Ünlüler ve hastaliklari

Konu, 'Magazin' kısmında Ariza tarafından paylaşıldı.

 1. aspergerli ünlüler asperger sendromlu ünlüler asperger sendromu olan sendromu okb li
  Atalarimiz bosuna dememis her güzelin bir kusuru var, insanlar nekadar güzel olursa olsun nekadar akilli ve zeki olursa olsun onalarinda bir kusuru var. Iste ünlülerin ve tarihe adini yazdiran dehalarin kusurlari...

  ALBERT EINSTEIN
  Albert Einstein kimdir?

  Yahudi asıllı Alman teorik fizikçi. 20. yüzyılın en önemli kuramsal fizikçisi olarak nitelendirilir..)
  *Disleksi (Basit tanımıyla öğrenme bozukluğu demek. Dinleme, konuşma, okuma, yazma, akıl yürütme ile matematik yeteneklerinin kazanılmasında ve kullanılmasında önemli güçlüklerle kendini gösteren bir öğrenme bozukluğudur.)
  *Asperger bozukluğu (Asperger sendromu yaşayan insanlarda bir nevi empati eksikliği oluyor. Yani karşısındaki insanın bağırma sebebinin kızgınlıktan olduğunu ya da ağladıklarında üzgün olduklarını anlayamayabiliyor ve ona göre tepki veremiyorlar. Asperger sendromu olan kişiler sıkça ortalama veya ortalama üstü zekâya sahip olduğu görülmüştür.)

  LUDWIG Van BEETHOVEN
  Ludwig van Beethoven kimdir?

  1770 doğumlu Alman klasik müzik bestecisi. Yaşamı boyunca sağlık problemleri çeken Beethoven 1801’de işitme problemleri yaşamaya başlamış ve 1817’de tamamen sağır oldu. Bu dönemden sonra sağırlığı müzik yaşamını hiçbir şekilde etkilememiş, hatta hepimizin çok iyi bildiği 9'uncu senfoniyi sağırlık döneminde bestelemiştir.
  *İşitme özürlü
  *Astım
  *Takıntı hastalığı (Obsesif kompulsif bozukluk)
  *Asperger bozukluğu

  VINCENT VAN GOGH
  Vincent van Gogh kimdir?

  Hollandalı ard izlenimci ressam. Bazı resim ve eskizleri, dünyanın en tanınmış ve en pahalı eserleri arasında yer alır.
  *Şizofren
  *Katarakt (Gogh'un resimlerinde ağırlıklı olarak sarıyı kullanan ve ışığı hareli olarak göstermesi kataraktın etkisi olduğu söyleniyor.)
  *Meniere sendromu (Meniere hastalığı ciddi baş dönmesi, kulak çınlaması, işitme kaybı ve daimi olarak kulaklarda yüksek bir basınç hissetme gibi belirtileri
  olan bir iç kulak hastalığıdır. Ataklarının neredeyse 24 saatten uzun sürdüğü hastalığın tedavisi henüz bulunamamıştır. Bu hastalığa sahip olan ünlü ressam Van Gogh da bu çınlamalara katlanamayarak kulağını kestiği iddia edilir.)
  *Asperger bozukluğu
  *Migren
  *Epilepsi(En basit tanımıyla kısa süreli beyin fonksiyon bozukluğuna sebep olan epilepsi sık sık kişinin bayılarak nöbet geçirmesine sebep olan hastalıktır.)

  ISAAC NEWTON
  Isaac Newton kimdir?

  İngiliz fizikci, matematikci ve astronom 1642 - 1727) 1669'da beyaz isigin bilesimi uzerinde bir teori ortaya atti. Newton isigin kucuk cisimlerden meydana geldigini saniyordu. Etki ile tepkinin ayni (esit) oldugunu ileri surdu. Evrensel cekim yasasini kesfetti. Teleskobu icat etti.
  *Şizofren
  *Kekeme
  *Asperger bozukluğu
  *Epilepsi

  STEPHEN HAWKING
  Stephen Hawking kimdir?

  Einstein’den bu yana dünyaya gelen en parlak teorik fizikçi olarak kabul edilen matematik profesörü olarak görülür.Gorelelik kurami ile kuantum mekaniginden yararlanarak kara deliklerin ozelliklerini kuramsal olarak ortaya koydu. Çalismalari klasik termodinamiğin ile kuantum mekaniğin yasalari arasindaki ilişkiyi ortaya koyduğu için önemlidir.
  *ALS (Bu hastalık vücuttaki beyinden omuriliğe, oradan kaslara giderek hareketlerimizi düzenleyen motor sinirleri etkileyerek, kas hareketlerine engel olur. Hastalığın ileri evrelerinde felç gelişir. Buna karşılık genellikle akli yetenekler etkilenmez.)
  *Kekeme (ALS hastalığının bir göstergesi)*Epilepsi

  THOMAS EDISON
  Thomas Edison kimdir?

  Bini aşkın buluş yapan, bu arada elektrik ampulünü fonografi ve film gösterme makinelerini geliştiren Amerikalı mucit.
  *İşitme özürlü
  *Disleksi

  WOLFGANG AMADEUS MOZART
  Mozart kimdir?

