gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Uludağ Pilavı tarifi

Konu, 'Pilavlar' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Uludağ Pilavı =Malzemeler=

Süre:40 dk - 10 Kişilik

- 3 su bardağı pirinç
    - 100 gr. tereyağı
    - 2 su bardağı kestane
    - 2 adet kesme şeker
    - 1 su bardağı haşlanmış kuşbaşı et
    - 1 çorba kaşığı kuru üzüm
    - 1 adet havuç
    - 1 adet portakal
    - 1 çay kaşığı tarçın,yenibahar
    - Tuz,karabiber

=hazırlanışı=

3 su bardağı pirinci ayıklayın, 1 saat kadar tuzlu suda bekletin. Bol suyla yıkayın. 100 gr. tereyağında pirinci kavurun. Fırında pişirilmiş 2 su bardağı kestaneyi, kavrulan pirince ilave edin.

Üzerine 3 su bardağı sıcak su, 2 adet kesme şeker, 1 su bardağı haşlanmış kuşbaşı et, 1 çorba kaşığı kuru üzüm, 1 adet kibrit çöpü biçiminde doğradığınız havucu ilave edip karıştırın. 20 dakika kısık ateşte pişirin.

Ateşten aldığınız pilava, 1 adet rendelenmiş portakal kabuğu, 1 çay kaşığı tarçın, yenibahar, karabiber ekleyin. Servis tabağına alıp, dağ şekli vererek servis yapın.

Uludağ Pilavı tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Uludağ Pilavının yapılışı tarifi burada

Uludağ Pilavının yapılışı tarifi burada

Uludağ Pilavı Malzemeler 3 su bardağı pirinç 100 gr. tereyağı 2 su bardağı kestane 2 adet kesme şeker 1 su bardağı haşlanmış kuşbaşı et 1 çorba kaşığı kuru üzüm 1 adet havuç 1 adet portakal 1 çay kaşığı tarçın,yenibahar Tuz,karabiber Yapılışı 3 su bardağı pirinci ayıklayın, 1 saat kadar tuzlu suda bekletin. Bol suyla yıkayın. 100 gr. tereyağında pirinci kavurun. Fırında pişirilmiş 2 su...
  2. Resimli Kabune pilavı Tarifi

Resimli Kabune pilavı Tarifi

Kabune nasıl yapılır Kabune pilavı Tarifi Merhaba melek'ler... Bu sayfamızda size yeni bir plav tarifi daha sunuyoruz ve böylelikle sizde pilav çeşitleriniz arasına bir yenisini daha ekliyorsunuz. Efenim pilavımızın adı kabune pilavı, nasıl mı yapılır; o zaman buyrun kabune pilavı tarifimize Melek'ler:) KABUNE MALZEMELERİ: -2 su bardağı pir inç -400 gr. koyun kuşbaşı et -5 çorba kaşığı...
  3. Macar Pilavı Tarifi Resimli

Macar Pilavı Tarifi Resimli

Macar Pilavı Tarifi Resimli tarif olursa sevinirim. Arkadaşlar macar pilavı nasıl yapılıyor bilen varsa banada burada yazsın lütfen.
  4. Safranlı Pilav Tarifi Resimli

Safranlı Pilav Tarifi Resimli

Safranlı Pilav Tarifi Resimli Merhaba bayanlar yine ben ve yine bir tarih istiyorum sizden :D:D Safranlı Pilav Tarifi istiyorum yamacına birde resmini iliştirirseniz kebap olacak valla :)
  5. Sosisli Pilav Tarifi Resimli

Sosisli Pilav Tarifi Resimli

Sosisli Pilav Tarifi Resimli Merhaba bayanlar sizden Sosisli Pilav Tarifi istiyorum nasıl yapılacağını rica etsem detaylı bir şekilde yazıınız

Sayfayı Paylaş