Uyuyamıyorum ne yapmalıyım ?

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Uyuyamıyorum ne yapmalıyım ?
uyuyamıyorum,uykusuzluğa ne iyi gelir,uykum nasıl gelir,neden uyuyamıyorum,uykusuzluğu nasıl gideririrm,uykusuzluğa iyi gelenler

indir (1).jpg

Uyumadan önce bir dilim tavuk, hindi veya bir muz yiyin. Bu yemekler triptofan içerir. Serotonin üretilmesini sağlayan bir amino asittir triptofan. Serotonin ise uyumanıza sebep olan bir beyin kimyasalıdır.

Karbonhidratlar triptofanın beyne gitmesine yardımcı olur. Akşamları yatmadan önce bir bardak süt (sütün içinde triptofan vardır) için yanında da kurabiye yiyin. Ya da ılık sütün içine bir kaşık bal ekleyerek için.

Gece geç saatlerde fazla yemek yemekten kaçının. Büyük miktarlarda yemeği sindirmek 3-4 saati bulabilir bu durum da uykusuzluk hali yaşatabilir.

Baharatlı veya şekerli yemekler (akşam yemeğinde bile) genellikle kötü bir fikirdir. Baharatlar, karnınızı dolayısıyla da sizi rahatsız edebilir. Çok fazla şeker tüketmek, özellikle çikolata, hiperaktiviteye sebep olabilir.

Lavantanın rahatlatıcı bir etkisi olduğu bilinmektedir. Uyumadan önce lavanta yağını alnınıza ve şakaklarınıza sürün. Aroma sizin uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır.

Geri