gebe
  1. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63

Unutma sevgili dostum

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Cennet-ul Meva tarafından paylaşıldı.

UNUTMA SEVGİLİ DOSTUM Namaz kılma konusunda tembellik etme, içki içme, anne ve babaya karşı gelme ve Müslümanlara sıkıntı verme ki AKIBETİN GÜZEL OLSUN.

İnsanları doğru yoldan saptırıp, Allah’a secde etmekten alıkoymak Şeytanın en önemli hedefidir.

Her nefes ölüme atılan bir adımdır.

Ölümün bizi nerede beklediği belli değildir. İyisi mi biz onu her yerde bekleyelim.

ÖLÜM, DOSTUN DOSTA KAVUŞMASIDIR.

Izdıraplara tahammül doğmak için zaruridir.

Veren el, alan elden hayırlıdır.

“ Yarın yaparım “ düşüncesi, iradesizliğin bir diğer ifadesidir.

İlimden zengin hazine, cahilden kötü yoldaş, kibirden büyük horluk yoktur.

Şükür; kalp amellerindendir. Kalp amelleri azaların amellerinden daha şereflidir.

Haramlardan kaçmakta ve helalleri yapmakta inatçı ol ki, CENNETİ BULASIN.

Namazla ruh tenefüs etmekte ve hava almaktadır.

İnsanın mutluluk ve saadeti, kendisini kontrol edebilmesinde, nefsine hakim olabilmesindedir.

Evet dostum unutmayalım ki; RİYA EN BÜYÜK TEHLİKELERDENDİR. ZİRA KARINCANIN AYAK SESİNDEN DAHA GİZLİ KALBE GELİR. Kalbin gailelerini, nefsin afetlerini bilmeyenler şöyle dursun, fazilet sahibi alimlerin bile ayağı kayabilir.

“ HAYAT BIR UYKUDUR, OLUNCE UYANIR INSAN; SEN ERKEN DAVRAN OLMEDEN ONCE UYAN...”

Dostlar dostlari icin yazmislar; bizler bulduk onlar adina aktariyoruz.
    Allah cumlemizden razi olsun...

HER SEY GONLUNUZCE OLSUN

Unutma sevgili dostum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. DoSTuM

DoSTuM

Bak bana... Ben aynanım karşında... Ben senim,sen de bensin aslında… Bu bir yaşam çığlığıdır olduğum yerden…. ………………….. Dostum.. Sorma bana ‘’Ben kimim?’’ diye... Cevapları sende saklı sadece... Ama yine de bir şeyler söyleyeyim sana... Bu belki yol gösterir şu anında... Sana dokunmadan hiç,biliyor musun ben kimim bu yolda? Ben özgürüm dostum... Özgür... Kendi hapishanemde...
  2. Dostum

Dostum

DOSTUM Dostluk... Yaşanmamış aşkların bilinç altındaki dürtüsünü yenebilmek ve yaşanabilmesini sağlamak için takılan bir maske değil... Karşıdan maddi veya cinsel faydalanmanın bir aracı hiç değildir. Dostum... İçimi kapkara bulutlar kapladığında, başımı omuzuna yaslayabileceğim... Onun içindeki kara bulutlar yüreğini kararttığında, başını omuzuma yaslayabilecek insandır. Dostum......
  3. Unutma sevgili yaprak her hayale giden bir yol vardır. ..

Unutma sevgili yaprak her hayale giden bir yol vardır. ..

Bir dağın tepesinde yere düşmek üzere olan bir yaprak içindeki hayalini haykırmış. "ben denizlere ulaşmak istiyorum.Bir gün denize ulaşacağım ve hayalimi yaşayacağım." Yaprağın üzerinde bulunduğu ağacın hemen dibinde yatıveren bir kütük boğuk bir sesle; "ben de "demiş.Ben de denize ulaşmak istiyorum. Fakat yaprak ona küçümseyen ve alaycı bir ifade ile "sen asla...
  4. Kızlar eski sevgilinizi unutmanın 25 yolu burda

Kızlar eski sevgilinizi unutmanın 25 yolu burda

Eski sevgiliyi unutmanın 25 yolu Bahar bitti yaz geldi yeni aşka yelken açacaksınız ama ne mümkün! Sizin yelkenli çelik halatlarla eski limana demirli vaziyette. Ama üzülmeyin durumunuz ümitsiz değil. Bugüne kadar milyarlarca insan eski sevgilisini karısını kocasını unutmayı başardıysa siz de yapabilirsiniz. Kimse unutulmaz değil. İşte yaranıza merhem olabilecek 25 öneri. 1. Arkadaş...

Sayfayı Paylaş