gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Uyumakla Abdest Bozulur mu?

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

abdesti bozan şeyler uyku abdest bozarmı uyumak abdesti bozarmı

Namazdan önce alınması gereken abdesti bozan şeyler ve davranışlar hakkında sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Herhangi bir şekilde abdestli iken hafif bir uyku ile şekerleme yaptığınız zaman bu durum abdesti bozuyor. konu ile ilgili detay bilgiler ise şöyle;
    soru.jpg
    Kendine hakimiyetini kaybettiren uyku abdesti bozar.Bu uykunun şekli ve yeri önemli değildir nasıl olursa olsun kendini kaybedecek kadar dalmak uyumak abdestin bozulmasına neden olur.İnsan İster yatarak uyusun ister oturduğu yerde uyusun bu konudaki hüküm değişmez abdest bozulur.

Fakat yanında konuşulanları ve olanları anlayan kişinin uyukalaması sonucu abdesti bozulmaz.Bir yere yada bir şeye dayanan kişi dayandığı şeyin alındığında düşecek gibi olması tamamen uykuya dalmış olmasının göstergesidir bu şekilde abdest bozulur.

Uyumakla Abdest Bozulur mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kustum orucum bozulur mu

Kustum orucum bozulur mu

istifra edince oruç bozulur mu istifra edince oruç bozulurmu kustum orucum bozulurmu istifar oruc Kustum yani istifra ettim orucu karşılamak için bi kaç gün tutayım dedim ama istifra ettim melekler orucum gittimi şimdi ?
  2. Kızlar Denize Girince Oruç Bozulur Mu

Kızlar Denize Girince Oruç Bozulur Mu

Selam arkadaşlar ramazan ayına girmemize çok az kaldı bu yıl ramazan tam da yazın ortasında geliyor acaba diyorum Denize Girince Oruç Bozulur Mu bu konuda bilgisi olan bana yazsın cevabını.
  3. Namaz Kılarken Abdest Bozulursa ne yapmalı acaba

Namaz Kılarken Abdest Bozulursa ne yapmalı acaba

Arkadaşlar namaz kılarken tam o esnada her hangi bir sebepten ötürü istem dışı abdest bozulursa ne yapmalı? Namazı yarım bırakıp yeniden abdest mi almalı Namaz Kılarken Abdest Bozulursa ?
  4. Gusül Abdesti Alırken Sivilce Patlarsa abdest bozulur mu

Gusül Abdesti Alırken Sivilce Patlarsa abdest bozulur mu

arkadaşlar Gusül Abdesti Alırken Sivilce Patlarsa acaba alınan gusül abdesti bozulur mu bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yazsın Gusül Abdesti Alırken Sivilce Patlarsa bozulur mu diye:S
  5. Oruç Tutarken Krem Sürünce Oruç Bozulur mu?

Oruç Tutarken Krem Sürünce Oruç Bozulur mu?

oruçluyken krem sürmek oruçluyken krem sürmek orucu bozar mı oruçluyken krem sürülür mü Sevgili melekler, ramazan ayı geldiğinde özellikle bayanların merak ettiği konulardan biri krem sürmenin oruç için sakıncalı olup olmadığıdır. Ele yüze ya da vücuda sürülen kremin sakıncalı olduğunu söyleyenler olduğu gibi sakıncalı olmadığını söyleyenler de var. İşte bu sorunun cevabı... Oruçluyken...

Sayfayı Paylaş