gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

ürolojik ağrılar nerelerde hissedilir?

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

makatta ağrı gebelikte makat agrısı makata vuran ağrı gebelikte makatta hamilelikte makata vuran Üst idrar kanalı ağrısı (üreter) nerede hissedilir?
    Bu ağrı daha çok taş düşürme sırasında hissedilmektedir. Taş kanalın üst bölümlerinde ise erkeklerde aynı taraf yumurtada, kadınlarda kadın yolunda hissedilir. Aşağı doğru ilerledikçe karın ön tarafına ve kasıklara doğru vuran bir ağrı hissedilmektedir. Bu ağrıyı yapan idrar kanalının içindeki taşı atmak için yapmış olduğu kasılmalardır.

Mesane (idrar torbası) ağrısı nerede hissedilir?

Ani idrar tıkanmalarında, iltihaplarda, idrar kesesi taşlarında, aşırı derecede gerilmiş mesane küçük karın olarak adlandırılan karın alt bölümünde kıvrandırıcı ağrıya neden olur.

Mesane ağrısının en sık görülen nedeni enfeksiyondur . Ağrı genellikle mesane üzerinde değil de alt idrar kanalının sonuna doğru (erkeklerde penisin ucuna doğru, kadınlarda kadın yoluna vuracak şekilde) hissedilir ve işemeyle alakalıdır.

Şiddetli mesane iltihaplanmalarında (sistitte) temel şikayet idrar yaptıktan sonra sonunda aşırı yanma hissedilmesi ve tam idrarını boşaltamama hissi şeklindedir.

Prostat ağrısı nerede hissedilir?

Prostatın doğrudan ağrıması nadirdir. Arasıra prostatın ani iltihaplanmalarında yumurta torbasının bitimi ile makat arasına uyan bölgede (perinede) veya makat (rektal) bölgesinde belli belirsiz bir rahatsızlık hissi ve dolgunluk hissedebilir.

Yumurta ağrısı (testis) nerede hissedilir?

Travma, enfeksiyon veya meni kanalının kendi etrafında dönmesi ve boğumlanmasına bağlı çok şiddetli yumurta ağrısı görülebilmektedir. Bu ağrı kasıklarda yada karın alt bölgesinde de hissedilebilir. Varikosel ağır egzersizlerden sonra testiste künt bir ağrıya neden olur. Bazen fıtıkta ilk şikayet testis ağrısı olabilir .

ürolojik ağrılar nerelerde hissedilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ürolojik hastalıklarda, hasta şikayetleri ve nedenleri

Ürolojik hastalıklarda, hasta şikayetleri ve nedenleri

erkek yumurtalık ağrısı erkeklerde yumurtalık ağrısı erkekte böğür sol erkek Ürolojik hastalıklarda, hasta şikayetleri ve nedenleri Tüm hastalıklar da olduğu gibi ürolojik hastalıklarda da hasta şikayetlerini dinlemenin tanıdaki rolü büyüktür. Yeterli ve doğru bir öykü alınması hekimi daha kısa sürede tanıya yakınlaştıracaktır. Bu yüzden ürolojik şikayetlerin (semptomların) ürologlar...
  2. Ağrı

Ağrı

Bir Efsanedir Ağrı Dağı*** Doğubayazıt ovasının kuzeydoğusunda yükselen ve 5165 metreyle sadece Türkiye’nin değil, aynı zamanda Avrupa’nın en yüksek zirvesi olan Ağrı dağı, ülkemizin dağ turizmi bakımından en yüksek potansiyeline sahip volkanik dağlarından biridir. Ağrı dağı, dağcılık sporuyla ilgilenenlerin aradığı bütün özelliklere sahiptir. Amatör dağcıların rahatlıkla çıkabileceği...
  3. bebek hareketleri dışarıdan ne zaman hissedilir

bebek hareketleri dışarıdan ne zaman hissedilir

bebek hareketleri dışarıdan ne zaman hissedilir ? Tam olarak kaçınca aydan itibaren anneler bebeklerini karınlarından hissetmeye başlıyorlar ?
  4. ağrılar

ağrılar

slm kızlar ben yenı katılşdım benım 2.5 yasında bır kızım var ve 2 cıyı de ıstıyoruz ben 15 gun once sogan kurunu yaptım bır hafta ve sımdı 2 gundur kasıklarımda agrı var ayakta olunca belıme vuruyor göğüslerımdede arav sıra ani sızı hıssedıyorum adetıme de 8 gun var acaba nedendır bır bılgınız varmı :melek:

Sayfayı Paylaş