gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Unutulana yaz beni sevgilim

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

o zaman yok say beni. hiç olmayanlara, hiç gelmeyenlere,
    hiç sevmeyenlere.
    ................
    unutana yazma adımı, unutulana yaz....
    ki ben seni.... hani Nazım der ya 'yere saplı bıçakların ışıltısında' ben seni yüreğime saplı bıçakların ışıltısında.
    bıçaklar ki bursa işi, bıçaklar ki söğüt yaprağı. ha bire dem vurur kanamalardan.
    ben seni en amansız....

hani adresimizi yitirmiştik zaman içinde, hani iklimimizi, coğrafyamızı.
    yıllar sonra bulup bir birimizi
    ben seni en utangaç
    ben seni en masum ........................
    bir çocuk bulmuştum uzak zaman içinden, yanaklarında güneş çatlağı ve sarıya çalan saçları. bir zeytin ağacının dibinde acı ninniler çalınan mayasına.
    gözleri dalgın, hiç gelmeyecekleri bekleyen.
    bir çocuk incir sütlerinde hasretini yineleyen.
    bir çocuk bulmuştun, tüm hayattan vazgeçti sini kuşanmış, ellerinde bir tutam ayaz,ellerinde kar karası, yüreğinde barikat, gözleri intihar bakan.
    bir çocuk kaybolmuş, bir göç telaşesinde unutmuş kendisini.
    bir çocuk bulmuştuk ikimiz.
    bir ceylan,
    bir serçe,
    bir ürkek....
    sevgi koymuştuk adını.

bir çınar yaprağıydık ikimiz. sen bir yarısı, ben bir. bir çınar yaprağı rengimiz ilkbahara çalmıştı hani.
    kışları erken açtı ve yana yana sarıya bir çınar yaprağı.
    döne döne unutulana yaz beni.
    rüzgarlarda, rüzgarlarında çekip gittiğinin.
    Unutulana.... bir bıçağın ucuyla.

kalın çizgili notlar düşemediysen benden yana satır aralarına hayatının,ne desem ki?
    ne desem çare değil bilirim.
    ne etsem çare ....
    hayasızlıklarımı unuttum,
    bağırıp çağıran yanımı,
    çocuk yanımı,
    şımarık yanımı sende bıraktım.
    büyüdüm, adam oldum.
    'zaten büyüktün, zaten adamdın' dersin sen şimdi. olsun, yinede daha bir büyük, daha bir adam.

artık bilirim yola çıktıların sona gittiğini.
    artık bilirim döngellerin ayaküstü merhabalar gibi soğuk ve kısa olduğunu.
    artık bilirim kopunca tutmadığını.... büyüdüm dedim ya.
    artık göz yaşlarımı ar bilirim, utanırım kendimden.
    artık bir İsa gibi.... sağ yanıma tokat atarsın, sol yanımı dönerim.
    olmadı çarmıhına ger beni!!
    ve unutulana çak yüreğimden.
    Küsmem.
    ben artık bir yunus, bir emre, bir evliya, bir derviş.
    artık rahat değilsen,
    artık 'aman' lar la anıyorsa dilin beni,
    ve ekşitiyorsam yüzünü......

UNUTULANA YAZ ADIMI, UNUTANA DEĞİL
    BELKİ BİR GÜN YİNE BİR ÇOCUK KALABALIĞIYLA DÖNER GELİRİZ .....

Unutulana yaz beni sevgilim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Benim Küçük Sevgilim

Benim Küçük Sevgilim

sevgilim sevgılım Benim küçük sevgilim Sen bana neler yaptın Böldün parça parça... Her defasında parçalanmak usanmıştım sevgilim.. Artık ufalmaktan körleşmişti vücudum.. Daha neler neler vardı bana yaptıkların.. Fayda etmiyordu artık düşüncelerim. İstemekle olmuyormuş bazı şeyler.. Sevda yetmiyormuş deli aşklara.. İyilik para etmiyormuş.. Bazen parçalanmakta gerekiyormuş..... Onlar bilmez...
  2. Beni Bekleme Sevgili!

Beni Bekleme Sevgili!

Hepsi kırılıp parçalandı. Ne varsa aşkımıza ait, kirletip kenara attık. Vakit geç oldu, artık dönmek zor. Sen başka bir ele dokundun, ben yabancı bir kuşun kanadından düştüm. Biz ayrılalı sanki bir asır oldu. Şimdi, “gel” diyorsun; beni bekleme sevgili! Seni hala kalbimin bir köşesinde saklamadığım için değil; geçirdiğimiz zamanı değersiz kıldığım için de değil; artık çok geç oldu, dönemem,...
  3. Benim Sevgilim Bir Odun

Benim Sevgilim Bir Odun

odun sevgili sevgilim beni anlamıyor sevgilim odun sevgili hikayeleri Merhaba Sevgili Melekler, Herkesin başından sevgilileri ile ilgili birşeyler geçmiştir. Bizler bugün bu başınızdan geçen olayları irdelemek yerine, herkesin samimi bir şekilde " Sevgililerinin Odunluklarından " bahsetmelerini ve kaleme almalarını istiyoruz. Amaan benim aklıma gelmiyor, benim sevgili harika vs...
  4. sevgilim hapiste unuturmu beni

sevgilim hapiste unuturmu beni

benim bi sevgilim vardı baya çıkmıştık ama serseriydi ayrılıyoduk sürekli ben ayrılıyodum genellikle o çok yalvarıyodu hatta bikere ağlamıştı ailesi biliyodu beni seviyodu herşeyden koruyodu yüzük felan takcaktık sonradan cezaevine girdi cezaevıne girmeden önce ayrıydık cezaevine gircegi gün bana yine yalvsrmıştı ben barışmadım şimdi cezaevınde bana abisinden bi kaç arkadaşından haber yollattı...

Sayfayı Paylaş