Ünlülerin Kullandıkları Güzellik Maskeleri

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Ünlülerin Kullandıkları Güzellik Maskeleri
ünlülerin güzellik maskeleri
ünlülerin cilt maskeleri
ünlülerin kullandıkları maskeler

Sevgili melekler, dünyada hemen her ünlü sürekli göz önünde oldukları için bakımlarını ihmal etmiyor, teknolojinin nimetlerinden sonuna dek yararlanıyor ve estetik cerrahiye de başvuruyorlar. Bu bakımlarla muhteşem görünen ünlülerin kullandıkları bazı bakım maskelerini bir araya topladık ve bu sayfamızdan sizlerle paylaşmak istiyoruz. Kimbilir belki siz de bu maskeleri denemek istersiniz..

catherine_zeta_jones-1c0.gif

Şebnem Schaffer’in in güzellik iksiri üzüm çekirdeği

Podyumların güzel mankeni Şebnem Scheafer, güzelliğini yoğurt ve üzüm çekirdeğine borçlu olduğunu söyledi.

Ünlü manken her sabah, bir çay kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı çekilmiş üzüm çekirdeğini karıştırıp yüzüne sürüyor.

Aydan Şener’in in güzellik iksiri maydonozdan tonik

Mecbur kalmadıkça yüzüne makyaj yapmadığını söyleyen Aydan Şener her zaman için doğal yöntemlerle güzelleşmekten yana.

Dönem dönem cildine çeşitli maskeler uygulayan Şener’in son tercihi ise maydanozlu cilt maskesi. Sanatçı maydanozu kaynatıp suyunu tonik olarak yüzüne sürüyor.

Pınar Altuğ’un güzellik iksiri kirpiklere badem yağı

Ünlü oyuncu ve sunucu Pınar Altuğ geceleri yatağa girmeden önce kirpiklerine badem yağı sürüyor. Ayrıca cildinin tazeliğini korumak için de gül suyu ile siliyor ve salatalık kabuklarından maske yapıyor.

Seray Sever’in güzellik iksiri yumurta ve zeytinyağı

Seray Sever’in cildinin güzelliğinin sırrı ise evde yaptığı maske.

Sever bir yumurtanın sarısını, hakiki bal, hakiki zeytinyağı ile karıştırıp yüzüne sürüyor. Sever, bazen zeytinyağının yerine badem yağı uyguladığını söylemeyi de ihmal etmedi.

Gül Gölge’nin güzellik iksiri

Her hafta iki ayrı program sunan Gül Gölge, cildinin bakımına ve güzelliğine büyük önem veriyor. Bol bol havuç, balık, elma ve yoğurt yediğini söyleyen ünlü sunucu şöyle konuşuyor: “Cildimi temizlemek için mağazalarda satılan kozmetik ürünlerini kullanmayı sevmiyorum. Ben her konuda suyu tercih ediyorum. Ayrıca makyajımı çıkardıktan sonra her gün yüzümü buzla yavaş yavaş ovarım. Bu hem beni dinlendiriyor, hem de gözeneklerin açılmasını sağlayıp cildimi canlandırıyor. Ayrıca haftada bir kere mutlaka vücuduma kese yaptırıyorum.”

Nefise Karatay’ın güzellik iksiri gül suyu masajı

Oyunculukta da şansını deneyen ünlü manken, güzelliğini bir süredir ‘gül suyu’ seanslarıyla koruduğunu söylüyor. Hiçbir zaman pahalı kozmetik ürünleri kullanmadığını, onun yerine doğal yöntemlerle bakım yapmayı tercih ettiğini belirten Karatay, “Her sabah ve akşam cildimi mutlaka gül suyu ile masaj yaparak dinlendiririm. Hanımlara tavsiye ediyorum” dedi.

Arzum Onan’ın güzellik iksiri ballı ısırgan otu

Mankenlikten sonra, kameraların karşısına geçen ve oyunculukta da isminden söz ettirmeyi başaran Onan, güzelliğini doğal içerikli ürünlerle korumaya çalışıyor. Kemerburgaz’daki evinin bahçesinde domates, biber yetiştiren Onan, organik besin tüketmenin sağlık için çok önemli olduğunu söylüyor. Onan, oğlu Can ile birlikte her sabah ‘Ballı Isırgan Otu Suyu’ içiyor.

