gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

Unutma sevgili yaprak her hayale giden bir yol vardır. ..

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

Bir dağın tepesinde yere düşmek üzere olan bir yaprak içindeki hayalini haykırmış. "ben denizlere ulaşmak istiyorum.Bir gün denize ulaşacağım ve hayalimi yaşayacağım." Yaprağın üzerinde bulunduğu ağacın hemen dibinde yatıveren bir kütük boğuk bir sesle;
    "ben de "demiş.Ben de denize ulaşmak istiyorum.
    Fakat yaprak ona küçümseyen ve alaycı bir ifade ile
    "sen asla denize ulaşamazsın.Çünkü beni denize ulaştıracak rüzgar şimdi çıkar gelir.
    Bir çırpıda orada olurum.Ancak sen ağır ve hantalsın.Sonsuza dek burada kalacaksın.
    " Gerçekten de bir rüzgar çıkmış.
    Kuzeyden güneye doğru esen rüzgar bir süre sonra güneyden batıya doğru esmiş.
    Tam doğru istikamette iken birden güneyde olan denizin tersine doğru havalanmış.
    Bir tepeden diğer tepeye,bir vadiden diğer vadiye sürüklenip durmuş.
    En son bir çamura saplanıp kalmış.
    Kütük ise yakınındaki akarsuyun denize gittiğini biliyormuş.
    Kendini suların kollarına bırakmış ve gitmiş.
    Akarsuyun kenarında bir çamura saplanıp kalmış yaprağı görünce ona şunu demiş;

"Unutma sevgili yaprak her hayale giden bir yol vardır.
    Gelip geçici rüzgarlarla hayale gidilmez.
    Ancak sürekli akan sularla gidilir."

(alıntı)

2. beyzanin_gulleri

beyzanin_gulleri Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  3. ben kimim

ben kimim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel bi yazı emeginize saglık

4. @y_ışığı

@y_ışığı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    elinize sağlık çok güzel bir hikaye

5. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    evet güzelmis tskler paylasim icin

6. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Çok güzel çok doğru.Teşekkürler Lavinyam....

Unutma sevgili yaprak her hayale giden bir yol vardır. .. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Her şeyin daha iyi anlatılabileceği bir yol vardır

Her şeyin daha iyi anlatılabileceği bir yol vardır

. NewYork´ta, Brooklyn Köprüsü üzerinde dilenen kör bir dilenci birgün, bir şairin dikkatini çeker.Dilencinin boynunda asılı bir tabela vardır. Şair, dilenciye günlük kazancının ne kadar olduğunu sorar.Dilencide sekiz - on dolar kadar olduğunu söyler. Bunun üzerine şair, dilencinin boynuna asılı tabelayı ters çevirerek bir şeyler yazar; ´Şimdi buraya senin kazancını arttıracak bir...
  2. Sevgilinize Giden Yol

Sevgilinize Giden Yol

1.Erkek arkadaşınızın evine doğru gidiyorsunuz. Eve ulaşmanın iki yolu var. Bir tanesi dogrudan eve götürüyor, hızlı ama çok sıkıcı bir yol. Diğer yol ise daha uzunca fakat etrafta görülecek ilginç dükkanlar, güzel bir manzara ve renkli insanlar var. Sevgilinize gitmek için hangi yolu seçerdiniz? 2.Yolda 2 gül bahçesine rastladınız. Bir tanesi kırmızı güllerden diğeri beyaz güllerden oluşmuş....
  3. Kızlar eski sevgilinizi unutmanın 25 yolu burda

Kızlar eski sevgilinizi unutmanın 25 yolu burda

Eski sevgiliyi unutmanın 25 yolu Bahar bitti yaz geldi yeni aşka yelken açacaksınız ama ne mümkün! Sizin yelkenli çelik halatlarla eski limana demirli vaziyette. Ama üzülmeyin durumunuz ümitsiz değil. Bugüne kadar milyarlarca insan eski sevgilisini karısını kocasını unutmayı başardıysa siz de yapabilirsiniz. Kimse unutulmaz değil. İşte yaranıza merhem olabilecek 25 öneri. 1. Arkadaş...
  4. Sevgilinize giden yol_(harika bir test)

Sevgilinize giden yol_(harika bir test)

Sevgilinize giden yol 1.Kız/erkek arkadaşınızın evine doğru gidiyorsunuz. Eve ulaşmanın iki yolu var. Bir tanesi dogrudan eve götürüyor, hızlı ama çok sıkıcı bir yol. Diğer yol ise daha uzunca fakat etrafta görülecek ilginç dükkanlar, güzel bir manzara ve renkli insanlar var. Sevgilinize gitmek için hangi yolu seçerdiniz? 2.Yolda 2 gül bahçesine rastladınız. Bir tanesi kırmızı güllerden...
  5. çok kıskanç bir sevgilim var

çok kıskanç bir sevgilim var

sevgilim çok kıskanç aşırı kıskanç sevgili sevgilim çok ne yapmalıyım erkek arkadaşım arkadaşlar çok kıskanç bir sevgilim var napıcağımı bilmiyorum bana akıl verin 2 senedir beraberiz ailelerimiz de bize destek veriyor askerden gelince evlenmeyi düşünüyoruz ama çok kıskanç tereddüt etmeye başlıyorum.Kıyafetlerimden,arkadaşlarıma,vb bir çok şeye kaırşıyor napmalıyım

Sayfayı Paylaş