gebe
  1. YouTube - Tehlikenin Farkındayız ! Demokrasi' den Yanayız ! - 4 Yukarıdaki videoda izledikleriniz Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği'nin İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka kampusünde düzenlediği 'Önder Kadınlarımız' toplantısında yapılan konuşmaların sadece bir kısmı. buradaki bayanlar ezan ve Kuran'dan yana dert yanıyorlar. Ezan ve Kuran okuma sesleri bir bayanı rahatsız etmiş!

Hayret!!!

Senin kulakların sağır olmalıydı halbuki, işitmemeliydin o sesleri!!!

birisi başörtülü kızlara dair hazımsızlığından bahsetmiş. "Kuranda adı geçmeyen baş sargısı" ile başlarını örttükleri için yerden yere vuruyorlar insanları.

bir diğeri, vatandaşları, çocuklarını İmam Hatip'ten alıp normal liseye göndermek için baskı uyguladıklarını, ikna edemedikleri takdirde burslarını kestiklerini anlatmış.
    bendeki videolardan birinde aynı bayan okul gezisine katılan baş örtülü kızlarla tüm gün "ilgilenip" onları "döndürmeye" çalıştıklarını. ancak "malesef" ikna edemeyip 2 genci daha kaybettiklerini de anlatıyor! ve aynı kızları daha sonra okuldan atmak zorunda kalmışlar! dikkatinizi çekerim bu kızlar okula örtüyle gitmiyorlar. sebep o değil yani, dışarda bu şekilde geziyor olmaları.

Üyelerden biri de yanında çalışan temizlikçi kadını "malum partiye" oy verdiği için nasıl azarladığını böbürlenerek anlatıyor. Kadın istikrar sağladıkları için oy verdiğini dile getirdiğinde "İstikrar senin neyine..., neyine" şeklinde karşılık vermiş bravo!!!
    ---

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: üniversiteli kadinlar dernegini kiniyorum!!
    Arkadaşlar bunlar çok hassas konular, kurallarımıza göre iş siyasete dökülürse konuyu kilitlerim lütfen herkes dikkatli yazsın.

3. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

ayy delirdim ya böyle insanlara yetki veriyolar.asıl yobaz bunlar hergörüşe saygı göstermedikleri için.şunuda söylüyüm.mesela ünvr.nasıl başı kapatmak yasaksa göbeği gösteren şeyler giymekte yasak ama bunu kimse görmüyo.bu insanlar bizim müslüman bi ülke olduğumuzu unutuyorlar.ya söyliycek çok fazla şey var aslında böyle bi konuya deyindiğin için çok teşekkürler.

4. TaMaRa

TaMaRa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Modernlik acik sacik dolasmak ,dejenere olmus iliskiler,falanca kisi eski sevgilisinden ayrildi yeni sevgili edindi denip pohpoplanmak ,modernlik sirf bedenlerde olarak algilanmaksa ISTEMIYORUM...
    Kimsenin kimsenin özgür düsüncesine hele helede müslüman bir ülkede bunu yapmasina hazmedemiyorum.Biz yurtdisindakiler ezan sesine hasretken bu tür kisilerin bundan sikayet etmeleri benim bu göruntuleri hayretle izlememe neden oldu evet bencede kulaklariniz sagir olmaliydiki isitmemeliydiniz o mübarek ezani ve Kuran'i.....

5. dort_yapraklı_yonca

dort_yapraklı_yonca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: üniversiteli kadinlar dernegini kiniyorum!!

Bilgisayarımda video açılmadı ama az çok ne olduğunu tahmin edebiliyorum yazdıklarından.İnsanların giyimleriyle değerlendiren zihniyeti kınıyorum.Önemli olan insanın beynini ve kalbini kapatmamasıdır.Özgürlük ve çağdaş değerleri korumak kıyafetle olmaz.Çalışmakla olur.

6. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde bilgisayarımda açılmadı ama ben seyretmiştim zaten içim acıyarak seyretmiştim evet bunlar hassas konular ama yinede burada bu gibi konulara yer verilmesini isterdim bizim adımıza herkes konuşuyor bizde bir iki cümle söyleyebiliriz halk olarak çok teşekkür ederim cesaretin için koçak seni tebrik ederim...

7. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

eğitimli olmak güzeldir ama maneviyat her düşüncede yada ruhta yatan değildir bunlar bence okumuş cahiller desek daha doğru paylaşımın ve de açık düşüncelerini bizle paylaştığın için tşkler canım

8. nisan yagmuru

nisan yagmuru Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

biz burda romanyada arkadaslarimla izlemistik bu videoyu ve sok olmustuk.bu kadinlar kuran hakkinda cok rahat konusuyorlar ama cok merak ediyorum bunlarin kaci kurani bir defa olsun okudu(malum sesi rahatsiz ediyorsa kendisi oturup okuyacak degil ya...)yazik cok yazik...unutulmamali ki islamiyet cok avrupa ulkelerine medeniyeti kulturu matematigi astronmiyi tibbi(oyle mi yaziliyor?)ogretti ve bu bilim dallarinda hep oncu oldular muslumanlar simdi ama gelen giden muslumanlara geri kafali geri zekali ve sayire laflar soyluyorlar cok ama cok aci bir durum

9. ASİ MELEK

ASİ MELEK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

denilecek şeyler söylenmişşş diyecek bir şy bulamıyorum bilgilendirmen için teşekkürler canımm

üniversiteli kadinlar dernegini kiniyorum!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadinimiz

Kadinimiz

Evrenin en tatlı bakışlısı,yürekli,onurlu adına şiirler yazılan, bestelerin güftelerin sembolü..Yazarların yazarken harfleri yetersiz bulup kelimelerin, tümcelerin serzenişindeki sızısı...’’KADINIMIZ’’ Güçlü,ayakları üzerinde durmayı başaran yaşamın tadı,toplumun onuru ‘’Kadın’’... Kadın olma keyfinde.. Sevgisinin dozuna ayar yapmadan yüreğini sevdiğine adayan Kadınlarımız... Önemsenmeyi...
  2. Kadinlar

Kadinlar

KADINLAR Kadinlari azda olsa anlamak istiyorsaniz... Kadınlar kendilerini sevenler için değil, onlara hükmedenler için can verirler. H.EDİP ADIVAR Kadınlar sevmedikleri adama hiç acımazlar. A.DUMAS FILS Kadın, her şeyi gören gözü bile aldatır. DOSTOYEVSKİ Kadını sev, koru, güven ve tatlı sert ol Senin kölen olur. (CİEN) Bir uygarlığın seviyesini ölçmek isterseniz, >...
  3. boyle bir babayi kiniyorum

boyle bir babayi kiniyorum

arkadaslar ben avusturyada yasiyorum iki gunden beni gazeteler bu olaydan bahsediyo bir baba kizi bodruma hapsetmis ve kendi kizindan 7 cocugu olmus inanamiyorum boyle bir sey nasil oluyo bu arada sunuda belirtiyim kiz hic disariyla bagkantisi olmamis sadece bodrumda babasini goruyomus almaca anladigim kadariya annesi aklini kaybetip kiz kucukne kacmis
  4. kadinlar....

kadinlar....

Kadınların yaratılışı Sual: Kadınlar zayıf yaratıldığı için erkeklere emanet edildiği, erkeğin evde aile reisi olması gerektiği, erkeklerin kadından mesul olduğu, fakat kadının erkekten mesul olmadığı söyleniyor. Böyle bir âyet ve hadis var mıdır? CEVAP Evet vardır. Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki: (Ey iman edenler, kendinizi ve çoluk çocuğunuzu öyle bir ateşten koruyun ki, onun...

Sayfayı Paylaş