gebe
  1. Julieт

Julieт Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Usulünce cevap verebilmek bir meziyettir

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Julieт tarafından paylaşıldı.

80'li yılların sonları, bir Beşiktaş-Bolu Spor maçı sırasında, Hakem, Beşiktaş‘ın net 2 golünü vermez, Bolu Spor'a havadan bir penaltı verir. Maç çığırından çıkmıştır. Beşiktaş'lılar neredeyse sahayı terk etmeyi düşünürler. Bolu Spor 2. golü de atar. Metin TEKİN santrayı yapmaz bekler. Hakem düdüğü bir daha çalar, ama Metin hala topa dokunmaz. Hakem : 'Metin neden başlamıyorsun? Bak kart çıkartırım!' der Metin cevap verir : 'Hocam sahanıza geçin de başlayalım.'

Show TV'deki Ateş Hattı programında Reha MUHTAR, Prens Charles‘ın müslüman olduğu yönündeki söylentileri eleştirmektedir. Konuyu Diyanet İşleri Başkanı ile tartışmaktadır:
    Efenim Prens Charles‘ın müslüman olduğunu söylüyorlar, peki ama öyle bir adamdan müsluman olur mu?
    - Olur tabi neden olmasın?
    - Ama efenim nasıl olur?
    - Reha bey siz müslüman misiniz?
    - Tabi müslümanım efendim.
    - Siz namaz kılıyor musunuz?
    - Hayır.
    - Oruç tutuyor musunuz?
    - Hayır.
    - İçki içiyor musunuz?
    - Evet der.
    -Eee sizden nasıl müslüman oluyorsa, ondan da en az sizin kadar müslüman olur.

Fatih ALTAYLI, Erman TOROGLU için:
    ‘O kabzımal futboldan ne anlar ki' deyince
    Erman TOROGLU :
    'Ben eski futbolcu ve hakemim futboldan anlarım, ayrıca kabzımalım hıyardan da anlarım'der.

Hülya AVŞAR: 'Hiç aynaya baktın mı? Sen de popstar hali var mı?‘
    Ajdar:
    'Aynaya değil ama size bakınca kendimi bayağı star gibi hissediyorum‘

Rahmetli Baris MANCO, Fransa'da bir televizyon programına katılır. Herşey gayet güzel giderken, sunucu klasik Avrupalı edası ile:
    'Siz Türkler barbarsınız' muhabbetine girer.
    Bunun üzerine Barış Manço sunucuya üzerinde para olup olmadığını sorar.
    Sunucu, cebinden bir kaç banknot çıkartıp Barış Manço'ya uzatır:
    B.M.: Simdi bu paranın üzerindeki kim?
    Sunucu : General bilmem ne, bilmem neredeki savaşta kahramanlık yapmıştır, vs.
    B.M : Peki bu?
    Sunucu : Teğmen bilmem ne, böyle etmiştir, şöyle etmiştir.
    Bunun üzerine Barış Manco cebinden bir kaç banknot çıkarır ve
    üzerindekileri teker teker anlatır:
    B.M.: Bu Mevlana Celaleddini Rumı; ünlu bir Türk düşünürüdür.
    Bu Halit Refik KARAY; ünlü bir Türk Edebiyatçısıdır.
    Bu Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti' nin kurucusudur.
    Sessizliğin üzerine sunucuya bakarak söyle der.
    Şimdi siz söyleyin, kim barbar?

Cumhuriyet'in ilanından sonra, İstanbul'da bir resepsiyon verilir.
    Tüm Dünya Ülkelerinin elçileri ve ataşeleri de davet edilir.
    Davet güzel bir şekilde devam etmektedir, fakat İngiliz ataşesi olan Binbaşının bakışları Atatürk‘ün gözünden kaçmaz.
    Bütün davet boyunca kendisine dik dik bakmıştır ve bakmaya devam etmektedir.
    Ne olduğunu öğrenmek için yaverini gönderir.
    Yaver Mustafa Kemal'e şöyle der:
    -Paşam; kendisine size karşı neden ters bir tavır takındığını sordum, o da bana Mustafa Kemal'in Çanakkale'de babasını öldürdüğünü söyledi.
    Bunun üzerine Atatürk şöyle der.
    -GİT SOR BAKALIM BABASININ ÇANAKKALE'DE NE İŞİ VARMIŞ?…

Usulünce cevap verebilmek bir meziyettir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir Soruya 3 Cevap

Bir Soruya 3 Cevap

Üstteki bir soru soracak... En sevdiğin yiyecek? Alttaki 3 cevap verecek: 1. Mantı 2. Mantar sote 3. Pizza gibi... Sonra alttakine bir soru soracak "en sinir olduğun 3 kişi"... ve böyle devam edecek. Başlıyorum: En sevdiğin 3 film?
  2. güzel bir cevap

güzel bir cevap

İki sevgili varmış... ve gün gelmiş erkek olan sevgili vatani görevini yapmak üzere askere gitmiş. kız bu arada başka birini bulmuş. askerdeki sevgilisine "kusura bakma, hayatıma bir başkası girdi. sendeki fotoğrafımı gönderir misin lütfen..." şeklinde bir mektup yazmış. askerdeki çocuk çok üzülmüş. ama kıza öyle bişi yapması lazımmış ki; askerlik güzel geçsin... hemen alaydaki tüm...
  3. Atatürk’e Bir Köylünün Cevabı

Atatürk’e Bir Köylünün Cevabı

Türk milleti tarihi boyunca büyük savaşlar kazanmış, büyük ülkeler fethetmiş, sayısız devletler kurmuştur. Ancak, tarihte bunları başarıp da kendisini unutan, bütün başarılarında başka ulusları yararlandıran “nasıl olsa bu bende, bundan bana kötülük gelmez” mantığıyla kendisini ihmal eden, yoksul ve cehalete mahkum eden, kendisine itaat etmeyeceğini veya kendisinden ayrılacağını düşündüğü...
  4. Usulünce cevap verebilmek meziyettir.

Usulünce cevap verebilmek meziyettir.

ataturk, usulunce cevap verebilmek, cumhuriyet resepsiyonu, atamızın zekasından bir örnek, işte burada melekler Lafı gediğine oturtmak vardır ya işte ondan bir örnek: Cumhuriyetin ilanından sonra İstanbul'da bir resepsiyon verilir.Tüm dünya ülkelerinin elçileri ve ateşeleri de davet edilir.Davet güzel bir şekilde devam etmektedir, fakat ingiliz ateşesi olan Binbaşının bakışları Atatürk'ün...
  5. Hamişe Bir Cevap

Hamişe Bir Cevap

Arkadaşlar Antalyadan herkese merhabalar... 5 aylık hamişim. Çok pimpirikliyim yardımcı olursanız sevinirim.Kime sorsak sezeryanı tavsiye ediyor. Ama Jinefem tıp merkezi normal doğumu tavsiye etti daha sağlıklı olduğunu söylüyorlar. Ama nasıl doğum yapmalıyım hala karar verebilmiş değilim ve inanın günler su gibi akıp gidiyor. Sizce sezeryan mı, suda doğum mu veya normal doğum mu? .... Benim...

Sayfayı Paylaş