gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Üniversiteyi Kazanıp Tek Dersten Sınıfta Kalanlara Müjde !

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

üniversiteyi kazanıp liseden mezun olamayan öğrenciler tek dersten kalanlara sınav hakkı

Sevgili melekler, sabah saatlerinde yaptığımız yeni üniversite geçiş sistemi haberimizin ardından yeni bir haber de MEB'dan geldi. Üniversiteyi kazanıp tek dersten sınıfta kalanlara sınav hakkı tanınmasına ilişkin haberin detayları şöyle...

Liselileri sevindirecek haber Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi.Tek dersten sınıf tekrarına kaldıkları için üniversiteli olmalarının riske girdiği yaklaşık 400 bin öğrenciye Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) ek sınav müjdesi geldi. Konu ile ilgili Dün genelge yayımlayan bakanlık 2011-2012 öğretim yılına mahsus olmak üzere tüm ortaöğretim kurumlarına ek sınav hakkı verildiğini açıkladı.

Sınavlar eylül ayının ilk haftasında yapılacak. Ancak cumartesi ve pazar günleri ile çalışma saatleri dışında ve eylülün ilk haftasını takip eden haftada da sınav düzenlenebilecek. Öğrenci aynı gün 3’ten fazla sınava giremeyecek.

İki kere sınıfta kaldığı için okulla ilişiği kesilen öğrenciler de eski okullarına kayıtlarını yaparak sınava girecek. 2012-ÖSYS’de herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan öğrencilere öncelik tanınacak.

Genelgeye göre öğrenciler önceki yıllarda sorumlu oldukları derslerin yanı sıra, bu yıl içerisinde alıp başarısız oldukları en fazla 4 dersten sınava girecek. Sınavlara girecek öğrencilerin velileri 13-24 Ağustos tarihleri arasında okul müdürlüğüne dilekçe verecek.

Üniversiteyi Kazanıp Tek Dersten Sınıfta Kalanlara Müjde ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. [1.Sınıf] Hukuka Giriş Ders Notları - Özeti

[1.Sınıf] Hukuka Giriş Ders Notları - Özeti

hukuk başlangıcı ders notları hukuka giriş ders notları hukuka giriş özeti hukuk 1 sınıf dersleri özet [1.Sınıf] Hukuka Giriş Ders Notları - Özeti Nafaka Yükümü", Yardım Edilmediği Takdirde Yoksulluğa Düşecek Olan Üstsoy, Altsoy Ve Kardeşlerine Yardım Etme Yükümlülüğüdür. Sosyal Hayatı Düzenleyen Kurallar: Din Kuralları, Ahlak Kuralları, Görgü Kuralları, Hukuk Kuralları 14...
  2. listede sınıfta kalan rencilere müjde

listede sınıfta kalan rencilere müjde

17 Temmuz 2008 / 14:27 Lisede sınıfta kalan öğrencilere büyük müjde! Çelik, öğrenci affı konusunda YÖK'den öğrencilerin ilişik kesme sebeplerini ve verileri beklediklerini söyledi. Reklam Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Eğitim Hakkı Platformu “www.ogrenciaffi.org" temsilcileri ile 11 Temmuz"da Milli Eğitim Bakanlığı önünde öğrenci affı konusunu görüştü....
  3. Müjde ! Tek Dersten Kalanlara Bir Sınav Hakkı Daha Verilecek !

Müjde ! Tek Dersten Kalanlara Bir Sınav Hakkı Daha Verilecek !

tek dersten kalanlara sınav hakkı tek dersten kalanlar Sevgili melekler, tek dersten kalanlara sınav hakkı ile ilgili haberimiz şöyle... Tek Dersten Kalanlara Müjdeli haber geldi Tek dersten sınıfta kalan liselilere ek sınav hakkı verildi.Milli Eğitim Bakanlığı, liseden mezun olamayan son sınıf öğrencilerine tek dersten sınava girebilme hakkı getirdi.Eylül ayında gerçekleştirilen...
  4. Tek Dersten Mezun Olamayan Liselilere Müjde!

Tek Dersten Mezun Olamayan Liselilere Müjde!

tek dersten mezun olamayanlar, tek dersten mezun olamayanlar için sınav Sevgili melekler, Milli Eğitim Bakanlığı tek dersten mezun olamayan liselilere büyük bir kolaylık sağladı. Tek dersi zayıf olduğu için mezun olamayan lisesilere bir kez daha sınava girme hakkı tanınacak!.. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı imzasıyla yayımlanan “tek ders sınavı” konulu genelgede, ortaöğretim...

Sayfayı Paylaş