Meral Kaplan’ın güzellik iksiri süt tozu

Ünlü Hollywood oyuncusu Cameron Diaz’a benzerliğiyle ünlenen manken ve oyuncu, cildini temizlerken hırpalanmamasına büyük önem verdiğini söylüyor. Cildine herhangi bir kozmetik ürünü sürmek yerine ‘süt tozu’ masajı yapmayı tercih ettiğini kaydeden Kaplan, “Bu yöntemi yabancı bir kadın dergisinden öğrendim. Süt tozunu su ile hafifçe ıslatarak yüzüme halkalar şeklinde masaj yapıyorum. Bu sayede cildim yumuşak ve taze kalıyor” diye konuştu.

Lerzan Mutlu’nun güzellik iksiri orkide çiçeği kremi

Singapurlu ve Malezyalı kadınların ciltlerinin tazeliğine hayran kaldığını belirten şarkıcı Mutlu, bu konuyu uzun süre araştırmış. Ve sonunda Orkide çiçeğinin çok yetiştiği Uzakdoğu’da kadınların bol kullandıkları, ‘Orkide özü’ ihtiva eden krem çeşitlerinden getirtmiş. Ünlü şarkıcı şimdi akşamları, orkide kremleriyle masaj yaptırdığını ve bunun çok büyük faydasını gördüğünü söylüyor.

Çağla Şikel’in güzellik iksiri su

Podyumların başarılı mankeni güzelliğini ‘su’ ile korumaya çalışıyor. Her gün hiç aksatmadan duş aldığını belirten Şıkel şunları söylüyor: “Ben de tüm hanımlar gibi ara sıra yeni çıkan kremleri deniyorum. Faydasını gördüklerim de oluyor ama ben suyun ‘hayat’ demek olduğuna inanıyorum. Su ile çok barışık bir insanım. Her gün balık gibi mutlaka suyun içindeyim. Mutlaka günde iki litre su içiyorum. Suyu hiçbir yönteme değişmem.”

Catherine Zeta Jones’un güzellik iksiri

Dişlerinin pırıl pırıl görünümünü çileğe borçlu. Çilek meyvesi ya da suyunda bulunan malik asit parlatıcı ve temizleyici özelliğe sahip. Aynı şey elma için de geçerli.

Eva Longoria’nın güzellik iksiri

Cilt bakımı için içeriğinde plasenta proteini bulunan bir krem kullanıyor. Uzmanlara göre bu çok pahalı krem yüksek miktarda enzim, protein ve vitamin içeriyor ve bunun da anti oksidan özelliği var

Julia Roberts’ın güzellik iksiri

Güzel yıldız ellerinin ve tırnaklarının bakımı için zeytinyağı kullanıyor. Uzmanlara göre zeytinyağının içerisinde bulunan Omega 9 ile E ve K vitaminleri gerçekten de eller ve tırnaklar için çok yararlı

Debra Messing’in güzellik iksiri

Pürüzsüz cildini yılan zehirine borçlu. Aman dikkat! Onun kullandığı herhangi bir yılan zehiri değil elbette. Güzel yıldız içinde özel bir yılan zehiri bulunan bir kremle özellikle göz çevresinde kırışıklıklar oluşmasını engelliyor.

Halle Berry’nin güzellik iksiri

Bazı uzmanlar fazla içmenin selülit yaptığını söylese de kahveyi vücuda sürmenin herhangi bir zararı yok. Hatta Berry’ye bakarsanız yararı bile var. Güzel yıldız bir miktar ezilmiş kahveyle cildini yıkıyor. Uzmanlar da kahvenin kahvenin canlandırıcı ve arındırıcı etkisi olduğunu kabul ediyor.

Cindy Crawford’ın güzellik iksiri

Cildinin yumuşaklığını ve nemini korumak için yüzünü temizlemek için kullandığı suya bir miktar süt karıştırıyor. Sütün içerdiği protein, vitamin ve amino asitler cildin ihtiyacı olan nemi doğal yollardan sağlıyor.

Sandra Bullock’un güzellik iksiri

Bir dönem ülkemizde de tartışılan bir yöntemle kırışıklıklarıyla savaşıyor. Bullock’ın kırışıklıklara karşı silahı hemoroid kremi. Uzmanlara göre bu tür kremler cildi sıkılaştıran bir madde içeriyor ve bu özellikle de göz çevresindeki kırışıklıklarda etkili.

Geri