gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Un Kurabiyesi

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler :
    • 1 adet yumurtanın akı
    • 1 paket margarin ( oda sıcaklığında bekletilmiş )
    • 3 yemek kaşığı pudra şekeri
    • 1 çay kaşığı kabartma tozu
    • 3 su bardağı un
    • Pişirirken kullanmak üzere yağlı kağıt
    Hazırlanması :
    • Margarin , yumurta akı , pudra şekeri ve kabartma tozunu iyice karıştırdım.
    • Unu ekleyerek , tekrar karıştırdım.
    • İstediğim büyüklükte yuvarlaklar yaptım ve tepsiye dizdim.
    • Üzeri pembeleşene kadar önceden 175 dereceye ısıttığım fırında 20 dak. pişirdim.
    • Soğuduktan sonra üzerine pudra şekeri serptim.
    Afiyet olsun...

Un Kurabiyesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bademli Un Kurabiyesi

Bademli Un Kurabiyesi

bademli un kurabiyesi bademli un kurabiyesi tarifi file kurabiye Malzemeler;1 paket tereyagi ;Yarim su bardagi sivi yag ;Yarim su bardagi pudrasekeri ;yarim su bardagi file badem ;3yemek kasigi nisasta ;aldigi kadar un Yapilisi;Yumusak tereyagi,pudra sekeri iyice karistirilir,sivi yag,nisasta ve az unla iyice yogrulur,hamur kivam alana kadar un ilave ediliren son badem ilave edilir...
  2. Un Kurabiyesi Lorlu

Un Kurabiyesi Lorlu

Malzemeler 1 Paket Margarin 1 Adet Yumurta 1 Su Bardağı Yoğurt 4 Su Bardağı Un 1 Su Bardağı Şeker 1 Paket Kabartma Tozu İç İçin: 300 gr Lor Peyniri 2 Su Bardağı Şeker Üzerine: 1 Su Bardağı Pudra Şe Yapilis Tarifi Yumuşatılmış margarini geniş bir kabın içine alalım.İçine yumurtayı,yoğurdu ve 1 su bardağı şekeri ilave ederek yoğuralım.Krem kıvamına geldiğinde elenmiş unu ve...
  3. un kurabiyesi

un kurabiyesi

nişastalı un kurabiyesi tarifi nişastalı un kurabiyesi buğday kurabiye buğday nişastasız Malzemeler: 1 paket margarin, oda sıcaklığında (ben tereyağı kullandım) 1 kahve fincanı sıvıyağ 3 kaşık pudra şekeri 4 kaşık buğday nişastası Alabildiği kadar un (4,5 - 5 bardak) 1 çay bardağı pudra şekeri (Üzeri için)Hazırlanması: Margarin, sıvıyağ ve pudra şekerini krema kıvamına gelene kadar...
  4. Un Kurabiyesi

Un Kurabiyesi

En sevdiğim kurabiye çeşitlerinden birisidir.kokusu bile hoşuma gidiyor bu kurabiyenin :D Çok acıktım sanırım :D Kullanılan Malzemeler: 1 paket oda sıcaklığında tereyağ veya margarin 1 çay bardağı kadar sıvıyağ 1 su bardağı dolusu pudra şekeri (şekerli seviyorsanız miktarını bir buçuk su bardağı yapabilirsiniz..) 4 bardak un (Kulak memesinden biraz daha sert bir kıvamda olmalı un...
  5. Un kurabiyesi

Un kurabiyesi

Merhaba, Malzemeler 1 paket tereyağı, oda sıcaklığında 1 çay bardağı sıvıyağ 6 yemek kaşığı pudra şekeri 4 yemek kaşığı buğday nişastası 1 paket şekerli vanilin Alabildiği kadar un ( Yaklaşık 4 su bardağı ) 1 çay bardağı pudra şekeri ( Üstüne serpmek için) Yapılışı 1- Tereyağ, sıvıyağ,vanilini ve pudra şekerini krema kıvamına gelene kadar karıştırın. Nişasta ve unu ekleyerek hamuru...

Sayfayı Paylaş