gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Üniversiteden Mehmetçik'e şükran

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

ISPARTA Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ), Kuzey Irak'ta PKK'lı teröristlerle çatışan Mehmetçik'e şükranlarını bildirdi. Bugün yapılan Senato toplantısında alınan bildiri kararını okuyan Rektör Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, “SDÜ olarak dosta düşmana Türk ulusunun ne olduğunu ve neler yapabileceğini gösteren mücadelesiyle bizi gururlandıran Türk Silahlı Kuvvetlerinin bütün komutanlarına, Mehmetçiklerimize sonsuz şükran duygularımızı sunmayı bir görev sayıyoruz” dedi.

Bugün toplanan SDÜ Senatosu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK'ya karşı Kuzey Irak topraklarında başlattığı operasyonla ilgili bildiri yayınlama kararı aldı. Bildiriyi okuyan Rektör Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, haklı öfkenin artık bir tokada dönüştüğünü söyledi. Ülkenin ve ulusun uzun yıllar bölücü terör örgütünün tehdidi ile karşı karşıya olduğunu söyleyen Baydar “Emelleri kötü, yöntemleri kalleşçe olan çapulcu terör örgütü nefret ve haklı bir öfke yaratmıştır” dedi. Rektör Prof. Dr. Baydar'ın okuduğu senato bildirisi şöyle:

“Bilindiği gibi Türk Silahlı Kuvvetleri bir süreden beri bölücü teröre karşı haklı ve şanlı mücadelesine yeni bir boyut katarak terörün yuvalandığı Kuzey Irak topraklarına girmiş ve teröristlere ve onların kamplarına yönelik bir kara harekatını başarıyla başlatmıştır. Hava destekli olarak yürütülen bu sınır ötesi kara harekatında şer odakları vurulmuş, çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Terör yuvalarını o bölgedeki yerel unsurlara dokunmadan yok edebilmek gibi yüksek düzeyde planlama ve koordinasyon gerektiren bu operasyon inanıyoruz ki, tek bir terörist kalmayıncaya kadar devam edecek ve başarıyla tamamlanacaktır. Yıllarca vur kaç taktikleriyle kalleş pusularla, yalan üzerine kurgulanmış propagandalarla Türkiye Cumhuriyeti'nin gücünü ve sabrını deneyenler hak ettikleri karşılığı almışlardır. Nizami olmayan bir mücadelede ve çok çetin doğa koşullarında dahi Mehmetçiğin yarattığı destan, sadece bölücü terörün mensupları için değil, gaflet içinde onlara destek veren herkese ve her ülkeye de bir ders olmuştur. İnanıyoruz ki, 1915'de Çanakkale'de, ‘Sizlere vatan için ölmeyi emrediyorum’ diyen büyük Atatürk’ün ruhu şad olmuştur. Dünyanın hiçbir ulusunda rastlayamayacağımız bir duyguyla, vatanını, (Ha ekmeğini yemişim ha uğruna kurşun) gibi yüksek ideallerle seven şehitlerimizin de kanı yerde kalmamıştır. Aziz hatıraları önünde saygıyla eğildiğimiz şehitlerimize minnettarız. Atamızın, ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ sözünden hareketle Afganistan'dan Kosova'ya kadar dünyanın dört bir yanına barış götüren Yüce Türk Ordusu Kuzey Irak'a da barış götürecektir. Süleyman Demirel Üniversitesi olarak dosta düşmana Türk ulusunun ne olduğunu ve neler yapabileceğini gösteren mücadelesiyle bizi gururlandıran Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bütün komutanlarına, Mehmetçiklerimize sonsuz şükran duygularımızı sunmayı bir görev sayıyoruz.”

Hürriyet

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: Üniversiteden Mehmetçik'e şükran
    emmeğine sağlık bilgem güzel paylaşım için saol

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

emegine saglik bilgecimm,,paylasim icin cok sagol bizim bilgili melegimiz

4. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Yaptıkları çok hoş birşey gerçekten..

Üniversiteden Mehmetçik'e şükran konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Üniversiteyi bitirmesemiydim?

Üniversiteyi bitirmesemiydim?

dede:nereyi kazandın evladım öss sonuçlarını yeni öğrenmiş ve mutluluktan uçan bünye: boğaziçi üniversitesi endüstri mühendisliği(artık kişi hayran bakışlara maruz kalmayı, övülmeyi, ilahlaştırlımayı beklemektedir. e kolay değil tabi ilk 100e girmiştir) dede: e oğlum kazanamadın mı ablan gibi bi doktorluk filan(kişinin ablası konya-tıpta okumaktadır) o kadar da çalış dedik sana....
  2. Türk üniversiteleri

Türk üniversiteleri

TÜRK ÜNİVERSİTELERİN DÜNYADAKİ YERİ Son iki yıldır, üniversite sıralaması konusunda en kapsamlı çalışma Cybermetrics Lab. tarafından “Webometrics Ranking of the World Universities” (World Universities' ranking on the Web: Home) adı altında gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmada, 15.000 üniversite değerlendirilmekte ve ilk 4.000’i sıralanmaktadır. Çok fazla sayıda üniversitenin değerlendirilmesi...
  3. Avrupa Üniversiteler Birliğinden Türk Üniversiteleri Raporu

Avrupa Üniversiteler Birliğinden Türk Üniversiteleri Raporu

Arkadaşlar rapor uzun ama ilgilenenler için çok önemli bir kaynak diye düşünüyorum. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) Kurumsal Değerlendirme Programı (IEP) tarafından hazırlanan “Türkiye’de Yükseköğretim: Eğilimler, Sorunlar ve Fırsatlar” başlıklı raporunu, 27 Ekim 2008 tarihinde, Ankara Sheraton Hotel & Convention Center’da...
  4. Şükran Ovalı En Yeni Resimleri

Şükran Ovalı En Yeni Resimleri

şükran ovalı fotoları şükran ovalı fotoğrafları Sevgili melekler, yaz sezonu yayın döneminde ekranlara gelmeye hazırlanan Kötü Yol dizisinin başrol oyuncularından biri olan Şükran Ovalı fotoları ile karşınızdayız. Siz de bir Şükran Ovalı hayranıysanız yepyeni Şükran Ovalı fotoğrafları çok hoşunuza gidecek, buyrun ...:)
  5. Şükran Ovalı Kimdir bilgi verir misiniz

Şükran Ovalı Kimdir bilgi verir misiniz

Merhaba acaba aranızda Şükran Ovalı Kimdir bilen var mı? Şükran Ovalı hayatıyla ilgili bilgisi olan varsa aranızda lütfen bana bu sayfadan Şükran Ovalı biyografisini paylaşsın kızlar.

Sayfayı Paylaş