gebe
  1. Unutkan Hande

Unutkan Hande Forum Okuru

Unutkanlığın Sebepleri

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Unutkan Hande tarafından paylaşıldı.

Meleklerim ya unutkanlık nedir allaşkına bu bi hastalık mı bunun nedenleri neler, bu aralar sıcaklardan mıdır nedir acayip unutkan oldum. Rica etsem sebeplerini yazabilir misiniz tşk.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Unutkanlığın Sebepleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Unutkanlığa son

Unutkanlığa son

Unutkanlığın çok çeşitli nedenleri olsa da, belki de sizin tek ihtiyacınız dinlenmek. Kişi, yaşadığı hayatın temposundan yorulduğunda, stresli anlarında, depresyon halinde unutkanlık sorunları yaşayabilir. Belirtiler kişiden kişiye farklılık gösterse de en sık rastlananlar, isim ve kelimeleri unutmak, eşyaların konulduğu yerin unutulması, yakın geçmişe yönelik deneyimlerin hatırlanmaması...
  2. unutkanlık...

unutkanlık...

Psikologların bozucu etki kurallarıyla ilgilenmeleri bunların sınırlı uygulama değerlerinden dolayı değil, unutmadaki önemli rollerinden dolayıdır. Bu kurallar kısmen de olsa, niçin unuttuğumuzu açıklamaktadır. Çünkü bize unutmamızın, öğrendiklerimizin hatırlamak istediklerimiz üzerindeki bozucu etkisine bağlı olduğunu gösterir. Fakat, acaba bu kurallar unutmanın ne kadarını açıklayabilir?...
  3. unutkanlığa çare

unutkanlığa çare

unutkanlığa karşı dua unutkanlığa iyi gelen dualar çare unutkanliga care iyi gelen dua hanımlar bu aralar çok kötüyüm:hasta:okadar unutkan oldumki anlatamam aradığım hiçbirşeyi bulamıyorum istenen birşeyi unutup saatlerce düşünüyorum ya geçenlerdede çantamı bir mağazada unuttm ya daha bir sürü şey ve bu halim çokcanımı acıtıyo aradığımı bulamazsam oturup ağlıyorm psikolojim bozuk aslında...
  4. unutkanlık mı!

unutkanlık mı!

kamu çalışanıyım gündelik yaptığım işlerin bir kısmını hemen hemen unutuyorum. bu gibi unutkanlıkların farklı bir hastalığın habercisimidir. şimdiden teşekkürler
  5. Unutkanlığa sebep olan şeyler nelerdir?

Unutkanlığa sebep olan şeyler nelerdir?

Çok şey vardır. Bazıları şunlardır: Günah işlemek. (İsyanı [günahı] çok olanın, nisyanı [unutması] çok olur) buyuruluyor. Sabah namazı vakti uyumak, dünya için çok üzüntü, dünya ile çok meşgul olmak, tuzlu et yemek, çok sıcak yiyip içmek, çok şaka yapmak, mezarlıkta gülmek, mezar taşlarını okumak, tuvalette abdest almak, çok cünüp durmak, ellerini elbisesine silmek, camiye sol ayakla girmek,...

Sayfayı Paylaş