  Klasik Batı Müziği'nin, en üretken ve en etkili bestekârlarından biridir. Yapıtları, senfonilerin, konçertoların, oda orkestralarının, piyanonun, operanın ve korolu müzikleri etkilemiş, 35 yıllık ömrüne 626 eser sığdırmıştır. Günümüzde müzik tarihinin en büyük dehalarından biri olarak kabul görmüştür.
  *Tourette Sendromu (1885'te Nörolog Tourette tarafından tanımlanan bu hastalık kendini istem dışı ani hareketler veya sesler içeren tiklerle belli ediyor. Diğer adı 'tik hastalığı' olan bu rahatsizlığın karakteristik özleiikleri; zıplama, diğer insanlara veya eşyalara dokunma, koklama, dönme, İşitilen bir sesi ve kelimeyi tekrarlama, küfürlü konuşma,göz kırpma, göz çevirme, ağız oynatma, boyun bükme, omuz kaldırma, parmak-el oynatma...)

  PABLO PICASSO
  Pablo Picasso kimdir?

  İspanyol ressam ve heykeltıraş. 20. yüzyıl sanatının en iyi bilinen isimlerindendir. Georges Braque ile birlikte kübizm akımının temelini atmıştır.
  *Disleksi
  *Migren (Tarihte şiddetli başağrılarının görme anormalliklerine neden olduğu migren hastalığının sadece dahilerde rastlanan bir hastalık olduğu inancı vardır. Yapılan araştırmalar sonucu ünlü ressamın eserlerinde yer alan düşey yarıklar ve kayık yüz parçalarını figürlerinde sık sık görülmesi migren hastalığının bir resimlerine yansıması olarak nitelendiriliyo

  LEONARDO DA VINCI
  Leonardo da Vinci kimdir?

  İtalyan Rönesans mimarı, müzisyen, anatomist, mucit, mühendis, heykeltraş, geometrisyen ve ressamdır. En önemli yapıtları 'Mona Lisa' ve 'Son Yemek'.
  *Disleksi
  *Asperger bozukluğu
  *Epilepsi

  GALILEO GALILEI
  Galileo Galilei kimdir?

  Modern fiziğin ve teleskobik astronominin kurucularından olan İtalyan bilim adamı.
  *Kör (Yazdığı "İki Kainat Sistemi Üzerine Konuşmalar" adlı eserin,n yasaklanması sonrasında yetmiş yaşında hapsedilen Galileo kör oldu)

  SALVADOR DALI
  Salvador Dalí kimdir?

  İspanyol sürrealist ressam. Gerçeküstü eserlerindeki tuhaf ve çarpıcı imgelerle ünlendi. En iyi bilinen eseri olan Belleğin Azmi,ni 1931'de bitirdi. Dalí, ressamlığın yanı sıra heykelcilik, fotoğrafçılık ve film cilikle de ilgilenmiş, Amerikalı animasyoncu Walt Disney ile beraber yaptığı Destino adlı kısa çizgi film, 2003'te "en iyi kısa animasyon filmi" dalında Oscar adayı oldu.
  *Parkinson
  *Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

  ARISTOTALES
  Aristoteles kimdir?

  Antik Yunan filozof. Platon ile Batı düşüncesinin en önemli iki filozofundan biri sayılır. Fizik, astronomi, ilk felsefe, zooloji, mantık, politika ve biyoloji gibi konularda pek çok eser verdi.
  *Kekeme

  FYODOR FYODOR DOSTOYEVSKY
  Dostoyevski kimdir?

  Rus roman yazarı. Polisiyelerden söz açıldığında, pek çok incelemeci ve eleştirmen, türün yüksek edebiyata giren ürünlerine örnek olarak Dostovyevski’nin
  “Suç ve Ceza” romanını gösterir.
  *Epilepsi

  ADOLF HITLER
  *Parkinson

  *Manik depresif

  GOETHE
  *Asperger bozukluğu


  ELVIS PRESLEY

  *Asperger bozukluğu
  *Migren

  MICHAEL JACKSON

  *Disleksi

  RAY CHARLES

  *Kör
  *Manik depresif

  BRUCE WILLIS

  *Kekeme (Gençlik yıllarında uzun süre kekemelikten kurtulmak için tedavi gördü)

  TOM CRUISE

  *Disleksi

  MARILYN MONROE

  *Asperger bozukluğu
  *Kekeme

  TOM HANKS

  *Asperger bozukluğu

  CAMERON DIAZ

  *Takıntı hastalığı (Obsesif kompulsif bozukluk)

  WHOOPI GOLDBERG

  *Disleksi

  JULIA ROBERTS

  *Kekeme (Gençlik yıllarında uzun süre kekemelikten kurtulmak için tedavi gördü)

  MICHAEL J FOX

  *Parkinson
 2. ilginç ya hastalık sahibiyken yine icatlar fln yapıyorlar

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. aspergerli türk ünlüler

  ,
 2. kleptomani olan ünlüler

  ,
 3. astim hastasi olan unluler

  ,
 4. epilepsi hastası olan ünlüler,
 5. Disleksi olan turk,
 6. kleptomani ünlüler,
 7. Disleksi bozukluğunda ki türk ünlüler ,
 8. disleksi hastasi olan türkler,
 9. epilepsi insanlar dahiler mi