gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Urfalıyam ezelden

Konu, 'türkülerimiz ve hikayeleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

adam olasan ömer adam olasın ömer ağam olasan paşam Ömer çok yakışıklı, yiğit, iyi ata binen, kılıcının sahibi, çok iyi çöğür çalan ve hoyrat okuyan, halay çeken bir gençtir. Allah her kabiliyeti sanki özellikle ona vermiştir. Ömer'siz bir düğün, sıra gecesi düşünülemez. Ömer'in baş bağlaması da meşhurdur. Sırmalı puşu bağlar. Puşunun kenarlarındaki püsküller doğadaki çiçeklerin tüm renklerini sanki başında toplamıştır. Halay çekerken başındaki her gül bir yana düşer, yüzünde. Ömer hangi düğüne giderse gitsin, Halayın başına geçti mi silah sesleri ve genç kızların zılgıt sesleriyle yer gök inler. Ömer toplumu öylesine etkilemiştir ki;
    Ömer'i anlatan türküler yakılmıştır.

Urfalıyam Ezelden (Ömer)

Urfalıyam ezelden
    Gönül geçmez güzelden
    Göynümün gözü çıksın
    Sevmez idim ezelden

(Bağlantı)
    Ağam olasın Ömer
    Paşam olasın Ömer
    Yetim kalasan Ömer
    Benim olasan Ömer

Urfa bir dağ içinde
    Gülü bardağ içinde
    Urfayı hak saklasın
    Bir yarim var içinde

Bağlantı

Urfa bir yana düşer
    Zülüf gerdana düşer
    Bu nasıl baş bağlamak
    Her gün bir yana düşer

Urfalıyam ezelden konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mahsun Kırmızıgül - Urfalıyam Ezelden

Mahsun Kırmızıgül - Urfalıyam Ezelden

mahsun kırmızıgül urfalıyam ezelden adam olasan ömer mahsun kırmızıgül ağam olasan ömer urfalıyam ezelden ,urfalıyam ezelden gönlüm geçmez güzelden ,gönlüm geçmez güzelden gönlümün gözü çıksın sewmeseydim ezelden.. anam olasan ömer babam olasan ömer yetim kalasan ömer bensiz olasan ömer urfa bie yana düşer antep bir yana düşer zülüf gerdana düşer,zülüf gerdana düşer bu nasıl baş bağlamak...
  2. Ezel [ ShowTV ]

Ezel [ ShowTV ]

ezel oyuncuları ezel oyuncular oyunculari ezeldeki oyuncular cansu dere estetiksiz hali Genç kızların sevgilisi yakışıklı oyuncu Kenan İmirzalioğlu ve mankenlikten oyunculuğa transfer olan Cansu Dere'nin başrolünde oynadıkları yepyeni bir dizi başlıyor...Bakalım izleyicilerden tam not alabilecekmi... Dizinin Genel Konusu Herkes birini sever ama her ihanet, sevgiyle başlar... Önce Ömer...
  3. Ezel

Ezel

Ezel'İn reytingini bilmiyorum ama ben çok beğenerek izliyorum. Takip eden var mı başka?
  4. Bir Şarkısın Sen Yusuf Urfalıyam Ezelden Şarkısı 21 Temmuz sözleri

Bir Şarkısın Sen Yusuf Urfalıyam Ezelden Şarkısı 21 Temmuz sözleri

Merhaba arkadaşlar ben sizden Bir Şarkısın Sen Yusuf Urfalıyam Ezelden Şarkısı 21 Temmuz da söylediği o şarkının sözlerini yazmanızı rica ediyorum.
  5. Bir Şarkısın Sen Yusuf Köse'den Urfalıyam Ezelden Türküsünün Sözleri

Bir Şarkısın Sen Yusuf Köse'den Urfalıyam Ezelden Türküsünün Sözleri

Bir Şarkısın Sen Yusuf Urfalıyam Ezelden Şarkı Sözleri Bir Şarkısın Sen Yusuf Urfalıyam Ezelden Şarkısı 21 Temmuz Sevgili melekler, Bir Şarkısın Sen yarışmasında bu hafta yarışmacılardan Yusuf Köse Urfalıyam Ezelden türküsünü seslendirdi. İşte Bir Şarkısın Sen Yusuf Urfalıyam Ezelden Şarkı Sözleri ...:) Urfalıyam ezelden Gönül geçmez güzelden Gölnümün gözü çıksın Sevmez idim ezelden...

Sayfayı Paylaş