gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Uzayda ABD-Rus kavgası

Konu, 'Donanım Haberleri İnceleme' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Uluslararası Uzay İstasyonu ile Moskova'daki uzay kontrol merkezi arasında bağlantının kesilmesi, Ruslarla Amerikalıları birbirine düşürdü.Rus İtar-Tass ajansının haberine göre, istasyondaki mürettebat açısından yaşamsal önem taşıyan iletişimin kesilmesinden Amerikalıları sorumlu tutan Rus yetkililer, arızanın Amerikalı astronotlar tarafından dün yerleştirilen yeni uzay panellerinden kaynaklandığını savundu. [/FONT]​
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]Uluslararası Uzay İstasyonu’na modüller yapan Rus Energuia şirketinin sözcüsü İrina Gomenyuk'un verdiği bilgiye göre, Rus uzmanlar, arızanın Atlantis astronotları tarafından yerleştirilen yeni güneş panellerinden kaynaklandığını düşünüyor. [/FONT]​

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Sözcü, bu yeni ve güçlü enerji kaynağının, istasyondaki Rus ve Amerikan bölümlerinde sistemlerin hassas unsurlarının çalışmasında soruna neden olduğunu söyledi. [/FONT]​

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Uluslararası Uzay İstasyonu ile Moskova arasında, istasyondaki mürettebat açısından yaşamsal öneme sahip iletişimin bir süreliğine kesilmesi endişe yaratmıştı. [/FONT]​

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Arıza kısmen giderildi [/FONT]​

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Uzay istasyonunun yönlendirilmesini, oksijen ve su desteğinin kontrolünüs ağlayan bilgisayarlarda gece boyunca süren arıza ve iletişim kesintisi Rus uzmanlarca bugün kısmen giderilmişti. [/FONT]​

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]NASA'nın uçuş direktörü Holly Ridings, Moskova'daki uçuş kontrol yetkililerinin Uluslararası Uzay İstasyonu ile kısmen iletişimi sağladıklarını, Ru smühendislerin sistemin tam olarak çalışması için çaba sarf ettiklerini belirtmişti. [/FONT]​

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Rus Uzay Kurumu ve NASA, bilgisayarların neden çöktüğünü hala aydınlatamazken, yetkililer, şimdiye dek görülmeyen bu arızanın muhtemelen elektrik kesintisinden kaynaklandığını düşünüyor. [/FONT]​

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Uzayda ABD-Rus kavgası
    emeğine sağlık..

Uzayda ABD-Rus kavgası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. rus salatası

rus salatası

Malzemeler Yeteri kadar mayonez 3 Adet orta boy patates 3-4 Adet havuç Yarım kilo kornişon 1 Adet bezelye konservesi(garnitür) 1 Adet yumurta 5-6 Dal maydanoz (süslemek için) Hazırlanışı Patatesleri ve havuçları ayrı kaplarda yumuşayıncaya kadar haşlayın. Kabuklarını soyun ve tavla zarı büyüklüğünde doğrayın. Kornişonu küçük küçük doğrayın. Konserve bezelyenin suyunu süzün ve...
  2. Rus mutfağından !

Rus mutfağından !

Rus Mutfağından Kiev Tavuğu Malzemeler : 4 parça tavuk göğsü 3 çorba kaşığı tereyağı 1 su bardağı galeta unu 1 çay bardağı un 1 demet maydanoz 2 yumurta 1 limon Sıvı yağ Tuz, karabiber Hazırlanışı : Piliç göğüslerini bir bıçak yardımıyla açtıktan sonra inceltmek için dövün ve üzerine tuz, karabiber serpin. Bir kapta çırparak hazırladığınız tereyağı, maydanoz, limon suyu karışımını...
  3. uzay

uzay

Uzaya gittiğini görmek, rüyayı gören kimsenin yeni olaylara şahit olacağına işarettir. Bu rüyayı görenin güveni ve inancı artar. Uzaya gittiğini görmek, rüyayı gören kimsenin yeni olaylara şahit olacağına işarettir. Bu rüyayı görenin güveni ve inancı artar Rüyasında uzaya gittiğini gören kimse bir hikmet sahibi olur, olgunlaşır ve huzur bulur.Rüyada uzayda bir uçan dairede bulundugunuzu ve bir...
  4. sevgililerin kavgası

sevgililerin kavgası

ENTELLEKTÜEL ÇOCUĞUN SEVGİLİSİ İLE KAVGASI: Erkek kıza telefon açar... - Buket merhaba hayatım. Nasılsın? - İyiyim sağol canım sen nasılsın? - İyiyim sağol. Akşam buluşuyoruz degilmi ? - Evet Murat buluşacaz ama lütfen bu sefer farklı bir yere gidelim. - Tabiki hayatım sen nasıl istersen. Gelip seni alıyorum. Çocuk gider, kızı evinden alır ve arabaya binip ilerlemeye başlarlar... -...
  5. Kalp Kavgası!

Kalp Kavgası!

Artık eski aşklarla uğraşamam. Yeni yılda, yeni kararlar aldım. Her şey temiz bir sayfada başlayacak. Laftan anlamayan şu gönlüm ve ben, dün gece uzun bir konuşma yaptık. Eskide yaşamaya devam etmenin bir faydası olmadığını, ne kadar üzülse de geri dönemeyeceğini anlattım. Dilerim anlamıştır! Gözyaşı dökmenin, kedere boğulmanın bir faydası yok. İstediğin kadar ağla, ne olacak? Kendini...

Sayfayı Paylaş