Uykusuzluğa Çare Bitkisel Reçeteler

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

 1. Uykusuzluk için şifalı bitkiler
  Uykusuzluk için bitkisel çözüm
  Uykusuzluk için çay  Uykuya dalmakta zorluk mu çekiyorsunuz melekler ? O halde uzmanların önerilerinden yola çıkılarak hazırlanmış bitkisel reçetelerin anlatıldığı makalemizi okumanızı ve uygulamanızı tavsiye ederiz :tik:

  [​IMG]

  Yüzyıllardır kullanılan bazı bitkiler uykusuzluk problemini büyük ölçüde ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

  Bunun için öncelikle denenmesi tavsiye edilen sarı kantaron otu, kimyon, anason ve karanfilden eşit miktarda oluşturulan bir karışıma bir tutam papatya ilavesiyle demlenen çay, sabah ve akşam birer bardak içilir. Demleme şekli; kaynamakta olan bir suya bu karışımın katılıp 5 dakika bekletilmesi şeklinde olmalıdır.

  Kavun :sinirleri yatıştırır ve uykusuzluğa iyi gelir.

  Portakal ve elma yatmadan önce yenirse uykusuzluğa iyi gelir.

  Dere otu: İki tatlı kaşığı ince kıyılmış yeşil dere otunun, kaynar bir bardak suda on dakika demlenmesi ve süzülmesiyle elde edilen dere otu çayı, yatmadan 30 dakika önce sıcak olarak içilmesi halinde uykusuzluk sorununa büyük ölçüde faydalı olacaktır.

  Lavanta: Bir çay kaşığı lavanta çiçeği bir bardak kaynar suya konarak 8 dakika demlendirilir ve süzülür. Arzu edilirse tatlandırılabilir ve soğumadan içilirse uykuya dalmayı kolaylaştırıcı bir etki yapar.

  Yulaf: Yulaf, çay veya yulaf tentürü şeklinde tüketilirse uykusuzluk sorununun yanı sıra sınav ve benzeri sorunların yaratacağı strese karşı da faydalıdır.

Sayfayı Paylaş