müzik Araştırma Merkezleri

ÖZDEM MÜZİK MÜZİK OKULLARI YETENEK SINAVLARINA HAZIRLIK SINIFLARI
    Türkiye’deki Müzik anlayışı ve Eğitiminin farkında olan Özdem Müzik her yaşa uygun Müzik Eğitim Sınıfları açarak belki de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmektedir. Hazırlık Sınıflarımız her yaşa uygun ayrı ayrı kurgulanmış ve profesyonel Akademik eğitim almış eğitimciler tarafından yürütülmektedir.

İLKÖĞRETİM HAZIRLIK SINIFI (7-14 YAŞ )
    Ülkemizde İlköğretim Sınıfı bulunan tek kurum Devlet Konservatuvarlarıdır. Avrupa ve Amerika’da Özel veya Devlete bağlı birçok Müzik İlköğretim Okulu olmasına karşın ülkemizde böyle bir yapılanmaya gidilmemiştir. İlköğretim Hazırlık Sınıfında öğrencilerimize Oyun-Dans –Drama gibi yardımcı konularla müziği daha iyi anlamaları sağlanır. Ayrıca İşitme Eğitimi ile müziksel duyularının gelişmeleri sağlanır. Ses ve İşitme organlarının tam gelişmediği göz önünde bulundurularak,yapılan müzik eğitimi dersleri çocuğun bilinçaltında sağlam bir müzik altyapısı oluşturmayı,ilerde yaptığı ve dinlediği müziği daha iyi algılaması hedeflenmektedir. Hedeflenen bu yolda öğrencinin daha iyi bir müzik eğitimi alacağı müzik okullarına en hazır şekilde bulunması sağlanmaktadır.
    Bu sınıfta verilen Müzik Eğitimi Dersleri :
    • Müzik Dinleme
    • Çocuk Şarkıları ve Türküleri Söyleme
    • Oyun-Dans-Müzik

Ülkemizde hangi kurumlar müzik eğitimi veriyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Okulöncesi Eğitim Kurumlarında Yapılabilecek Etkinlikler

Okulöncesi Eğitim Kurumlarında Yapılabilecek Etkinlikler

anaokulunda ilk gün etkinlikleri çocuklarla yapılacak faaliyetler anasınıfında ilk gün etkinlikleri anasınıfı anasınıfında yapılabilecek etkinlikler Okulöncesi Eğitim Kurumlarında Yapılabilecek Etkinlikler Anaokulu veya anasınıfına başlayan çocukların yeni başladıkları ortamı tanıma ve uyum sağlamaları amacıyla aşağıdaki etkinlikler gerçekleştirilebilir. AMAÇ: Okulu tanıma ve uyum...
  2. GÖrme ÖzÜrlÜler İÇİn Özel EĞİtİm Veren Kurumlar Hangİlerİdİr ?

GÖrme ÖzÜrlÜler İÇİn Özel EĞİtİm Veren Kurumlar Hangİlerİdİr ?

engelliler için çalışan kurumlar engellilere eğitim veren okullar engelli öğrencilere eğitim veren kurumlar Ülkemizde Ankara, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Gaziantep, Niğde, Tokat, Gelibolu da olmak üzere görme özürlü çocukların okuyabileceği 10 adet Körler Okulu bulunmaktadır. Ayrıca 15 ve üzerindeki yaşlarda bulunan görme özürlülere de temel ve mesleki eğitim veren rehabilitasyon...
  3. Okul Öncesi Eğitim Kurumları Nasıl Olmalıdır?

Okul Öncesi Eğitim Kurumları Nasıl Olmalıdır?

okul öncesi eğitim nasıl olmalı sanat eğitimi nasıl olmalıdır okul öncesinde sanat eğitimi olmalıdır resmi Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Bulunması Gereken Nitelikler Çocuğu okul öncesi eğitim çağına gelen her anne-baba, okul seçimini nasıl yapacakları, neleri ölçüt olarak alacakları konusunda pek çok tereddüt yaşar. İyi bir okul öncesi eğitim kurumu şu nitelikleri taşımalıdır:...
  4. Özel Eğitim Kurumlarının ve Rehabilitasyon Merkezlerinin Hedefleri

Özel Eğitim Kurumlarının ve Rehabilitasyon Merkezlerinin Hedefleri

Bireysel ve seanslı grup eğitimi veren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin kurumlarının faaliyetleri elbetteki bir hedefe ulaşmak ve o hedefe yönelik hizmet üretmektir. bu hedefler aileye, çevreye, özürlüye ve personele yönelik olabilir. işte bu hedeflerden olasılarından bir kaçı şöyledir. yıllar önce hazırlamış olduğum bu yazıyı güncellemedim ama sizinle paylaşmak istedim....
  5. Yeni müzik kurumlarımızın açılmasında atatürk’ün önderliği

Yeni müzik kurumlarımızın açılmasında atatürk’ün önderliği

atatürkün önderliği ile ilgili özlü sözler atatürkün önderliğinde gerçekleştirilen özlü sözler önderliğinde gerçekleştirilen değişiklikler söz söz değişikliklerle ilgili Atatürk, her türlü yenilik ve ilerlemede öncü olma görevini üstlenen bir liderdi.Atatürk, yeni müzik kurumlarımızın açılmasında da öncülük etmeyi sürdürmüştür. Onun sayesinde Osmanlı zamanından kalma mevcut müzik aletlerini...

Sayfayı Paylaş