gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

üstad benim

Konu, 'Çöplük' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

ünlü piyanist Ferdi Özbeğenir mesleği ile ilgili ne gibi açıklamalarda bulundu.....

KENDİME 'ORGANİK PİYANİST' DİYORUM.
    30'UNCU ALBÜMÜNÜ ÇIKARAN VE KENDİSİNE 'ORGANİK PİYANİST' ADINI TAKAN FERDİ ÖZBEĞEN: SAHNEDE HİÇBİR ELEKTRONİK EFEKT OLMADAN, SADECE BİR MİKROFON, BİR AKUSTİK PİYANO VE DE BEN VARIM..

MTV Türkiye'nin 'beniMTV'm' programının bu haftaki konuğu, 30. albümünü 'Nerelerdeydin' adıyla çıkaran ve nostaljik şarkıların yanı sıra yabancı şarkılara da yer veren Ferdi Özbeğen oldu. MTV Türkiye sunucusu Alper Etiş'in sorularına yanıt veren Özbeğen, gençlerle irtibatta kalabilmek için facebook'a üye olduğunu bile anlattı!

* Bugüne kadar kaç albüm yaptınız?
    Bu 30'uncu oluyor. Aşağı yukarı 400 şarkı, 400 defa stüdyoya giriyorsun. 400 defa heyecanlanıyorsun. 400 defa gecce uyku uyumuyorsun. Ama bu bir yıl içinde olan bir şey değil. Albümü çıkarttım çünkü çok üzüldüğüm bir şey vardı; gençler beni tanımıyordu. Ama bugün büyük bir çoğunluk Ferdi Özbeğen adını duydu.

FACEBOOK'TA 5 BİN ÜYE
    * Şu ana kadar gelen tepkiler nasıldı?
    Valla çok iyi. Ben facebook'un da üyesiyim aynı zamanda. Beş bin kişiden olumlu tepkiler aldım.

* Bu albümden önce çok heyecanlandınız mı?
    Çok! Çünkü, mesela ultrasonda doğacak bir çocuğa bakarsın, kız mı oğlan mı diye... Burada, ultrasonda bu albümü görmemiz mümkün değil. İlk defa bir şey deniyoruz. Bu albümde dört ayrı dilden söylüyorum ve hiç benim branşım değil.

KENDİMİ METHETMEM

* Deneysel bir şey aslında...
    Evet, ama bunlara yeni bir ruh verdiğimi gördüm. Ben kendimi methetmeyi hiç sevmem ama gerçekten çok yorgun şarkılara yeni bir güç kazandırmışım.

* Kimleri beğeniyorsunuz?
    Kendim, piyanom ve mikrofonum. Kendime 'Organik piyanist' diye isim taktım zaten. Hiçbir elektronik efekt olmadan, sadece bir mikrofon, bir akustik piyano yani düz piyano ve ben. Ne çıkarsa bahtına yani...

üstad benim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Üstadın hastalığı

Üstadın hastalığı

Bu gece korkulu rüya gördüm, Telaşla uyandım, çoğaldı derdim. Ne yapayım, diye düşünürken ben, Baktım çıkageldi, babası hemen. Dedim: Sabah vakti ne hâldir böyle? Yaramaz bir şey mi oldu tez söyle! Dedi: Oğlum hastalandı bu gece, Birden ağırlaştı, korktuk iyice, Bu durumu size haber verelim İstersen beraber hemen gidelim! Vücudum âniden yere çakıldı, Sandım ki başıma dünya yıkıldı. Kim...
  2. üstadımız!

üstadımız!

Hak ile bâtılı öğretti bize Hain nefsimizi getirdi dize Onu tanımakla şereflendik biz Kitap girdi, huzur gördü evimiz Ömrünü vermişti bu kitaplara Onu görmek için kitapta ara Göremediysen de nurlu yüzünü Kitapları anlatır dinin özünü Sayesinde imanımız düzeldi İçimiz hep doğrularla bezendi Bidat yolda sapıtmaktan kurtulduk Cennete götüren tek yolu bulduk Mahrum etmez bizi şefaatinden...
  3. Yoga üstadları

Yoga üstadları

Krishnamacharya: 1888-1989 yılları arasında yaşamış olan bu üstat modern Hatha Yoga’nın babası olarak kabul edilir. Pek çok hocanın Guru'su olmuştur. Bütün öğrencileri daha sonra batıya özellikle Amerika, Kanada ve Avrupa’ya taşımıştır. 1930-1950 yılları arasında Mysore kraliyet sarayının Yoga Enstitüsünün başı olarak hizmet vermiş, bir Yoga terapisti olarak kabul edilmiştir. Düzinelerce...
  4. Bendensin....

Bendensin....

30 derece sıcaklıkta üşüyen bir insanım artık yazı yazamıyorum, elim kalem tutmuyor karanlıkta bile gören gözlerim artık ışıkta bile seçemiyor; diyorsa bir insan korkarım artık yaşamaktan.... Okuduğumda çok etkilendim meleklerim inşallah sizlerinde hoşuna gider... BENDENSİN 30 derece sıcaklıkta üşüyen bir insanım artık yazı yazamıyorum, elim kalem tutmuyor karanlıkta bile gören gözlerim...
  5. Üstad Necip Fazıl Kısakürek'ten Ne Hasta Bekler Sabahı...

Üstad Necip Fazıl Kısakürek'ten Ne Hasta Bekler Sabahı...

necip fazıl şiirleri necip fazıl en güzel şiirleri Sevgili melekler, Türk edebiyatına damga vuran isimlerden usta şair Necip Fazıl en güzel şiirleri arasında yyer alan duygu yüklü Ne Hasta Bekler Sabahı şiirinin dizlerini sizlerle paylaşıyoruz. İşte Necip Fazıl, işte Ne Hasta Bekler Sabahı şiiri..:) NE HASTA BEKLER SABAHI NE TAZE ÖLÜYÜ MEZAR NE DE ŞEYTAN BİR GÜNAHI SENİ BEKLEDİĞİM...

Sayfayı Paylaş