gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ülkü Duru kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ülkü duru kimdir, hayatı, biyografi, dizileri, filmleri,
    "Kaygısızlar" ve "Aliye" adlı dizilerden tanıdığımız başarılı oyuncu Ülkü Duru hakkında ve hayatı hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler.

(Ülkü Duru Gökseven) Türk oyuncu. Özellikle Eşkıya filmi ve Aliye dizisindeki Nusret karakteriyle tanınır.
    Saint Pulchery ve Dame de Sion mezunudur. Beş yaşındayken, Belediye Konservatuarı Bale bölümüne başladı. Sonrasında, okuluna devam etmekteyken konservatuarın tiyatro bölümünü bitirdi. [1]
    İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncusudur. 1998 yılında sert bir öğretmeni oynadığı Miss Margarida Yöntemi oyununu sırasında bir seyircinin kendisine tokat atması, çeşitli tartışmalara yol açtı. [2] [3] İstanbul Devlet Tiyatrosunda Yangın Duası [4] ve Kır [5] oyunlarında oynamaya devam etmektedir.
    Son olarak, Yangın Duası oyununun da yazarı ve oyuncusu olan Berkun Oya'nın yönettiği İyi Seneler - Londra filminde, Zuhal Olcay'la başrolleri paylaşmıştır. Filmin, ilk kez 26. İstanbul Film Festivalinde gösterilmesi planlanmış; ancak bazı teknik sorunlar nedeniyle, gösterim iptal edilmiştir.

Oynadığı Filmler ve Diziler

İyi Seneler - Londra, Yaşar Nur - 2007 (Henüz gösterime girmedi.)
    Aliye, Nusret - 2004
    Yazı Tura, Melahat - 2003
    Eşkıya, Emelin Annesi - 1996
    Yer Çekimli Aşklar - 1995
    Kaygısızlar, Terbiye Kaygısız - 1994
    C Blok - 1993
    Gölge Oyunu - 1992
    Samanyolu, Didar - 1989

Ödülleri

Yangın Duası
    5. Lions Tiyatro Ödülleri (2005) - En Başarılı Kadın Oyuncu

Kişisel Yaşamı

Oyuncu İştar Gökseven'le evlidir. Yazar Orhan Duru'nun kardeşidir.
    Bir dönem, yakın arkadaşı Derya Alabora ile Cafe Nisvan adında bir yer işletmiştir. Buranın kapanmasından sonra ise, Baykuş Cafe Barı açmıştır . Bunun dışında, beş ortağıyla birlikte açtığı spor salonları vardır.

Ülkü Duru kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yalan Dünya Gönül Ülkü Resimleri

Yalan Dünya Gönül Ülkü Resimleri

Yalan Dünya Afife Resimleri Yalan Dünya Gönül Ülkü Resimleri Gönül Ülkü Fotoğrafları Yalan Dünya dizisinde Afife karakterine can veren, usta oyuncu Gönül Ülkü resimlerini sizlerle bu sayfamızda payalşıyoruz Melek'ler.
  2. Ülkü Adatepe Hayatı Biyografik Bilgileri ve Resimleri

Ülkü Adatepe Hayatı Biyografik Bilgileri ve Resimleri

ülkü adatepe kimdir ülkü adatepe hayatı Sevgili melekler, bugün geçirdiği trafik kazasında ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Atatürk 'ün manevi kızı Ülkü Adatepe hayatı ile ilgili bilgilerimiz şöyle... 27 Kasım 1932'de doğdu. Atatürk'ün en küçük manevi kızı. Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın evlatlık kızı Vasfiye Hanım ile Fransızca...
  3. Bugünün Saraylısı Dizisi (Fatih Soysal) Ali Ersan Duru Kimdir?

Bugünün Saraylısı Dizisi (Fatih Soysal) Ali Ersan Duru Kimdir?

bugünün saraylısı oyuncuları, bugünün saraylısı ali ersan duru, ali ersan duru kimdir Sevgili melekler, Bugünün Saraylısı dizisi yıllar sonra tekrar dizi olarak ekranlara gelecek. O zamanlar Sema Yunak ve Ahmet Mekin'in başrollerinde oynadığı dizide bu kez Selçuk Yöntem ve Nazan Kesal'ı izleyeceğiz. Dizide rol alacak diğer isimlerden biri de Ali Ersan Duru olacak. Atv'nin yeni sezon dizisi...
  4. 2014 Survivor Ünlüler Ahmet Dursun Kimdir?

2014 Survivor Ünlüler Ahmet Dursun Kimdir?

2014 survivor ünlüler ahmet dursun, survivor ünlüler ahmet dursun, survivor 2014 ahmet dursun Sevgili melekler, başarılı yapımcı Acun Ilıcalı'nın yaptığı açıklamayala 2014 Survivor Ünlüler takımında yer alması kesinleşen 3 isim belli oldu. Bunlardan biri eski milli futbolcularımızdan Ahmet Dursun. Bu sayfamızda Ahmet Dursun'un hayatıyla ilgili bilgiler bulacaksınız.... 1978 yılında...
  5. Hamileyim bebeğim kimden bilmiyorum zor durumdayım

Hamileyim bebeğim kimden bilmiyorum zor durumdayım

Merhaba Beyza hanım.Çok zor durumdayım. 4 yıllık evliyim. Şu an hamileyim fakat bebeğin kimden olduğunu bilmiyorum. Lütfen beni kınamayın çok zor günler geçirdim. Yaptığım şey doğru değil. Ne yapacağımı bilmiyorum. Son adet tarihi 1 eylül. 14 eylül de eşimle 15 eylülde erkek arkadaşımla birlikte oldum. Ikiside bunu bilmiyor. Ne yapmamı önerirsiniz?.Bebek hangisinden nasıl öğrenebilirim....

Sayfayı Paylaş