gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Uygun fiyata konut alabiliriz!

Konu, 'Satıyorum & Arıyorum' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Geleneklerimize bağlı bir toplum olarak 3+1 tipinde ve ortalama 100 metrekare ve daha büyük konutları tercih ediyoruz. Bir odayı kendimize, bir odayı çocuklarımıza, salonu genel kullanım için, diğer odayı da ya misafirlerimize ayırıyoruz ya da oturma odası olarak kullanıyoruz. Kendi odamız tamam, çocuklarınki de çok önemli ama salon ve diğer oda aslında aynı işlevi görüyor. Genellikle gün boyunca bunlardan sadece birini çok sıklıkla kullanıyoruz, diğeri ise çoğu zaman boş kalıyor. Ayda yılda kalıcı bir misafir gelecek de orada yatacaklar! Bunun dışında odanın biri hep boş kalıyor. O odayı doldurmak için eşya parası veriyoruz, ısıtmak için ayrı bir gider ödüyoruz, temizlemek için daha fazla emek harcıyoruz. Böylece aslında kullanmadığımız bir odanın çilesini çekiyoruz! Demek ki çile çekmeyi seviyoruz. Son yıllarda büyük şehirlerde çekirdek ailelerin, hatta bekar yaşayanların sayısı gittikçe artarken, konut almanın giderek zorlaştığı şu zamanlarda bir odadan feragat ederek daha uygun fiyatlara konut sahibi olabiliriz. Bu tercih aslında bizim bütçemize de büyük katkı yapacaktır. 4 kişilik bir aile şehrin içinde normal özelliklerde bir bölgede 3+1 tipindeki evi ancak 200-300 bin YTL’ye alırken, aynı bölgelerde 2+1 tipindeki konutları çok daha uygun fiyatlardan alabilir. Bu kişiler, kredi kullanacaksa da, daha düşük miktarlarda alınacak kredi sayesinde daha kısa zamanda ve daha az faiz ödeyerek borç yükünden kurtulabilir.
    ‘Geleneklerimize bağlı bir toplumuz’ derken aslında alışkanlıklarımızdan bahsediyorum. Alışkanlıklar da değişebilir, ‘her alışkanlık iyidir’ diye bir kaide de yok. Bizim gibi çok zengin olmayan Meksika’da vatandaşa çok küçük metrekarelerde 30-40 bin YTL’ye konutlar satılıyor. Bu insanlar ihtiyaç ve gelir durumlarını tartarak konutları alıyor. Bu konutları yapan firma Türkiye’de de uzun bir zaman önce faaliyete başladı ama bu şekilde küçük konutlar yapıp, ucuza satmayacak. Bunun nedenini sorduğumuzda ise gelen cevap ilginçti: “Türk insanı konutta lükse alışmış. Küçük konutları yapsak orada kimse oturmaz.” Burada lüksten kastedilen şey aslında büyük konutlar. Biz büyük konutlara alışmışız ama gerçekte o konutları alacak ve giderlerini karşılayacak kadar zengin bir toplum değiliz. Ama yine de büyük konutları tercih ediyoruz. Ne diyelim, demek ki kendimizi zengin hissediyoruz…

2. burcak8821

burcak8821 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    insanlarda malesef artık para kalmadı küçücük 45 metre karelik toplu konutlara o kadar çok izdiham oluyorki

Uygun fiyata konut alabiliriz! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Uygun fiyata UMTS'li cep

Uygun fiyata UMTS'li cep

UMTS'li telefonlar pahalıdır ön yargısı bu telefon ile tarihe karışacak gibi görünüyor: Nokia 3120 classic ile yeni dönem. Nokia, 3120 classic modelini tanıttı. Telefon son derece sade gözükmekle beraber birçok özellik sunuyor. Bunların arasında video özellikli 2 megapiksel kamera, müzik çalar, 4 GB'a kadar genişletilebilir hafıza ve 5.1 cm.'lik ekran var. Sörf yapmak için UMTS de hazır...
  2. Yurt dışından uygun fiyata mükemmel makyaj setleri...

Yurt dışından uygun fiyata mükemmel makyaj setleri...

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Çok Uygun Fiyata Parfümler!

Çok Uygun Fiyata Parfümler!

Arkadaşlar parfüm satışı yapmaktayım. Parfümler orijinal değildir; fakat kokusu ve şişesi birebir aynıdır. Sadece orijinale göre daha az kalıcıdır. Bütün parfümler 25 TL'dir. PTT ile kapıda ödeme yapabilirsiniz. Kargo ücreti 5 TL'dir. 75 TL ve üzeri kargo ücretsizdir. Ayrıca kozmetik ve tırnak süsleme ürünleri de satıyorum. Aşağıdaki parfümler satışını yaptıklarımdan sadece birkaçı. Çok daha...
  4. UYGUN FİYATA GONAL F 450

UYGUN FİYATA GONAL F 450

ARKADAŞLAR ELİMDE BİR ADET HİÇ AÇILMAMIŞ GONAL F 450 KALDI. TEDAVİM HENÜZ BİTTİ. 240 LİRAYA ALDIM. 200 LİRAYA VERMEYE HAZIRIM. ESKİŞEHİRDE OTURUYORUM.
  5. Hamile bluz uygun fiyata

Hamile bluz uygun fiyata

Merhaba geçen hafta çarşıdan 45 liraya aldığım ürünün bir benzerini biraz önce nette gördüm. Vallahi sipariş versem mi bilemedim ama belki haberi olmayan vardır gayet uygun fiyata bir bluz. Artık çekermi çekmez mi kumaşı filan nasıldır bilmem http://www.defacto.com.tr/hamile-bluz-467835

Sayfayı Paylaş