gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

ürün kutusu yapımı

Konu, 'Photoshop' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

makyaj kutusu yapımı
    Öncelikle 300x300 ebatlarında, Beyaz Arkaplan renkli bir dökümanı, Kutu adını vererek açalım. Yeni bir layer yaratıp adını Kenar olarak değiştirelim. Grid çizgileri ile oluşturacağımız kutunun sınırlarını belirlersek çizimimizde kolaylık sağlamıs oluruz...

[​IMG] [​IMG]

1- Polygonal Lasso aracını seçip, yan taraftaki gibi bir seçili alan yaratalım.
    (Not: lasso ile düzgün bir çizgi oluşturmak için shift tuşunu basılı tutmayı unutmayınız)

2- Paint Bucket tool ile seçili alanı istediğiniz bir renk ile doldurun.

3- Kutunun ön yüzünü oluşturmak için tekrar Polygonal Lasso tool ile yan taraftaki gibi bir seçili alan yaratın.

4- Yeni bir Layer yaratıp adını onyuz olarak değiştirin. Tekrar Paint Bucket aracını seçin ve önceki rengin daha açık tonu ile bu defa da bu seçili alanı doldurunuz...

5- Ön yüzde kenarları oluşturmak için renk paletinden Kenar layerindekinden daha koyu bir renk seçin.
    Polygonal Lasso aracı ile seçili alan yaratın, ana menüdeki Select > Inverse ile seçimi ters çevirin ve Paint Bucket ile doldurun.Ctrl+D ile seçimi kaldırın.

6- Bu defa Kenar layerine gelip 5. maddede anlatılanları burada da uygulayın.ürün şekillenmeye başladı.:))

7- Sıra geldi kutumuzun arka plan efektini vermeye.
    Renk paletinin üst rengini gri, alt rengini de beyaz olarak seçelim.
    Background layerine tıklayıp seçili hale getirelim.
    Daha sonra Gradient aracını [​IMG] [​IMG]seçip, dökümanın üst tarafından alt tarafına doğru (Shift tuşu basılı olarak) dik olarak inelim.

8- Şimdi kutumuzun gölgesini yapacağız. Background layerinin üstünde yeni bir layer yaratıp adını golge olarak değiştirelim.
    Tekrar Polygonal Lasso aracı kutumuzun altında koyu bir alan yaratıp koyu gri ile dolduralım.
    Filter > Blur > Gausian Blur Radius: 4 ile filitremizi uygulayalım.

Ürün Kutusu tamamlandı ve artık ön yada yan yüzlerine istediğimiz yazıları yazabilir, resimler yapıştırabilir, logomuzu ekleyebiliriz.
    Eklediğimiz objeleri kutunun açısına göre Edit > Transform > Distort ile orantılıyabiliriz.

2. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: ürün kutusu yapımı
    emegine sağlıkkkkkkk

ürün kutusu yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ürdün

ürdün

DEVLETİN ADI: Haşimî Ürdün Emirliği BAŞŞEHRİ: Amman YÜZÖLÇÜMÜ: 88.947 km2 NÜFUSU: 3.700.000 RESMİ DİLİ: Arapça DİNİ: İslâm PARA BİRİMİ: Dinar Ortadoğu’da bağımsız bir devlet. Ürdün batıda İsrâil, kuzeyde Suriye, kuzeydoğuda Irak ve güneydoğuda Suudi Arabistan ile çevrilidir. Târihi Ürdün’ün târihi çok eski devirlere dayanır. Bölgede kurulan ilk devletler arasında Gilead, Amman, Moab...
  2. Kurdale Kutusu yapımı

Kurdale Kutusu yapımı

kutu yapımı kurdale yapımı kurdale kurdele nakışı kutu büyük
  3. Çanta kutusu yapımı

Çanta kutusu yapımı

oyuncak sepeti yapımı oyuncak kutusu yapımı kağıttan çanta yapılışı kağıttan çanta video bu kutu oyuncak kutusuydu. pembe kağıtla kaplayıp kenarlarındaki deseni kendim yaptım. yani bir yerlerden bulup boyadım. ve ortasından da bir kurdele geçirdim yine açmak için. o kadar. bu kutu da bot kutusuydu. bunun da altını kahverengi kağıtla kaplayıp üzerini renkli kağıtlarla kapladım. ve kalan...
  4. Yoğurt kabından hoş bir dikiş kutusu yapımı

Yoğurt kabından hoş bir dikiş kutusu yapımı

toka kutusu yapımı dikiş kutusu yapımı yoğurt kabından neler yapılır yoğurt kutusundan neler yapılır toka nasıl Hanımlar yoğurt kaplarını atmadan önce onları değerlendirmek istermiydiniz?Eğer cevabınız evet ise sizler için hoş bir dikiş kutusu,toka kutusu fikri önerebiliriz.Biraz zaman ve elinizdeki malzemeler yeterli olacaktır:) Çok şirin olmuş. Bunun daha büyüğünüde...
  5. Cips kutusundan kurabiye saklama kutusu yapımı

Cips kutusundan kurabiye saklama kutusu yapımı

cips kutusu, değerlendirme, kurabiye saklama kabı, yapımı, nasıl yapılır buyrun hepbirlikte öğrenelim arkadaşlar Hani şu bayıla bayıla yediğiniz Pringles cipslerin kutusunu artık atmayın Melek'lerim:) Çünkü, o kutuları değerlenidreceğiz :) Hem yeni bir kurabiye saklama kutunuz olacak, hemde cips kutusunu değerlendirmiş olacaksınız:) İster kendiniz kullanın, isterseniz de misafirliğe...

Sayfayı Paylaş