gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Üzülme!...La Tahzen...

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

üzülmek sözleri üzülme la tahzen la tahzen mevlana üzülme mesajları sözleri Mevlana'nın çok sevdiğim ve bir o kadar anlamlı bir mesajını sizlerle paylaşmak istiyorum.Ne olursa olsun şükür etmemiz gerektiğini bu mesajla bir kez daha anlıyor insan ve kendi adıma Rabbimin verdiği nimetlere binlerce şükürler olsun diyorum. Çok şükür...
    Uzulme!.. Dert etme can!.. Gorebiliyorsan, dokunabiliyorsan, nefes alabiliyorsan, yuruyebiliyorsan... Ne mutlu sana!.. Elinde olmayanları soyleme bana... Elinde olanlardan bahset can! Uzulme!.. Geceler hep kimsesiz mi gececek?.. Gidenler donmeyecek mi?.. Yitirdigin her ne ise; bir bakarsın yagmurlu bir gecede.. Veya bir bahar sabahında karsina cikmis... Bil ki! Guzellikler de var bu hayatta... Gel Gitlerin olmadıgı bir hayat dusunebilir misin?.. Huzun olgunlastirir

...Kaybetmek sabri ogretir...

(Hz. Mevlana)

PaSikA ve miss angel bunu beğendi.
  2. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzelmş ya tam benlik. teşekkürler mavicim paylşm için

MaWiM bunu beğendi.
  3. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Mevlana'nın bütün sözleri gibi bu sözüde çok anlamlı...

MEvlana'nın en sevdiğim sözlerinden biride budur...

"Üzülme der Mevlana ve devam eder; Bir yandan korku bir yandan ümidin varsa iki kanatlı olursun..., Tek kanatla uçulmaz zaten. Sopayla kilime vuranın gayesi kilimi dövmek değil, Kilimin tozunu almaktır. Allah sana sıkıntı vermekle tozunu, kirini alır. Niye kederlenirsin? Taş taşlıktan geçmedikçe parmaklara yüzük olamaz....... Yüzük olmak dileyen taş, ezilmeyi yontulmayı göze almalıdır..!"

MaWiM bunu beğendi.
  4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Evet pasim Mevlana'nın en sevdiğim sözlerinden biri de senin yazdığın sözler bizlerle paylaştığın için teşekkürler canım:)

5. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    her söznde bir inceilk olan bir alim ve bilgin... keşke onun incelklerni bizde haytmzda uyglayablsek brazda olsa onun gbi düşüneblsek...

Üzülme!...La Tahzen... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yalın - Üzülme

Yalın - Üzülme

Herkesin hayatla bir kavgası var Barışmıyor bir türlü yıldızları Hayaller güneye gerçekler kuzeye doğru Dünyayı hep bulutlu gördün mü sen? Denizleri her zaman dalgalı Yağmuru sonsuz güneşi yalancı mı bildin sen? Kabullenmek lazım olur demek lazım Ağlamayı öğrenmek hayatı sevmek lazım Üzülme yarına kadar dinecek,bu rüzgar da bitecek Sonunda eskiyen sen olma Hep mutluluk bekliyor...
  2. Emrah Keskin - Üzülme

Emrah Keskin - Üzülme

emrah keskin üzülme keskin ef Ağlama ne olur sen Acıyı gel bende gör Elveda derken sana İsyanım var olanlara Seninle olduğum gün Kopamam birkez daha Bilirsin çok çılgınım Bir sana kıyamadım Üzülme üzülme Seni ağlarken görmek zordur gönlüme Üzülme üzülme Aşığım seviyorum bende Üzülme üzülme Unutmam ayrılık var diye Üzülme üzülme Aşığım seviyorum bende Seninle olduğum gün Kopamam birkez daha...
  3. La Sera

La Sera

La Sera Alsancak La SERA 10.02.1995 tarihinde sizlere Cafe Bar ve Restaurant olarak hizmet vermek için İzmir 1.Kordon'da SERA TURİZM A.Ş.'nin bir işletmesi olarak hizmete girmiştir. Salonumuz iç mekan olarak 350 kişi kapasiteli olup yazın bahçe bölümünün açılmasıyla birlikte 750 kişiye ulaşmaktadır. La SERA zengin mönüsü ile günün farklı dilimlerinde sizlerin damak zevkine hitap etmektedir....
  4. La Terrasse

La Terrasse

la terasse fransız sokağı 0212 245 91 03 - 04 - 05 Yer : Beyoğlu Adres : Firuzağa mah. Cezayir Sokak No: 23 / 1-2 Galatasaray-Beyoğlu Ücret : TLTL Kredi Kartı : Butun Kartlar Gecerli Park : VAR Web : index Fransız Sokağı`ndaki "La Terrasse"nin dekorasyonu yakın Fransız dönemi, işletme ve personel görünümü ise çağdaş Fransız konseptini yansıtır...
  5. üzülme...!

üzülme...!

Üzülme! Üzülebiliyorsan bir kalbin var demektir. Kalpsizler üzül(e)mezler ki. Ne mutlu sana ki, üzülebiliyorsun. Dokunan var demek ki kalbine. Ya dokunulmasaydı kalbine. Ya hüznün gönül toprağını karmasına izin verilmeseydi. Demek ki gözden çıkarılmadın. Demek ki sen hâlâ bir umut tarlasısın. Üzülme! Üzülüyorsan, Biri var ki cılız varlığını düştüğü çamurdan kaldırmak istiyor. Onun için...

Sayfayı Paylaş