gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

üniversiteye kayıtta vatandaşlık numarası yeterli

Konu, 'Egitim' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Üniversiteli olacak melekler.....Bu haber sizin için...
    Üniversite kayıtlarında yeni öğrencilerden nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi ve sabıka kaydı istenmeyecek. Öğrencinin bilgilerine vatandaşlık numarası ile ulaşılacak.

ANKARA - Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), üniversite kayıtlarında yeni öğrencilerden nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi ve sabıka kaydı istenmemesi, bu bilgilere vatandaşlık numarası ile ulaşılması konusunda genelge yayımladı.

Çalışma Bakanı Ömer Dinçer, bu belgeleri isteyenlerin teftiş edileceğini söyledi.
    Dinçer, bazı üniversitelerin internet sitelerinde bu belgelerin hala istendiğini üniversitelerin gerekli değişikliği yapmada geç kalmış olabileceklerini belirtti.

Bakan Dinçer, üniversite kayıtlarının öğrencilerden nüfus cüzdanı örneği, ikametgah belgesi ve sabıka kaydı istenmeden yapılması gerektiğini söyledi.

üniversiteye kayıtta vatandaşlık numarası yeterli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İrade gücünüz yeterli mi?

İrade gücünüz yeterli mi?

”Bir gelişim kitabı okuyunca müthiş motive oluyorum; heyecanla harekete geçiyorum, ama kısa süre içerisinde heyecanım sönüyor ve cesaretimi yitiriyorum; kararımı istikrarlı sürdüremiyorum. Ne yapmalıyım?” Dr. Muhammed Bozdağ ;Sıklıkla karşılaştığım sorulardan birisi şudur: ”Bir gelişim kitabı okuyunca müthiş motive oluyorum; heyecanla harekete geçiyorum, ama kısa süre içerisinde heyecanım...
  2. Kayıt

Hafıza (bkz.) proçesinin başlangıç safhası için kullanılan bir terimdir. Hatırlanacak şeylere önce algı alanı içinde selektif dikkat (bkz.) uygulanması gereklidir. Modern araştırmalara göre, bunlardan bazıları uzun süreli hafızaya aktarılmadan önce, başlangıçta kısa süreli bir depo sistemine geçmektedir. Hafıza testleri de bu kısa süreli yahut yakın hafızayla ilgilidir. Bkz. Akıl durumunun...
  3. İdare Hukuku - Vatandaşlık Hukuku

İdare Hukuku - Vatandaşlık Hukuku

Vatandaşlık (daha doğru bir deyimle tabiiyet) bir kişiyi veya şeyi devlete bağlayan hukukî ve siyasî bağa verilen isimdir. Vatandaşlık hukukunun başlıca inceleme konusu vatandaşlığın nasıl kazanılması ve kaybedilmesidir. Vatandaşlığın gerek kazanılması, gerek kaybı birçok hâlde Bakanlar Kurulu kararı olur. Bu karar tamamıyla bir idarî işlemdir ve Danıştayın yargısal denetimine tâbidir....
  4. Üniversiteye Kayıt İçin Gerekli Belgeler 2012

Üniversiteye Kayıt İçin Gerekli Belgeler 2012

merhaba hanımlar Üniversiteye Kayıt İçin Gerekli Belgeler 2012 yılı için ne gerekli?
  5. üniversiteye kayıt için belgeler

üniversiteye kayıt için belgeler

2012 Üniversiteye Kayıt İçin Gerekli Belgeler Üniversiteye Kayıt İçin Gerekli Belgeler nelerdir Üniversite hazırlığı içersinde olan Melek'lerimiz ve misafirlerimiz için 2012 2012 Üniversiteye Kayıt İçin Gerekli Belgeler hakkında bilgiler sunuyoruz bu sayfamızda. üniversiteye kayıt için gerekli evraklar belgeler Adayların üniversiteye kayıt için aşağıda verilen belgeleri hazırlamaları...

Sayfayı Paylaş