Uzun Kirpikler için

hint yağı içinde bazı mantarlar göze zarar verebiliyor. ben daha önce kulandım ve bu mantarlar yüzünden gözlerim mikrop kaptı sakın gözlerinize kaçırmayın. aldığınız yerlere dikkat edin. ben olan kirpiklerimi bu yuzden kaybettim sonra kirpik ekimi yaptıracaktım araştırma yaptım eeose kirpik uzatıcı serumu kullandım memnunum şimdi.

hint yağı içinde bazı mantarlar göze zarar verebiliyor. ben daha önce kulandım ve bu mantarlar yüzünden gözlerim mikrop kaptı sakın gözlerinize kaçırmayın. aldığınız yerlere dikkat edin. ben olan kirpiklerimi bu yuzden kaybettim sonra kirpik ekimi yaptıracaktım araştırma yaptım eeose kirpik uzatıcı serumu kullandım memnunum şimdi.

Bu mantarlar benim de başımı yedi. Piyasada satılan açık yağlara nasıl güveneceğiz ki? Ayrıca Hint Yağının tohumları ciddi anlamda zehirlidir. Ya bu adamlar tohumları soğuk pres yapıyorlarsa?

Kirpik ekimi yaptırmadığınız iyi olmuş. Bir arkadaşım yaptırdı ve çok pişman.

Peki siz ciddi anlamda memnun kaldınız mı bu eeose kirpik uzatıcı serum dan. Yurt dışından mı getirdiniz?

Bu mantarlar benim de başımı yedi. Piyasada satılan açık yağlara nasıl güveneceğiz ki? Ayrıca Hint Yağının tohumları ciddi anlamda zehirlidir. Ya bu adamlar tohumları soğuk pres yapıyorlarsa?

Kirpik ekimi yaptırmadığınız iyi olmuş. Bir arkadaşım yaptırdı ve çok pişman.

Peki siz ciddi anlamda memnun kaldınız mı bu eeose kirpik uzatıcı serum dan. Yurt dışından mı getirdiniz?

ben menunumm. yurt dışından getirmedim internette buldum aldım.

mazemeleri eczaneye siparis verdim, yarindan itibaren denicem bakalim bende faydasi olacakmi
bilgilerin icin cok tesekürler

bende bir haftadir her aksam ve bazende sabahlari sürüyorum
sürec daha cok kisa oldugu icin pek bir fark
gelismelerden sizi haberdar edecegim :parfum:

hint yagini bende basdan anlamadim sonra google´de latinceye sonrada almancaya
latincesi Ricini oleum
almancasida Rizinusöl
belki sana yardim eder

Kendi çevirilerimden alıntı :

Bugünlerde popüler edilmeye çalışılan bir malzeme de hint yağı. Peki nedir hint yağı? Pazarlamaya çalışan sitelerde yazıldığı gibi gönül rahatlığı ile kullanabilir miyiz?

Hint yağı anavatanı Hindistan olan sütleğengiller familyasından bir bitki türünden elde edilen yağdır. Tohumlarında bulunan Ricin maddesi ise zehirlidir.

Soluk sarı bir renge sahiptir. Ağır bir yağ olduğu için yemeklik ve kızartmalık olarak kullanılmaz. Kaynama noktası 313 derece olduğu için motor yağı olarak kullanılabilir. Çeşitli sanayi dallarında kullanılır.

Hint yağından üretilen Undecylenik asit cilt hastalıklarında kullanılır (yağın kendisi değil), hatta FDA onaylıdır. Kozmetikte ise Castor isostearate süksinat hali, polimerik isostearic ait ile süksinik asit esterlerinin bir karışımıdır ve şampuan, ruj gibi ürünlerde kullanılır.

Hint yağının içinde bulunan ricinoleic asit ise antienflamatuvar etki göstermesi ile bilinir. Ancak yapılan denemelerde kıyaslandığı ürünler vazelin ve ultrason jeldir.

Ben sadece hint yağının faydaları arasında söylenen 2 başlığa değinmek istiyorum.

Birincisi Hint Yağının iyi müshil etkisi yaptığı ve kabızlık tedavilerinde kullanılması için önerilmesi. Evet hint yağı incebağırsaklar üzerinde ciddi müshil etkisi yapar. Ancak sanıldığı gibi bir rahatlatma değil ağrılı kramplara yol açar, bu kramplar saatlerce geçmez. Hatta fekal inkontinansa ve ağır ishale neden olur, oral olarak almak akıllı insan işi değildir. Özellikle bebeklere ve yaşlılara kesinlikle vermeyin.

Diğer ikinci konu ise hint yağının saç dökülmesini engellediği, sağlıklı saç görünümünü kazandırdığı aynı şekilde kaş gürleştirmek ve kirpik uzatmak için de iyi bir yöntem olduğudur. Bu konu üzerine yapılmış hiç bir bilimsel ya da klinik çalışma, bilimsel bir veri yok. Sadece bir söylentiden ibaret. Eğer tersini iddia eden varsa bana bilimsel bir yazı (bizim şarlatan fitoterapistlerden değil), literatüre kabul edilmiş bilimsel bir makale göstersin. Ben çok aradım ama bulamadım.

eeose kirpik uzatıcı ilaç

Hint Yağı gözlerimi kuruttu benim. Eeose kirpik uzatıcı ilacı aldığınızı söylemişsiniz. Nerden eczaneden mi alacağız. ben de denemek istiyorum

Geri