gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Unutmak - İnci ARAL

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

inci aral unutmak inci aral unutmak kitap özeti

Acısını suskunluğa dönüştüren bir çocuk kaybettiği annesiyle kâğıt üzerinde yeniden karşılaşıp onun küçük bir ajandaya düştüğü duygu ve hatırlayışların diliyle edebiyatı keşfettiğinde nasıl olup da kendi sesini duymaya başlar?
    İnci Aral otuz yılı aşan edebiyat uğraşının bu noktasında duruyor ve Tolga Meriç 'in sorularına verdiği yanıtlarda kendini tıpkı romanlarından birinin kahramanıymışçasına irdeliyor. Parçalanıp dağılmış bir aile beslemelerle paylaşılmış odalar parasız yatılı okullar mektuplar yolculuklar uçurumlar şehirler şarkılar ve tabii öldürücü aşklar ama hepsinden daha büyük bir aşkla bağlanılmış kitaplarla kâğıtlar.
    "İnsan unutmak zorundadır. Ama bu unutmanın kendisi değildir. Unutmak yoktur " diyen İnci Aral 'ın hem özel hem de yazarlık dünyasını okurun açtığı yazıya adanmış kalbinin ve zihninin bütün odalarını tek tek dolaştığı bu anlatı hayatına edebiyatın edebiyatına hayatın ışıklarını düşürebilen bir yazarı daha iyi tanımak yazdıklarının derinine girmek ve yazma tutkusunun ne olduğunu anlamak isteyenler için...

Unutmak - İnci ARAL konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. unutmak

unutmak

Su an yaninda degilim,yasanmayan gunler,soylenmeyen sozler var icimizde,sen yoksun,ben yokum,biz yokuz.bu yeni hayatimizda.Ne olmustu,nasil olmustu,dusundum,dusundum bulamadim bizi ne ayirmisti,sen mi istemistin bunu,ben mi istemistim,yokladim anilarimizi bulamadim gercek neydi. Guzel gunlerdi yasadigimiz,tatli anilardi,aci olanlari da vardi belki, ben sadece tatli olanlari hatirliyorum ya...
  2. Unutmak istiyorummmmmmmmm

Unutmak istiyorummmmmmmmm

Temmuz ayının 15 inde hamile olduğumu öğrendim.. Ve ben hamile kalamayan doktorların tedavi olmadan olmaz dedikleri bir bayanım. hayatta en çok istediğim deli gibi arzuladığım uğruna dualar edip gözyaşları dökerek istediğim bebeğim rahmimdeydi. Ama bir sorun vardı eşimle ayrılmıstık..... Annem bebeği aldırmamı istedi arkamda durmadı biraz hatta baya ters bi tepki verdi evlilik dışı çocuk mu...
  3. ,,Unutmak Kolay''

,,Unutmak Kolay''

Unutmak kolaydır hep derler ama bilmezler insanın içinde yatan unutmamak hissini. Her kafadan bir ses çıkar ama hiçbiri doğru değildir unutamayan için... Benimde böyledir.Aslında zaman herşeyi getirir zaten zaman bunu gerektirir. Ya olduğu gibi yaşayamazsın herşeyi , ya da zaten yaşanmış bitmişleri görürsün ama her yaşanmış unutulmaz. Unutulan zaten hatırlanmaz. Siz siz olun unutmayı...
  4. Tuğba Özay Kapıyı Arala Sözleri

Tuğba Özay Kapıyı Arala Sözleri

Tuğba Özay'ın seslendirdiği kapıyı arala isimli şarkının sözleri lazım arkadaşlarım. Var mı ?
  5. Tuğba Özay'dan ''Kapıyı Arala'' Şarkı Sözleri Burada

Tuğba Özay'dan ''Kapıyı Arala'' Şarkı Sözleri Burada

tuğba özay, kapıyı arala, şarkıs, sözleri, bestesi, nedir, ile ilgili bilgiler burada melekler KAPIYI ARALA Kapıyı Kapama Arala Gece Gelirim Kaç Olursa Usulca Girerim Koynuna Öpücük Kondururum Dudağına Aşk Yakar ikimizi Sonra Gece Dönmez Sabahlara Yangın Yeri Olur Yatağın Tek Gece Değil Bendeki Sevda Aşk Yakar ikimizi Sonra Yeter Ki Yak ışığı Ruhuma Yangın Yeri Olur Yatağın Hadi...

Sayfayı Paylaş