gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Üzümün faydaları çok

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Kara, kalori değeri yüksek olan üzümün, kalsiyum, potasyum, sodyum ve demir yönünden zengin olduğu gibi, A, B1, B2, ve C vitaminleri açısından da önemli bir besin kaynağı olduğunu belirtti. Bazı karaciğer hastalıkları ile kansızlığın tedavisinde etkili olan üzümün, yüksek tansiyonu kontrol altında tuttuğunu ifade eden Kara, ”İçerdiği meyve asitleri ve lifli yapısı ile mideye zarar vermeden, böbrek ve barsak sisteminin çalışmasını düzenler. Kanın temizlenmesine yardımcı olan bu şifa kaynığı meyve, doğum kontrol hapının yan etkilerini azaltır” dedi.

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Üzümün faydaları çok
    evet üzüm çok faydalı heleki kurusu ama ben daha çok yeşil ve çekirdeksizini severim emeğine sağlık canım

3. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Üzümün faydaları çok

ben üzümü çok severim ama bu kadar faydalı olduğunu bilmiyordum...Ellerine sağlık canım:)

Üzümün faydaları çok konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Üzüm Çekirdeği Yağı - Üzüm Çekirdeğinin Faydaları

Üzüm Çekirdeği Yağı - Üzüm Çekirdeğinin Faydaları

üzüm çekirdeği yağı faydaları üzüm çekirdeği tozu faydaları yağı yararları kara tozu kara yağının Üzüm Çekirdeği Yağı - Üzüm Çekirdeğinin Faydaları Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları Üzüm çekirdeği yağı nedir ? Şarap veya meyve suyu üretiminden sonra geriye kalan posa kurutulur ve çekirdekleri ayrıştırılır. Teknoloji gerektiren bir takım işlemlerden sonra yağ elde edilir. Üzüm çekirdeği...
  2. Üzümün Faydaları

Üzümün Faydaları

üzüm resimleri üzüm resmi cinsleri işte bir şifa kaynağı Üzüm meyvesi, pek çok sahada kendisinden yararlanılan bir bitkidir. Kütüklerde ve asmalarda yetiştirilir. Üzümden faydalanılarak genellikle 3 şey yapılır: Kuru üzüm, pekmez ve sirke. Üzümün en güzel kısmı, çekirdeğidir. Doktorlar bundan zayıf mideler için çok büyük faydaları olan bir takım terkipler yaparlar. Üzümde şeker, asit,...
  3. Üzüm çekirdeğinin mucizevi faydaları

Üzüm çekirdeğinin mucizevi faydaları

üzüm çekirdeği tozu nasıl kullanılır üzüm çekirdeği yağı saç siyah zayıflatırmı tozu zayıflatırmı Aslında şifanın kaynağı doğadan geliyor arkadaşlar.Güzellikten tutunda sağlığıma kadar faydalı olan o kadar çok meyve ve sebze varki.Sizlere üzüm çekirdeği hakkında çok gerekli bilgileri sunuyorum Üzüm çekirdeği yağı nedir ? Şarap veya meyve suyu üretiminden sonra geriye kalan posa kurutulur ve...
  4. Frenk üzümü ve faydaları

Frenk üzümü ve faydaları

frenk yemişi faydaları frenk yemişi yemişinin faydaları üzümü üzümü şurubu Frenk üzümü ve faydaları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için tüm bilgileri sunuyorum Diğer İsimleri: Stachelbeere, Groseille, Currant, Ribes rubrum, Currant, Groseille Frenk Üzümü (Ribes): Taşkırangillerden; bir çalıdır. Yemişi uzun salkım şeklinde olup, taneler, ufak ve kırmızıdır. Tadı mayhoştur. 150 kadar...
  5. Siyah üzümün faydaları

Siyah üzümün faydaları

enoant faydaları siyah üzümün faydaları, siyah üzüm, siyah üzüm suyu, siyah üzüm şurubu, siyah üzümün yararları EnOANT (SİYAH ÜZÜM)'ÜN FAYDALARI Enoant Ukrayna'nın Kırım Bölgesinde yetişen Cabernet Sauvignon cinsi siyah üzümlerin sapı, kabuğu ve çekirdeğinden elde edilen konsantre bir gıda takviyesidir. Üzümün antioksidan ve antiagaing özelliği nedeniyle çok çeşitli kullanım alanı vardır....

Sayfayı Paylaş