gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Uzun Boylu Kadınların Kansere Yakalanma Riski Daha Fazla!

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kanser riski, kadınlarda kanser, kanser hakkında

Sevgili melekler, yapılan bir araştırma uzun boylu kadınların kısa boylu kadınlara oranla kansere yakalanma riskinin daha fazla olduğunu ortaya çıkardı. ABD'deki Albert-Einstein Üniversitesinden Geoffrey Kabat ve ekibinin yaptigi arastirmada her 10 santim için kadinlarin meme, kolon, yumurtalik, böbrek, deri, tiroid ve rektum kanserine yakalanma riskinin yüzde 13 arttigi görüldü.

uzun-boylu-kadınlar.jpg

Uzun Boylu Kadınların Kansere Yakalanma Riski Daha Fazla! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İçki içenlerin zamanla kalp yetmezliğine yakalanma riski içmeyenlere göre daha fazla

İçki içenlerin zamanla kalp yetmezliğine yakalanma riski içmeyenlere göre daha fazla

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Mustafa Karaçelik, alkolün kalp kası hücrelerinde geri dönüşü olmayan hasarlara yol açarak, kalp yetmezliğine neden olduğunu söyledi.Opr. Dr. Karaçelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yüksek miktarda alkol kullananlarda kalp, damar ve kanser hastalıklarının daha sık görüldüğünü belirtti. Kalp yetmezliğinin kalbin...
  2. Kısa bacaklılarda kalp krizi riski daha fazla

Kısa bacaklılarda kalp krizi riski daha fazla

Uzmanlar çok ilginç bir açıklama yapmışlar haberin ilginçliğine gelince kalp krizi riskini en fazla taşıyan kimseler kısa bacaklı kişilermiş Bakın haberin devamı şöyle: İngiliz bilim adamlarının 60-79 yaşları arasındaki 4 bin kadın üzerinde yaptığı araştırma sonucuna göre, kalp krizi riskinin, kadınların bacak boyuyla doğru orantılı olduğu gerçeğini ortaya çıkarttı. Uzmanlar, bacak boyu 75...
  3. Uzun Boylu Kadınların Giyim Tarzı Nasıl Olmalı ?

Uzun Boylu Kadınların Giyim Tarzı Nasıl Olmalı ?

uzun boylu kadınlar nasıl giyinmeli uzun boylu kadın nasıl giyinmeli Her ne kadar ülkemizde kadınların boy ortalaması 1.60 olsa da uzun boylu kadınlar da azımsanamayacak kadar çok melekler :) Tabi hal böyle olup ortalamanın hayli üstünde olunca giyim kuşam konusunda hayli sıkıntı çekiliyor. Üstlerine uyan kıyafetler bulunsa bile kombinleme yanlış yapılınca uzun boy avantajı bir anda...
  4. tüp bebekte düşük riski daha mı fazla?

tüp bebekte düşük riski daha mı fazla?

Selamlar. Doktorumuzun tavsiyesiyle tüp bebek yaptırdık.Şimdi heyecanla sonuçları bekliyoruz.Yalnız merak ettiğim ve korktupum birşey var. Tüp bebekte düşük riski daha mı fazla acaba?
  5. Uzun Boylu Kadınlar Daha Sık Kansere Yakalanıyor!

Uzun Boylu Kadınlar Daha Sık Kansere Yakalanıyor!

kanser riski, kimler kanser riski taşıyor, kansere yakalanma riski Sevgili melekler, uzmanlar uzun boylu kadınların kansere yakalanma risklerinin kısa boylu kadınlara oranla daha fazla olduğunu ortaya çıkardı. ABD'deki Albert-Einstein Üniversitesinden Geoffrey Kabat ve ekibinin yaptığı araştırmada her 10 santim için kadınların meme, kolon, yumurtalık, böbrek, deri, tiroid ve rektum kanserine...

Sayfayı Paylaş