gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Uzaktaki işletim sistemi!

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Cloudo: İnternetteki işletim sisteminiz. Bir işletim sistemi düşünün; Windows gibi ama sadece internet üzerinden kullanılıyor. İşte Cloudo.

Son zamanların en tartışılan ve en heyecan verici konularından biri olan cloud computing, yani sisteminizdeki her şeyin bilgisayarınızda değil, internet üzerinde tutulması pek çok kişi için bugün halen bir bilim kurgu konusu. Fakat İsveçli yeni kurulan bir firma bu konuda çok önemli bir adım attı. Aralarında Hakan Bilgin adlı Türk bir sistem mimarisi uzmanının da bulunduğu beş kişilik ekip, Cloudo adını verdikleri işletim sisteminin betası ile bilgisayarınızdaki her şeye, her yerden erişebileceğiniz bir işletim sistemi hazırladılar.
    Son derece etkileyici ara yüzü sayesinde oldukça kolay bir kullanım sunan Cloudo'nun ekranın bir PC masaüstünden farkı yok. Üstelik bu uzaktaki sisteminizi kullanmak için tek ihtiyacınız olan şey bir tarayıcı. Cloudo yüklenmeye hazır pek çok uygulama ile birlikte geliyor. Medya oynatıcı, Paint benzeri bir program, metin işleme program ve tabi ki pek çok oyun.
    Cloudo isteyen geliştiricilere kendi uygulamalarını hazırlama imkanı da tanıyor. Daha sonra satılacak olan bu uygulamalardan geliştiricilere kardan pay da verilecek. Diğer yandan sistem, yapılan reklam anlaşmaları sayesinde ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Uzaktaki işletim sistemi! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Symbian işletim sistemi ile çalışan 100 milyonuncu telefon satıldı.

Symbian işletim sistemi ile çalışan 100 milyonuncu telefon satıldı.

Symbian işletim sistemi ile çalışan ilk telefon Ericsson R380'den bu yana geçen zaman içinde Nokia, Sony Ericsson ve 10 lisanslı üreticiden oluşan Symbian Patkı 100 milyonuncu cihazını bu hafta içinde sattı. 2006 yılında bu tarihe kadar satılan telefon sayısının 36 milyon ile rekor seviyeye ulaşması bu rakama ulaşılmasında en büyük etken olarak göze çarpıyor. Satılan 100 milyonuncu Symbianlı...
  2. Mİllİ İŞletİm Sİstemİ 2008'e Hazirlaniyor

Mİllİ İŞletİm Sİstemİ 2008'e Hazirlaniyor

milli işletim sistemi ''MİLLİ İŞLETİM SİSTEMİ'' 2008'E HAZIRLANIYOR TÜBİTAK'ın geliştirdiği ücretsiz bilgisayar işletim sistemi Pardus'un 2008 sürümü için hazırlıkların sürdüğü bildirildi İşletim sistemini geliştiren ekibin başkanı TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsünden (UEKAE) Doç. Dr. Erkan Tekman, yaptığı açıklamada, 2003 yılı başında başlatılan ''e-dönüşüm...
  3. Koca işletim sistemi

Koca işletim sistemi

Sevgili melekler, Çağımız teknolojide çığır açtı. Kocalarımızı,sevgililerimizi pc yoluyla idare edebileceğiz... Bakalım nasıl olacak bu iş...... Sayın Teknik Servis Yetkilisi, Geçen yıl aldığım 'Erkek Arkadaş 5.0' programını 'Koca 1.0' seviyesine yükselttim. Ama tüm sistem performanslarında bir yavaşlama söz konusu. Özellikle 'ErkekArkadaş 5.0' bölümünde bulunan 'Çiçek 8.0' ve 'Mum...
  4. Yeni İşletim Sistemi Windows 8'de 20 Farklı Tema Bulunacak

Yeni İşletim Sistemi Windows 8'de 20 Farklı Tema Bulunacak

windows 8 windows 8 özellikleri Sevgili melekler, yeni nesil işletim sistemi Windows 8 yepyeni özelliklerle geliyor. Yeni TL simgesinin yer aldığı klavye özelliğinin ardından Windows 8 özellikleri içinde 20 farklı tema seçeneği de bulunacak. İşte detaylar... Windows 8 ile beraber Microsoft, baştan aşağıya yenilediği yeni ekosistemini kuruyor. Kolay kullanımın yanında, Windows 8...
  5. Ipad'e Ios 5 İşletim Sistemi Nasıl Yüklenir ?

Ipad'e Ios 5 İşletim Sistemi Nasıl Yüklenir ?

İpade İos 5 Yükleme Anlatımı İpade İos 5 Nasıl Yüklenir Sevgili melekler, artık herkesin elinde olan ve gittikçe yaygınlaşmaya devam eden Ipad'e İos 5 Nasıl Yüklenir merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için İpade İos 5 Yükleme Anlatımı bu sayfamızda melekler.... İpad İos 5 son sürümünü geçtiğimiz günlerde yayınladı. İos 5'i yüklemenin diğer güncelleştirmeleri...

Sayfayı Paylaş