gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

üzümlü kek nasıl yapılır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kakaolu vanilyalı falan yapıyorum da meyveli kek hiç denemedim mesela çok sevdiğim üzümlü keki evde nasıl yapabilirim, tarifini verirmisiniz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Üzümlü Kek Malzemeler 3 yumurta
    1 su bardağı yoğurt
    1 su bardağı ayçiçek yağı
    1.5 su bardağı toz şeker
    1 kabartma tozu
    1 vanilya
    3 su bardağı un
    1 çay bardağı kuru üzüm

Üzümlü Kek yapımı;
    Bir kapta yağ, şeker, yoğurt ve yumurtayı çırpın. Üzerine un, kabartma tozu, vanilya döküp karıştırın, kek hamurunu hazırlayın.

Kuru üzümü yıkayıp üzerine az miktarda un serpip hazırladığınız kek hamurunun içersine ilave ederek karıştırın.

150 derecede 45 dakika pişirin ve servis yapın.

üzümlü kek nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ballı üzümlü kek tarifi

Ballı üzümlü kek tarifi

hamile kek tarifi Değişik ama lezzetli bir kek tarifi işte buyrun kızlar:) MALZEMELER 2,5 Su bardağı un 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı süt 1 çay bardağı süzme bal 1 çay bardağı kuru üzüm 3 yumurta vanilya kabartma tozu 1 çay bardağı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı tarçın HAZIRLANIŞI Yumurta,şeker,bal ve vanilya ile çırpın.İçine süt ve yağı ilave edip mikserle karıştırmaya devam edin...
  2. Kuru Üzümlü Top Kek

Kuru Üzümlü Top Kek

ağlayan kek tarifi pop kek tarifi pop tarifleri üzümlü top üzümlü top Melişler yanında iyi demlenmiş çayla lezzet şölenine dönüşecek kuru üzümlü top kek tarifi ..mutlaka deneyin..:) Malzemeler 4 adet yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 çay bardağı süt yarım paket margarin(oda sıcaklığında) 2 su bardağı un yarım su bardağı kuru üzüm 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Hazırlanışı...
  3. Yumuşak Kek Nasıl Yapılır?

Yumuşak Kek Nasıl Yapılır?

yumuşak kek, nasıl yapılır, incelikleri, püf noktaları, nasıl kabarır, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler Ne yazık ki en basit hamur işlerinden biri olan kekleri evde yaparken pek çok meleğimiz bazı şeylerden şikayet ederler. Kimisinin keki kabarmaz,kimisi taş kesilir. Biz de sizler için yumuşak kek nasıl yapılır,inceliklerini anlatacağız melekler :) Ama lütfen şunu...
  4. sebzeli kek nasıl yapılır melekler

sebzeli kek nasıl yapılır melekler

Kek tatlı olur ama ben tuzlu kek te denemek istiyorum. Mesela sebzeli kek tarifiniz var mı ?
  5. Kuru yemişli kek tarifi

Kuru yemişli kek tarifi

Hamur işlerini sevmeyen bayan yoktur.Misafir ikramlarımızın çoğu hamur işlerinden olur.Hamur işlerinin kalorisi yüksek olsada bu damak zevkinden vazgeçemiyoruz.Hamur işlerinin en bilindiği kek lerdir.Kekler lezzetli olmalarının yanında aynı zamanda en pratik hamur işi pasta çeşididir.Sevgili hanımlar konu hamur işlerinden açılmışken diğer hamur işi tariflerimizi de incelemenizi öneriyoruz....

Sayfayı Paylaş