gebe
  1. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28

Üzme Yüreğini Üşürüm

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

Üzme Yüreğini Üşürüm

Üzme yüreğini üşürüm;

Sen ki kıyamazsın bana,

Ben ki üzülen yüreğinde zindan hayatını yaşarım gecelerce.

Her ne sebep olursa olsun üzme yüreğini yada üşütme beni.

Sen kıyamazsın bana ;

Üşüdüğümü duysan kendini ateşlere atarsın belki, yanıp yanıp beni ısıtmak için.

Üzme yüreğini; eririm sensiz sokaklarını arşınladığım bu diyar-ı İstanbul da.

Emniyeti sonsuz olana emanet edip, gözüme son bakışını nakışladığın bu diyarda eririm üzülürsen.

Üzme yüreğini üşürüm, üşüdükçe dua ile ısınsam da, duama duanı katmadan sevindiremeyiz melekleri ruhum.

Çünkü onlar aşığın duasını maşuğun kine harmanlamadan mutlu olamazlar ki.

Biz tek yürekmiyiz ki sen yanarken ben yanmayayım,

senin yüreğin savrulurken ben üşümeyeyim?!

Üzme yüreğini üşürüm canımın canı, sen bana kıyamazsın, kıyma ki üzülme,

Sen ki kıymetlimsin, tiryakımsın benim,

Ya üzme, yada beraber üzülme fırsatı ver bana, daha doğrusu ağlayıp ağlayıp sönelim beraber

Üşümemi istemiyorsan “Allah” deyip ağlayalım seninle, O ki yalnız bırakmaz bizi

O ki üşütmez O’na müştâk bir olmuş yüreklerimizi,

Üzülme emi mavi hayalim, üzülmek Allah ‘ın var ettiği bir “duygucuk” ama benim derdim tek başına üzülmen,

Üzme “kendini”, üzüleceksek beraber yanalım, beraber üşüyüp duayla ısınalım,

Teslim olalım, ” aşkı bize teslim edene”

Üşümeyeyim ben, çift kanalı tek yüreğimizle takdiri sabır ile buyur edelim hanemize.

Cennete merdiven inşa etmeye çabaladığımız yürek hanelerimize aşk ile sabır büyütelim .

Üzme yüreğini üşürüm..

alinti​

Üzme Yüreğini Üşürüm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Üşürdü Gözlerinde Laleler

Üşürdü Gözlerinde Laleler

Soluğu yetmemiş bütün sevdaların yitik aşkla yüzleşmesinde Bütün renkler uyumsuz yaşadılar asırlarca ruhlarında aşkları Sessizliğin özleme sarılıp yattığı kahırlı ve ilençli gecelerde Sivri bir bıçak doğrardı yürekte hiç açılamayan sarı laleleri Sesinin turkuvaz özleminden bir sıyrılabilsem yalnızlığıma ve sana olan dirayetsizliğime aldırmazdım. Karalayıp karalayıp bir kenara...
  2. kurtulmak istiyorsan sultanimizi üzme

kurtulmak istiyorsan sultanimizi üzme

Kurtulmak İstiyorsan Sultanımızı Üzme!! Yıldırım Bayezid Han, Niğbolu zaferinde kazanılan ganimetlerle muhteşem bir mescid yaptırmak ister. Mimarlar bugünkü Ulu cami’nin bulunduğu mevkide karar kılarlar. Söz konusu arsa üzerinde evi, bahçesi olanlara başka yerden muadil yer verilir. Hatta ceplerine birkaç kese altın sıkıştırılır gönülleri hoş edilir. Ancak ihtiyar bir kadıncağız bir “Evim...
  3. Yavuz Bingöl - Üzme Yar

Yavuz Bingöl - Üzme Yar

Gidince biter sandım aldandım Gidince diner sandım yanıldım Bitmedi bitmedi Sen hep aklımda kaldın Bitmedi bitmedi Sen hep aklımda kaldın Sen şimdi yağmurda rüzgardasın Sen şimdi güneşle canımdasın Bitmedi bitmedi Benimle yanımdasın Bitmedi bitmedi Rüyamda yanımdasın Üzme eksilirim Üzme azalırım Üzme sevdiğim üzme Sen şimdi tenimde içimdesin Sen şimdi günümde gecemdesin Bitmedi bitmedi...
  4. İnsanın Ayakları Neden Üşür

İnsanın Ayakları Neden Üşür

İnsanın Ayakları Neden Üşür ? Bu kış ayaklarım hiç ısınmadı ısınmayı bırakın hep dondu acaba İnsanın Ayakları Neden Üşür

Sayfayı Paylaş