gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Uzakdoğu pilavı tarifi

Konu, 'Uzakdoğu Mutfağı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Uzakdoğu pilavı MALZEMELER
    400 gr. tavuk suyunda haşlanmış Amerikan Pirinci
    1 büyük baş soğan
    1 adet domates rendesi
    1 yemek kaşığı soya sosu
    1 çay kaşığı sarımsak tozu
    250 gr. haşlanmış sivri biber ve havuç
    250 gr. kuşüzümü
    2 yemek kaşığı soya yağı
    3 bardak su
    bir tutam maydanoz

HAZIRLANIŞI
    Pilavı normal pilav şeklinde pişirin. Suyunu çekince içine haşlanmış sivri biber, havuç ve kuş üzümünü ekleyip karıştırın. Bir kabın içinde yağda kavrulmuş soğan, sarımsak tozu, soya sosu ve domates rendesini ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımı pilavın üzerinde gezdirip maydanoz ile süsleyin

Uzakdoğu pilavı tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamsili pilav tarifi

hamsili pilav tarifi

hamsili pilav Malzemeler 500 gr Baldo Pirinç 800 gr Temizlenmiş ve KıIçığı Alınmış Hamsi 100 gr Tereyağı 1 Kahve Fincanı Kuş Üzümü 1 Kahve Fincanı Dolmalık Fıstık 1 Soğan 1 Domates 3 Su Bardağı Et Suyu 1 Dal Maydanoz 1 Dal Dereotu 1 Dal Taze Nane Tuz, Karabiber, Yenibahar Yemeğin Tarifi Pirinci ilik tuzlu suda 30 dakika beketin. 2-3 kez yıkayip süzün. Domates ve soğanı küçük küpler halinde...
  2. Uzakdoğu pilavı nasıl yapılır

Uzakdoğu pilavı nasıl yapılır

Uzakdoğu pilavı MALZEMELER 400 gr. tavuk suyunda haşlanmış Amerikan Pirinci 1 büyük baş soğan 1 adet domates rendesi 1 yemek kaşığı soya sosu 1 çay kaşığı sarımsak tozu 250 gr. haşlanmış sivri biber ve havuç 250 gr. kuşüzümü 2 yemek kaşığı soya yağı 3 bardak su bir tutam maydanoz HAZIRLANIŞI Pilavı normal pilav şeklinde pişirin. Suyunu çekince içine haşlanmış sivri biber, havuç ve kuş...
  3. Haşlama Pilav Tarifi Resimli

Haşlama Pilav Tarifi Resimli

Selam kızlar Haşlama Pilav Tarifi Resimli tarif istiyorum sizden
  4. Hünkar Pilavı Tarifi Resimli

Hünkar Pilavı Tarifi Resimli

Selam kızlar Hünkar Pilavı Tarifi Resimli tarif istiyorum sizden lütfen tarif verin
  5. Sosisli Pilav Tarifi Resimli

Sosisli Pilav Tarifi Resimli

Sosisli Pilav Tarifi Resimli Merhaba bayanlar sizden Sosisli Pilav Tarifi istiyorum nasıl yapılacağını rica etsem detaylı bir şekilde yazıınız

Sayfayı Paylaş