gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Üniversiteliler öğrencilere veli oldu

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Rize'nin Çayeli ilçesinde eğitim kalitesinin yükseltilmesi amacıyla uygulanan proje kapsamında 12 eğitim fakültesi son sınıf öğrencisi, 24 ilköğretim öğrencisine veli oldu Rize Üniversitesi Çayeli Eğitim Fakültesi ile milli eğitim müdürlüğünce uygulamaya konulan "Eğitim Danışmanlığı'' projesi ile her çocuğa, anne ve babasının yanı sıra başka birisinin de veli olmasını hedeflediklerini vurgulayan Rize Valisi Kasım Esen, "Herkes kendi çocuğuna veli olur, bu anne-babalık görevidir. Ancak bir kişi başkasının çocuğuna veli olursa bu gönüllerin birlikteliğini ve kalkınmanın temelini oluşturur.'' dedi.
    Proje ile aileler ve toplum arasında iletişimin artması amacını güttüklerini ifade eden Esen, çalışma sonuçlarının takip edildiğini, şubattan sonra bütün çocuklara birer veli bulunacağını, uygulamada başarılı olunursa çalışmanın il geneline yayılacağını bildirdi.

Türkiye'ye örnek bir çalışma sunmayı arzu ettiklerini anlatan Vali Esen, "Türk milletinin tarihsel yapısında başkasının çocuğuna veli olma vardır. Mesela Atatürk, öğretmeni Mustafa'ya emanetti. Tarihte bu sistem çok iyi çalışmış. Günümüzde de iyi bir uygulama olacağını düşünüyorum.'' diye konuştu.

Çayeli Kaymakamı Mehmet Aktaş, herkesin destek verdiği bir seferberlik başlattıklarını, bu sayede öğrencilerin, öğrenme süreçlerinde etkili olan faktörlerin veli, öğrenci ve öğretmen üçgeninde izlenebileceğini ifade etti.

Aktaş, "Üniversiteliler, bu çocuklarla mümkün olduğunca fazla vakit geçirmek için çocukları okullarında ziyaret ederek, öğretmenleri ve aileleri ile görüş alışverişinde bulunuyor." dedi.

2. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Üniversiteliler öğrencilere veli oldu
    ne kadar güzel... emeğinee sağlık canım

Üniversiteliler öğrencilere veli oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğrencisinden anne oldu

Öğrencisinden anne oldu

ABD'de 17 yaşındaki öğrencisinden bir bebek doğuran 40 yaşındaki öğretmene 3 gün hapis, 5 yıl gözetim cezası verildi.. ABD'nin Ohio eyaletinde rehber öğretmenlik yapan Christine Scarlett, uzun süre cinsel ilişki yaşadığı 17 yaşındaki öğrencisi Steven Bradigan'dan hamile kalarak bir bebek dünyaya getirdi. Evli ve 3 çocuk annesi olan öğretmenin 4'üncü çocuğunun babasının da şimdi 22 yaşında...
  2. Veli

Veli

Bakınız; Evliya.Rüyada bir veli ile karsilasip onunla konustugunuzu görmek, din bakimindan aydinlanmaya ihtiyaciniz bulunduguna delalet eder.
  3. Din öğretmeni öğrencisine aşık oldu

Din öğretmeni öğrencisine aşık oldu

Din öğretmeni öğrencisine aşık oldu. Aralarındaki yaş farkı da cabası. Ancak ikili hiçbir şeye aldırmıyor. İngiltere’nin Goldsithney kasabasında, bir din öğretmeni, 16 yaşındaki öğrencisi Jessica Anderson ile evlenme kararı aldı. Bu ilişki ada basınında geniş yer buldu. Aileleri bu ilişkiye tepk gösterdi. Aynı şehirde yaşayan kızın ailesi evlerini satılığa çıkardı. Resmi olarak...
  4. Üniversiteliler müjde  harçlarıa zam

Üniversiteliler müjde harçlarıa zam

Üniversite öğrencileri arasında “harç” olarak adlandırılan katkı paylarının, 2008-2009 akademik yılı için yüzde 10 oranında artırılması önerildi. YÖK, üniversite öğrencilerinden alınan katkı paylarının, “enflasyon oranı da gözetilerek yüzde 10 oranında artırılması” önerisini Milli Eğitim Bakanlığına sundu. Milli Eğitim Bakanlığı da öneride değişiklik yapmayarak, Maliye Bakanlığına iletti....
  5. Lütfen böyle veli olun!!!

Lütfen böyle veli olun!!!

Bir öğretmen olarak istediğim veli özelliklerini paylaşmak istedim: - Çocuğunu tanıyan, - Soran soruşturan - Çocuğunu başka çocuklarla yarıştırmayan - Çocuğun çantasını araç gerecini günlük kontrol eden, - Diğer velilerden öğretmeni kıskanmayan - Çocuğunun öğretmeni ile sık görüşen,bir sorun varsa ne yapılması gerektiğini konuşabilen,tavsiyeleri uygulayan. - Öğretmenden daha öğretmen olmayan...

Sayfayı Paylaş