gebe
  1. SiHiRLi_PeRi

SiHiRLi_PeRi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Unutma ! Sukutlarda Saklıdır En Derin Haykırışlar

Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında SiHiRLi_PeRi tarafından paylaşıldı.

Unutma ! Sukutlarda Saklıdır En Derin Haykırışlar... Söylenecek hiçbir şeyin yoksa, susmaya ne dersin?
    Söyleyecek sözü olanları dinlemeye, anlamaya ne dersin?
    Kitap sayfalarının arasında dolaşmaya...
    Kâinatı okumaya...

Suratını okşayan rüzgârı, saçlarını ıslatan yağmur damlasını, ayaklarındaki kum tanelerini hissetmeye...
    Güneşin batışını, hayata dair anlatacakları olan bir filmi, yıldızları, uzaklaşan bir gemiyi izlemeye...
    Hastanedeki hastaları, cezaevlerindeki mahkûmları, kabristandaki mezar taşlarını görmeye...
    Yollardaki bir taşı, bir düşeni, bir kendini kaybedeni kaldırmaya ne dersin?
    Biraz düşünmeye, geçmişe, geleceğe gitmeye...
    Sorular sormaya, hayata, kendine, dünyaya dair...
    Kafa yormaya, hep ertelediğin konularda...

Bir cevap bulmaya, bir cevap veren bulmaya; içinden çıkamadığın problemlere dair...
    Söyleyecek hiçbir şeyin yoksa, söyleyecek bir şeyi olanlardan bir şeyler öğrenmeye ne dersin?
    Bugüne kadar söylenmiş sözlerin üzerinde durmaya; kiminin altını kırmızı, kiminin mavi, kiminin siyah kalemle çizmeye; kiminin üstünü çizmeye, kimine bir harf, bir kelime, bir ünlem eklemeye ne dersin?
    Yeni bir şey söylemeyeceksen, daha önce söylenmiş sözleri bu kadar yüksek sesle, bu kadar kendi keşfinmiş gibi bağıra bağıra söylememeye ne dersin?
    Kendini biraz hesaba çekmeye, cevaplarının doğruluğunu kontrol etmeye, hatalarını kabul etmeye...
    Biraz bozmaya ezberlerini...
    Biraz değiştirmeye kurduğun cümleleri...
    Teslim bayrağını çekmeye...
    Yeni şeyler öğrenmeye...
    Yeni şeyler söylemek için susmaya...
    Ama susarken de içine hiçbir ima katmadan, sadece susmaya...
    Bir şey biliyormuş gibi değil.
    Kâle almıyormuş gibi değil.
    Kendini ağırdan satıyormuş gibi de değil.
    Gümüş olan söze tercih edilesi bir altın değerinde olduğundan hiç değil...
    Daha yolun başındaymış, daha öğrenecek çok şeyi varmış, söyleyecek hiç ama hiçbir şeyi yokmuş gibi susmaya...
    Bir "Konuşursam yer yerinden oynar havasında" değil.
    "Fırtına öncesi sessizlik" gibi de değil.
    Sesini akort ediyormuş gibi hiç değil.
    Söyleyecek sözü olmayan herhangi bir insan gibi...

Susmaya ne dersin?

YA HAYIRLI KONUŞ VEYA SUS...!

2. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Unutma ! Sukutlarda Saklıdır En Derin Haykırışlar
    okurken yine çok keyif aldım harika paylaşımlar seçiyosunuz teşekkürler arkadaşım

3. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Unutma ! Sukutlarda Saklıdır En Derin Haykırışlar

Harika paylaşımlarınız var teşekkürler

Unutma ! Sukutlarda Saklıdır En Derin Haykırışlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Demir Demirkan - En Derinde

Demir Demirkan - En Derinde

Gel yanıma, en aşağıya Ne soru var burada soracak Ne de cevap ver verilecek Unut aradığını gel Kaç utanma, yenil dünyaya Ne düşman var ki savaşacak Nede barış var özleyecek Unut umudunu gel Bul beni bul kendini En derinde, en dipte Hayat çukurunun çamurlarında Çırpınma gel öl benimle En derinde, en dipte Gel bul beni, en derinde Bul kendini, en dipte Gel yanıma, en aşağıya Ne acı var...
  2. En Güzel Derdim Sensin

En Güzel Derdim Sensin

en güzel derdim sensin ölüm seninle gelsin en büyük derdim sensin güzel engüzel ayrılık resimleri naşide göktürk "Ayrılık Sevdi Bizi, İçim Hüzün Denizi Çekil Git Desemde Gitme Sevdiğim En Güzel Derdim Sensin, Ölüm Seninle Gelsin Bende Git Desemde Gitme" "Sana Git Dediğim Yalan Yokluğun Bende Kalan Son Sözüm Budur Sakın Sakın Gitme" Çekil Git Artık Düşlerimden, Bıkıp...
  3. babanın haykırışı.....

babanın haykırışı.....

İNTERNETE YAYDILAR Yaşananların ardından lise öğrencisi 3 genç, cinsel içerikli cep telefonu görüntülerini bazı internet siteleri ile lise öğrencilerinin cep telefonlarına kopyaladı. İlişkiden yaklaşık 15 gün sonra, E.K.’ye ait cinsel içerikli görüntülerin elden ele dolaştığı duyumlarının ardından okul yönetiminin yaptığı şikayet üzerine polis, 3 öğrenciyi gözaltına aldı. Sorgularında...
  4. saçım en büyük derdim:)

saçım en büyük derdim:)

melekler saçımı hangi renk yapsam şuan beğendiğim iki renk bu kızalrdaki renkler sizce hangisi uygun olur kumral tenliyim gözlerimde bal rengi:) (açık kahve yaniii) bana fikir verin bu aralar en büyük derdim saçımmmmmm:ang: bunalrdan hangisi olurrr???????????????
  5. unutma sözleri en güzel unutma mesajları

unutma sözleri en güzel unutma mesajları

sevgiliyi unutma sözleri sevgiliye unutma mesajları mesajları unutma sözleri, en güzel unutma mesajları ve dahası burada arkadaşlar Gün gelir "aslal unutamam" dediğin sevgiliyi unutmak gerekir. Zira bu çok zor olsada, şart olunca, kaçışı olmaz ve o zor olanı başarmak gerekir. Sevgili Melek'lerim, bu yazımızda sizlerle en güze unutma sözlerini ve mesajlarını paylaşıyoruz. 1-Bak...

Sayfayı Paylaş