gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ümmetler oluk oluk ümmet oldu, ya nasip

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ümmetler oluk oluk ümmet oldu, ya nasip Bir ülke imparatordu sonra neler oldu On dokuz mayıs yirmi üç nisan
    Ekim yirmi dokuz, ezberledik ders oldu

Binlerce şiir var seni öven yücelten
    Ulusun var gençliğin var kendine güvenen
    Sen mi uyanacaksın yoksa biz mi?
    Mustafa kemal’im sen rahat uyu
    Diliyorum yürekten

Bakmam bağnazlara şimdi bazıları kravat taksada
    Yorulmam çalışırım vatan için Mustafa kemal’im
    Verdiğin emanet bu bayrak bu vatan hala burada
    Sen bir canla dört savaşa girdin bu Pazar da

Dersin ki Mustafa kemal’im
    Sağlam kafa sağlam vücutta olur; doğrudur
    Gençliğe hitabın var okulda duvarda
    Sen haklısın sağlam vücut olur genç yaşta

Ülkem cumhuriyet gördü sayende millet ile
    Meşrutiyette bile devirdiler padişahları sükunetle
    Ekonomi savaşıyor Mustafa kemal’im bu pazarda
    Hilafeti kaldırdın da paraya tapanlar bize kaldı

Sattırmam bu vatanı kime para lazımsa bana gelsin
    Yetmiş milyon var ünite ünite kan var
    Kan ile alındı ise bu topraklar Mustafa Kemal’im
    Kızılay a kan toplar satarız da
    Bu vatanı paraya taptırmayız
    Mustafa kemal! im

Ümmetler oluk oluk ümmet oldu, ya nasip konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peygamberimiz (S.A.V)’ in Ümmetine Duası

Peygamberimiz (S.A.V)’ in Ümmetine Duası

peygamberimizin ümmetine duası İbn-i Amr İbni'l-As (R.A) anlatıyor: "Resulullah (SAV) (Hz. İbrahim'in duası olan): "Ey Rabbim şüphesiz ki o putlar insanlardan pek çoğunu saptırmıştır. Kim bana uyarsa muhakkak ki o bendendir. Kim de emirlerine karşı gelirse, şüphesiz ki sen çok bağışlayıcı, çok merhamet edicisin" (İbrahim; 36) mealindeki ayeti...
  2. Oluk

Oluk

Arada bir iyilik yapan kimseye, ev hizmetlerini gören kimsese, elçi ya da vekile, kendine emanet edilen şeyi hakkıyla koruyan yahut emanetin hakkını veren insana, Çörtenlerde biriken yağmur sularının oluklardan aktığını ve bu berrak sudan insanların istiifade ettiğini görmek ucuzluk ve bolluğa, hayır ve berekete, Oluktan su aktığını görmek üzüntü ve kederden kurtulmaya, Oluktan bulanık yahut...
  3. Efendimizden ümmetine tavsiyeler!!!!

Efendimizden ümmetine tavsiyeler!!!!

uzun ömür için dua uzun ömür duası dualar peygamberimizin hamilelere tavsiyeleri için okunacak dualar ümmetine Tavsiyeler.. Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) buyuruyor ki... Sukur ve Sabir [Kim nimete kavusunca sukreder, dert ve acilarla karsilasinca sabreder, haksizlik yapinca af diler, haksizliga ugradiginda da affederse... iste onlar guvende ve dogru yolda olan...
  4. efendimizin ümmeti için istemediği 4 şey nedir

efendimizin ümmeti için istemediği 4 şey nedir

Peygamberimiz, asırlar öncesinden Ümmetim hakkında en çok korktuğum şeyler şunlardır... diyerek nelere dikkat çekiyor??? Peygamberimiz, asırlar öncesinden “Ümmetim hakkında en çok korktuğum şeyler: Göbek bağlamak, çok uyku, tembellik ve yakîn (iman) azlığıdır” buyurarak şişmanlık tehlikesine dikkatleri çekiyor ve ümmetini uyarıyor. Günümüzde de tedavisi için uğraş verilen pek çok sağlık...
  5. Her müslüman islam ümmetinin üyesidir

Her müslüman islam ümmetinin üyesidir

müslümanlar bir vücudun azaları gibidir Müslümanların tek ümmet ve imamet etrafında birleşip beraber olmaları, Kur’an-ı Kerim’in temel meselelerindendir. Mekki sûrelere baktığımızda inen ilk ayetlerle birlikte İslâm kardeşliği çerçevesinde bir ümmet modeli oluşturulduğunu görmekteyiz. Bizim de kitap ile hayatımızı şekillendirip örnek bir Müslüman olma, örnek Müslümanların birleşerek bir cemaat...

Sayfayı Paylaş